Kurzemes Vārds

07:50 Svētdiena, 19. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Mārtiņš Būčiņš ceturtais rallijā Bulgārijā

Latvijas autorallija čempionāta līdera ekipāža absolūtajā kopvērtējumā – Mārtiņš Būčiņš un Gunārs Francis pagājušās nedēļas beigās izcīnīja 4.vietu Eiropas čempionāta posma sacensībās Bulgārijā – "Sosser Sliven", informēja Latvijas Automobiļu federācijas treka komisijas preses sekretārs Mārtiņš Dzenītis. Tikai neveiksmes ar plīsušām riepām mūsu sportistiem liedza ierindoties trijniekā, un noslēguma protokolā Latvijas sportisti ierindojās ceturtajā ailītē.

Latvijas autorallisti Eiropas čempionāta posmos ārvalstīs nebija piedalījušies desmit gadu, tādēļ Būčiņa un Franča starts Bulgārijā tika gaidīts ar nepacietību. Rallija "Sosser Sliven" distances kopgarums bija 641,52 kilometri, no kuriem 226,2 kilometri bija jāveic pa 16 ātrumposmiem. Sacīkstēs piedalījās sportisti no Bulgārijas, Grieķijas, Latvijas, Gruzijas, Itālijas un Dienvidslāvijas.

Būčiņa un Franča ekipāžas mūžā tā bija pirmā rallija sacīkste, kas pilnīgi bija jāveic pa asfaltētajiem ceļiem. Tādēļ ļoti patīkams pārsteigums bija latviešu 2.vieta kopvērtējumā pēc sešiem ātrumposmiem, tajā brīdī no līdera atpaliekot tikai par nepilnām 18 sekundēm. Sacensību kopvērtējumā Latvijas ekipāža bija labākā no ārzemēm, jo pirmās trīs vietas ieņēma mājinieki bulgāri.