Kurzemes Vārds

05:23 Otrdiena, 31. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Šveicieši novērtē sadarbības augļus

Inta Jankovska

AIZPUTE. Šā gada novembrī sadraudzības biedrība "Aizpute – Švarcenbaha" Aizputē un sadraudzības biedrība "Pro – Aizpute" Švarcenbahas pilsētā Šveicē svinēs jau savas pastāvēšanas desmito gadadienu, turklāt visu šo laiku abas biedrības aktīvi sadarbojušās.

Kā pastāstīja sadraudzības biedrības "Aizpute – Švercenbaha" prezidente, Aizputes Novadpētniecības muzeja un Tūrisma informācijas biroja vadītāja Jolanta Berga, šovasar Aizputē viesojās vairāki ciemiņi no Šveices. Jūnijā pie sadarbības partneriem ciemojās "Pro – Aizpute" sekretārs Gerhards Boli ar kundzi. Viņi pabija gan Aizputes vidusskolā, gan Rokaižu pansionātā un Aizputes Zonālajā slimnīcā, kā arī invalīdu biedrības klubiņā "Cerība".

Jūlijā pilsētā jau viesojās vairāki seni paziņas – privātā vizītē pie draugiem bija ieradies biedrības "Pro – Aizpute" valdes loceklis Silvio Maijers ar kundzi Edīti, kas šeit jau bijuši vairākkārt. Satiekot pazīstamos aizputniekus, Maijera kungs sasveicinājās latviski un latviešu valodā jautāja paziņām: "Kā klājas?" Viņš ar dzīvesbiedri apmeklēja Aizputes vidusskolu, Zonālo slimnīcu, Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienesta posteni Aizputē un pilsētas sabiedrisko pirti, kur šobrīd vēl norit remontdarbi, tikās arī ar Aizputes Pilsētas domes priekšsēdētāju Pēteri Hanku, lai pārrunātu sadraudzības pilsētas sadarbību.

Bet pirms pusotras nedēļas Aizputi apmeklēja arī bijušais Švarcenbahas pilsētas galva Roberto Frēlihs ar ģimeni. Galvenais viņa vizītes mērķis bija oficiālas atvadas, tiekoties ar Aizputes pašvaldības vadītāju Pēteri Hanku. Tagad sadarbību ar aizputniekiem pārņems jaunais Švercenbahas mērs Benno Hjuppi, kurš kā pašvaldības pārstāvis darbojas arī sadraudzības biedrības "Pro – Aizpute" valdē. Jaunais Švercenbahas pašvaldības vadītājs par abu pilsētu sadarbību izteicies pozitīvi un sola turpināt šajā jomā iesākto.

Arī Frēliha kungs apmeklēja Aizputes vidusskolu, kur tikās ar skolas direktori Livetu Sprūdi, apskatīja, kā norit remontdarbi pirtī, jo šos darbus finansē šveicieši, apskatīja arī līdzekļu izlietojumu Aizputes Zonālajā slimnīcā. Kā jau parasts, ciemiņi, ierodoties aizputniekiem pasniedza arī sarūpētās dāvanas. "Pagaidām vairāk neviens Švarcenbahas pārstāvis viesos nav pieteicies, tomēr līdz gada beigām vēl tālu, un vienmēr jau var ierasties arī kāds negaidīts ciemiņš," piebilda J.Berga.