Kurzemes Vārds

18:20 Sestdiena, 25. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Administrācija tomēr aicina parakstīt darba līgumus

Vakar notika Liepājas teātra kolektīva sanāksme, kurā tika pārrunāti administrācijas un arodorganizācijas viedokļi par to, kā teātrī slēdzami darba līgumi – uz noteiktu vai nenoteiktu laiku. Kā informēja arodorganizācijas priekšsēdētāja Ināra Kalnarāja, teātra direktore Maruta Pāvelsone un viņas pieaicinātā advokāte Ināra Freidenfelde paudušas viedokli, ka vārdkopa "teātra sezona" jau sevī ietver norādi uz to, ka ar aktieriem un citiem teātra darbiniekiem darba līgums slēdzams uz noteiktu laiku. Tas vajadzīgs esot arī tāpēc, ka to prasot teātra finansu situācija. Arodbiedrības biedri tagad ir neizpratnē, jo Darba likums, kas stājies spēkā šā gada 1.jūnijā nosaka, ka līgumi uz noteiktu laiku (tā saucamie terminētie līgumi) tagad slēdzami tikai īpašos gadījumos. Tā uzskata arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības juristi. Administrācija tomēr piedāvājusi divas dienas pārdomām un tad noslēgt jaunus līgumus uz noteiktu laiku. Kā rīkoties turpmāk, arodbiedrības biedri līdz redakcijas slēgšanai vēl izlēmuši nebija.

Pirmais Grāmatu nams ārpus Rīgas

Daina Meistere

Vakar Ganību ielā 53/55 atklāja grāmatu apgāda "Zvaigzne ABC" Grāmatu namu. Tajā jau pirmajā dienā netrūka cilvēku, kuri vēlējās iegādāties skolai vajadzīgās grāmatas un citus piederumus. Kā atzina pirmie pircēji, viņus apmierina grāmatnīcas iekārtojums, jo viss izvietots pārskatāmi un var ātri orientēties, kur ir katrai klašu grupai vajadzīgie izdevumi, tāpat iepriecina norādes "Jaunums". Atklāšanas svinīgajā brīdī bija klāt apgāda vadītāji, pilsētas un rajona Izglītības pārvaldes pārstāvji, Pedagoģijas akadēmijas mācībspēki, pedagogi, citu grāmatu veikalu pārstāvji, bibliotekāri, citi interesenti. Jaunā veikala vadītāja Māra Mackare saņēma daudz apsveikumu, pedagogi priecājās, ka apgāds "Zvaigzne ABC", ar kuru mūsu izglītības darbiniekiem ir laba sadarbība, iekārtojis pirmo veikalu ārpus Rīgas tieši Liepājā un piedevām vēl tādā Liepājai raksturīgā koka ēkā, kas strāvo senatnes elpu.

Dejas vecākiem cilvēkiem

Kad kompānija «Lumiére» vēl tikai auklēja ieceri sarīkot atpūtas vakaru vecākiem cilvēkiem, projektu nosauca – «Nostaļģija». Augusta sarīkojums jau būs sestais. Mērķis ir atjaunot un propagandēt tā dēvēto dzīvo mūziku, un to veicina tādu korifeju piedalīšanās kā Viktors Vtorovs un Valerijs Bezdņikovs, arī Vladimira Krutikova un Jurija Berezina līdzdalība. Bez dziesmām un dejām šoreiz paredzēta modes skate un dejotāju uzstāšanās, ko varēs vērot, sēžot pie klātiem galdiņiem. Reklāmā solītā līksmošanās patiesībā ilgs līdz pulksten trijiem, kad organizatori apsolījuši maršruta taksometrus.

Novadnieki vēl tikai vienā partijā

Pēdējās dienās Centrālā vēlēšanu komisija publiskojusi vēl sešus saņemtos 8.Saeimas deputātu kandidātu sarakstus. Tie ir partiju "Māras zeme", "Latgales gaisma", Latviešu partijas, Latviešu Apvienotās republikāņu partijas, Latvijas Atdzimšanas partijas un Progresīvās centriskās partijas iesniegtie. No šīm partijām savās rindās vietas arī Liepājas novadu saistītiem cilvēkiem atradusi tikai Latvijas Atdzimšanas partija. Starp tās nosauktajiem kandidātiem ir Aizputes Pilsētas domes deputāts Jānis Bergs un akciju sabiedrības "Kurzemes atslēga 1" darba aizsardzības inženieris Māris Krists Linde. Pārējo partiju sarakstos, kas domāti arī Kurzemes vēlēšanu apgabalam, ne pilsētas, ne novada cilvēki nav iekļauti.

