Kurzemes Vārds

06:55 Svētdiena, 19. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Festivāls un pārmaiņu vēji

Jau rīt koncertestrādē "Pūt, vējiņi!" sāksies senākais no Latvijas populārās mūzikas festivāliem, jo jūras malā esošajā rokenrola katedrālē šis mūzikas sarīkojums notiks 27. Reizi, un 23.vasaru tam būs nosaukums "Liepājas dzintars".

Gadu desmitu laikā festivāls bieži ir mainījies, gan krītot no popularitātes virsotnēm pelēcīguma atvaros, gan rāpjoties atkal augšup atzinības kalnā, tomēr šogad ap "Liepājas dzintaru" diskusiju jau pirms festivāla ir vairāk, nekā pēdējos piecpadsmit gados kopš šā sarīkojuma atdzimšanas ir pierasts. Jo nekad Liepājā nav bijusi tik dinamiska vasara izklaides sarīkojumu ziņā, tāpēc intriģējošākais jautājums ir tas, vai liepājniekiem būs spēka vēl vienam festivālam.

Otra aktuālā nianse, par kuru strīdi plaiksnī jau tagad, ir festivāla repertuārs, kas šogad ir specifiskāks nekā citkārt. Protams, nedrīkst aizmirst, ka "Liepājas dzintars" neskaitāmas reizes ir pierādījis savu spēju atdzimt jaunā kvalitātē un spēku smēlies tieši muzikālo akcentu hameleonismā un spējā mainīties līdzi laikam. Tāpat saprotams, ka būtu pat savādi, ja "Liepājas dzintars" liktos iekšā tajā pasā bugi - vugi nišā, kuru aizpildīja, turklāt pēc publikas atsaucības spriežot – visnotaļ prasmīgi vairākums lielāko šās vasaras sarīkojumu. Cita lieta, vai cilvēki būs gatavi pieņemt, ka šis "Liepājas dzintars" vairāk būs klausāmās mūzikas festivāls, kā to, piesakot būtiskākos koncertus – Zigmara Liepiņa operhitu parādi un Londonas gospeļkori, akcentē organizatori. Šādas pārdomas virmo tāpēc, ka "Liepājas dzintars" gadiem taču bijis ne tikai mūzikas klausīšanās, bet dažādu paaudžu kopāsanākšanas un atkalsatikšanās vieta. Šoreiz šis elements acīmredzot būs sekundārs – vismaz programma nav tam pakļauta.

Festivāls atkal ir gatavs mainīties. Vai publika būs gatava mainīties tam līdzi, rādīs nākamās trīs dienas, taču, lai kāds būs iznākums, nebūtu slikti atcerēties, ka "Liepājas dzintars" ir un paliek populārākā atpazīstamības zīme ārpus pilsētas robežām, un to nu nederētu aizmirst, lai cik atraktīva arī būtu kultūras dzīve mūsu pilsētā un lai cik stratēģiski plāni netiktu būvēti nākotnei.