Kurzemes Vārds

00:52 Svētdiena, 5. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jāturpina gādāt par tūristu ērtībām

Anda Pūce

Pāvilostā par tūristu trūkumu šogad sūdzēties esot grēks, uzskata Pāvilostas Novadpētniecības muzeja un Tūrisma informācijas biroja vadītāja Irina Kurčānova, jo vasara esot tik jauka, ka ik nedēļas nogali pilsēta ir atpūtnieku pilna.

"Salīdzinot ar iepriekšējo vasaru, kas bija lietaina un auksta, šogad laika apstākļi mūs tiešām lutina, tāpēc arī tūristu apmeklētība ir pietiekama," sacīja I.Kurčānova. Viesu mājas ir pilnas ļaužu, atpūtniekiem bez iepriekšējas pieteikšanās nav lielas iespējas tikt pie naktsmājām. Īpaši daudz ļaužu Pāvilostā ir nedēļas nogalēs. I.Kurčānova novērojusi, ka daudzi vairs nemeklē tūrisma informācijas biroju palīdzību, bet pa tiešo uzņem kontaktus ar namu saimniekiem. Veiksmīga šī sezona ir arī viesnīcai "Vēju paradīze". "Tātad arī var nopelnīt ne tikai viesnīcas īpašnieks, bet arī mūsu pašu cilvēki, kas šeit strādā," atzinīgi saka I.Kurčānova. Tāpat viņa uzsver, ka šogad vairāku Pāvilostas māju saimnieki noformējušies pašvaldībā kā individuālā darba veicēji un šis process turpinās. Tas ne tikai liecinot, ka stabilizējusies situācija tūrisma jomā, bet arī, ka cilvēki apzinājušies, ka šādi var gūt legālus papildu ienākumus. "Vēl ir būtiski, ka mainījies atpūtnieku kontingents. Tie vairs nav tikai pārīši un ģimenes, tagad pie mums apmetas arī cilvēki, kas, piemēram, dodas komandējumos," atzīst biroja vadītāja. Un tāpēc esot vajadzīgi oficiāli maksājumus apliecinoši dokumenti, iespēja samaksāt par naktsmājām ar pārskaitījumu utt. Ļoti populāri pēdējā laikā esot kolektīvie atpūtas izbraukumi, kad vienu māju vai vietu kempingā uz visu nedēļas nogali izīrē kāds uzņēmums. "Rīdziniekiem patīk rīkot šādus atpūtas sarīkojumus ārpus biroja telpām," stāsta I.Kurčanova. Bet tikmēr peļņu iespējams gūt ne tikai vietējiem veikalniekiem. Ļoti iecienīti ir arī izbraukumi ar kuģīti jūrā. Apdzīvotas bija arī nometņu vietas Pāvilostā, skolēni šeit dzīvoja visu vasaru un vēl augustā pieteiktas vairākas ekskursijas. Jāpiebilst, ka Pāvilostas Novadpētniecības muzejs vienīgais no Liepājas novada iesaistījies akcijā "Atklāj Latvijas muzeju bagātības" un šeit var nopirkt arī akcijas kartes Latvijas muzeju apceļošanai.

Tomēr Irina atzīst, ka, tāpat kā citviet rajonā, arī Pāvilostā sliktā līmenī ir aktīvā tūrisma cienītāju apkalpošana. Nedarbojas ne laivu, ne velosipēdu noma, būtu nepieciešams arī nodrošināt iespēju izīrēt automašīnu. Par maz pilsētā ir vietu, kur paēst. Kopš slēgta Latvijas Krājbankas norēķinu grupa Pāvilostā, pilsētā nav arī bankas, tomēr pašvaldība šo jautājumu risina, un ir iecerēts, ka jau rudenī Pāvilostā būs vieta, kur samainīt valūtu un veikt citas bankas operācijas. "Darāmā vēl ir daudz, jo, ja cilvēki brauc atpūsties, rodas arī visādas vajadzības," saka I.Kurčānova. Viņasprāt, apstāties nedrīkst un ir jāgādā, lai tūrisma infrastruktūra pilsētā attīstītos. Bet par to, ka attīstība sākusies, liecina gan kempinga izbūve, gan veiksmīgā viesnīcas un viesu māju darbošanās, gan arī vēl tikai topošie tūrisma infrastruktūras objekti, piemēram, SIA "Āķgals" būvētā māja pašā piekrastē. Saimnieki sola, ka pēc celtniecības pabeigšanas ēka tiks apdzīvota pamazām, vispirms šeit būšot kafejnīca, tad arī pirts un istabiņas viesiem.