Kurzemes Vārds

06:10 Svētdiena, 19. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Izstāde

Spilvenu izstāde ar segu, lakatu un linu stūrīšiem

Anda Pūce

Liepājas rajona tautas lietišķās mākslas studijas "Kamolītis" dalībnieces aicina visus uz Liepājas Vēstures un mākslas muzeju, kur no 10.augusta līdz 8.septembrim būs skatāma tradicionālā studijas darbu izstāde.

Kā pastāstīja studijas "Kamolītis" vadītāja Indra Bunka, diemžēl rajonā vairs nav palicis daudz vietu, kur darbojas studijas dalībnieces. Kopumā ap 50 sieviņu, kā savas audējas un rokdarbnieces sauc vadītāja, pulcējas kopā un strādā Aizputē, Tadaiķos, Bārtā un Grobiņā. "Citviet rajona pagastos ir pa kādām pāris meistarēm, kas atbrauc, sazvanās ar mani," sacīja I.Bunka. Viņa atzīst, ka tautas lietišķā māksla pēdējo gadu laikā ir pamatīgi zaudējusi savu popularitāti, arī materiālu apstākļu dēļ daudzas audējas pametušas savu nodarbi.

Šogad studiju darbu izstādes galvenais akcents ir spilveni. "Vispirms jau tas ir neatņemams papildinājums segām, kas mums studijā allaž ir bijušas mīļas, bet otrām kārtām tas ir arī ļoti moderns interjera elements," stāsta I.Bunka. Iznāk, ka "Kamolīša" sievas tā kā vēlas protestēt pret faktu, ka viņu nodarbošanās ir nepopulāra. I.Bunka atzīst, ka spilveni redzami vai ik katrā žurnālā, un kāpēc gan savas idejas šajā sakarībā neizklāstītu arī "Kamolītis". Muzeja lielajā zālē redzami gan lieli, gan mazi, gan tradicionālās formās, gan arī apaļi, trīsstūraini, cilindriski, zvaigžņveidīgi, tāpat vēl adīti, šūti, aplikāciju tehnikā, tamborēti un austi spilveni. "Gribam uzsvērt, ka spilveni var būt visneiedomājamākie," saka I.Bunka.

Bet spilveni nav vienīgais, kas apskatāms "Kamolīša" izstādē. Vēl ir arī tradicionālas tautiskās segas - svītrainas, rūtainas, rakstainas un ļoti krāsainas. Tās vienmēr ir bijušas studijas lepnums un arī šoreiz audējas sagatavojušas bagātīgu segu klāstu. Vēl zālē iekārtots arī linu stūrītis un lakatu stūrītis. "Tas jau nav viss, kas mums pūrā, jo vēl vesels maiss ar gatavajiem darbiem palika neizpakots. Vietas ir tik, cik ir, cenšamies šo zāli apdzīvot," sacīja I.Bunka. Viņa vēlreiz aicināja visus interesentus vasaras nogalē iegriezties muzejā, lai apskatītu "Kamolīša" izstādi.