Aicina mācīties kristīgos vadītājus

No 30.augusta Svētās Annas draudzē tiek organizēti sešus mēnešus ilgi kristīgo vadītāju mācību kursi. To nolūks – sagatavot vadītājus praktiskai kalpošanai un misijas darbam draudzēs. Šie kursi ir virskonfesionāli, tajos var pieteikties ikviens kristietis. Tie ir bez maksas. Taču dalībniekiem ziedojumu veidā būs jāsedz visi organizatoriskie, kopēšanas un citi izdevumi. Nodarbības notiks E.Veidenbauma ielā 10 ik piektdienu pulksten 19. Papildu informāciju var saņemt, zvanot kursu vadītājai evaņģēlistei Vinetai Freimanei pa mobilo tālruni 6479026.

Koncertēs un atpūtīsies Francijā un Spānijā

Vakar pie Latviešu biedrības nama valdīja rosīga gaisotne – uz Franciju un Spāniju gatavojās doties mūsu pilsētas dziedātāji un dejotāji. Kā pastāstīja biedrības nama kultūras darba menedžere Gunta Kinta, mūsu kolektīvi uzaicināti uzstāties Šovinjī pilsētas svētkos. Jau pagājušajā vasarā jaunie liepājnieki koncertēja Francijā, un šogad viņi atkal saņēma uzaicinājumu kuplināt svētkus. Šoreiz Liepāju pārstāvēs Igetas Gaiķes vadītais bērnu ansamblis "Tev un man" un Kristīnes Kleinšmites vadītā deju grupa. Vēl koncertprogrammu kuplinās kolektīvs no Rīgas. Latvijas delegācija koncertēs vēl divās Francijas pilsētās un Spānijā. Braucienā ietvertas arī ekskursijas, apskatot Pireneju kalnos, Puatjē pili. Bērni varēs līksmoties Parīzes Disnejlendā.

Informatīvas stundas bezdarbniekiem

Arī augustā Valsts nodarbinātības dienesta filiāles "Liepājas centrs" telpās ieplānotas informatīvās stundas tiem, kas stājušies bezdarbnieku uzskaitē. Kā pastāstīja filiāles vadītāja Dace Baumane, tagad šajās tikšanās reizēs runā arī par jauno "Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumu", kas stājās spēkā 1.jūlijā un paredz vairākas izmaiņas. Arī par bezdarbnieka statusa piešķiršanu. Tagad šo statusu piešķir jau reģistrēšanās dienā, nevis pēc septiņām dienām, kā bija iepriekš. Informatīvajā stundā bezdarbnieki var uzzināt gan par to, ko piedāvā centrs, gan to, kādas aktivitātes tiek gaidītas no pašiem bezdarbniekiem.

Informācija liepājniekiem

Vakar nodrukāja Pilsētas domes Preses dienesta kārtējo informatīvo izdevumu «Katram liepājniekam». Tajā ievietotie materiāli ir daudzpusīgi. Kā parasti, liepājniekus uzrunā kāds no pilsētas vadītājiem, šoreiz – izpilddirektors Normunds Niedols. Lasītājus iepazīstina arī ar sakoptāko māju konkursa rezultātiem, informē par ielu seguma uzlabošanas plāniem, skolu un bērnudārzu remontu. Ir komentēts lēmums ierobežot maksu par pārtērēto ūdeni. Ir arī cita ekonomiska informācija. Publicēti kārtējās anketas jautājumi, šoreiz tie attiecas uz dažādu vasaras svētku rīkošanu.

Mūspusē ziedošās zilaļģes pagaidām nav manītas

Vairākas dienas Rīgas apkaimē peldētājos bailes izraisa šobrīd ūdenskrātuvēs ziedošās zilaļģes, kas izrādās toksiskas un bīstamas veselībai. "Kurzemes Vārds" vēlējās noskaidrot, vai tas draud arī mūspusē. Sazinoties ar Sabiedrības veselības aģentūru un Reģionālo vides pārvaldi, saņēmām atbildi, ka pagaidām neesot ziņu, ka Liepājā un rajonā aļģes būtu kur manītas. Taču speciālisti brīdināja, ka gadījumā, ja ir aizdomas par to esamību, ir jāziņo Reģionālajai vides pārvaldei. Ja kādam ir kļuvis slikti pēc peldēšanās aizdomīgā vietā – sāp galva, ir reiboņi vai alerģiskas ādas reakcijas, nepieciešams dzert daudz ūdens un nekavējoties izsaukt ārstu. Speciālisti skaidro, ka visticamāk ziedošās zilaļģes var atrasties lēni plūstošā vai stāvošā ūdenī. Tās var pazīt pēc zilgani zaļās krāsas.