Kurzemes Vārds

22:14 Svētdiena, 5. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ar cerībām nākamvasar uzņemt amatierteātrus Liepājā

Liepājas rajona Dunalkas, Vērgales un Priekules amatierteātru un Liepājas Tautas teātra vadītāja Ināra Kalnarāja sola, ka gadījumā, ja Liepāja tiktu izraudzīta par 11.Latvijas amatierteātru salidojuma norises vietu nākamvasar, sarīkot jaukus svētkus gan skatītājiem, gan dalībniekiem.

10.Latvijas amatierteātru salidojumā, kas aizvadītās nedēļas nogalē notika Dobelē, Liepājas puses kolektīvi īpaši gaidījuši paziņojumu par to, kur notiks nākamais amatierteātru salidojums pēc gada, jo uz godu uzņemt kolēģus pie sevis pretendē gan liepājnieki, gan ventspilnieki. "Tomēr galīgais lēmums tiks pieņemts tikai ziemā," saka I.Kalnarāja. Viņa uzskata, ka objektīvi Liepājā būtu labāka vieta festivāla rīkošanai, jo šeit ir pietiekami daudz skatuvju un spēļvietu amatierteātru uzņemšanai, daudz labu amatierteātru darbojas arī rajonā, arī skatītājiem būtu interesanti vērot festivāla norises Liepājā.

Citi iespaidi no aizvadītā festivāla ir dažādi, tomēr kopumā dalībniekiem ir gandarījums par piedalīšanos. "Šogad festivāla programmas galvenā režisore Ilze Vazdiķe nebija iecerējusi pompozu un skaļu atklāšanas sarīkojumu, un festivāla norises koncentrējās ap baznīcas laukumu Dobelē, un gaisotne kopumā bija sirsnīga un vienkārša, tomēr tajā pašā laikā nedaudz atklāšanā trūka arī tādas savāktības," uzskata I.Kalnarāja. Dalībniekiem arī nešķita laba ideja, ka kolektīvi savas vizītkartes rādīja pa novadiem, bet vienlaikus pie četriem ugunskuriem. "Kurzemes ugunskurs bija tā kā nostāk, tāpēc mēs praktiski neredzējām, ko citi rāda," skaidroja režisore. Kurzemnieku kopējā tēma bija "Precībās iešana", un visi priekšnesumi bijuši tādi lustīgi un amizanti.

Izrādes katrs no mūspuses kolektīviem spēlēja citā Dobeles rajona pagastā. Liepājas Tautas teātris savu "Vēl es varu" ar Raimonda Paula dziesmām rādīja uz festivāla galvenās skatuves, priekulnieki spēlējuši Bēnē un gājienā saņēmuši arī miltu maisu – speciālbalvu no "Dobeles dzirnavnieka", Dunalkas kolektīvs izrādi "Meldermeitiņa" rādīja Tērvetē, bet vērgalnieki izrādījušies bijušā kolhoza "Zelta druva" klubā, kur arī lieliski uzņemti. Festivālā piedalījušies arī Aizputes Tautas teātra aktieri un Metalurgu tautas teātris no Liepājas.

Diplomi tikuši visiem, un gandarījums par piedalīšanos festivālā arī, jo galvenais ieguvums no festivāliem esot kopābūšana un draudzēšanās, iespējas sevi parādīt un citus apskatīt, kā arī vienkārši satikt tādus pašus dullos un ar teātra spēlēšanu saslimušos cilvēkus no visas Latvijas.