Kurzemes Vārds

06:00 Svētdiena, 19. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sāk sagatavot teritoriju reģionālā atkritumu poligona būvei

Anda Pūce

Kopš jūlija beigām Grobiņas pagasta teritorijā, kur nākamgad plānots sākt Liepājas reģionālā atkritumu poligona būvi, norit teritorijas sagatavošanas darbi, ko konkursa kārtībā uzticēja veikt līgumsabiedrībai ar pilnu atbildību "Nams - Kalnozols", kurā apvienojušies divi Latvijā labi pazīstami celtniecības uzņēmumi - akciju sabiedrība "U.Pīlēna birojs" un SIA "Kalnozols - celtniecība".

Kā pastāstīja SIA "Liepājas RAS" direktors Andris Štāls, līgums ar "Nams - Kalnozols" par Grobiņas sadzīves atkritumu poligona vietas sagatavošanu celtniecības darbiem, tika parakstīts 19.jūlijā, un jau pēc nedēļas sākās darbi, kurus pabeigt plānots šā gada nogalē. Teritorijas sagatavošana poligona būvei izmaksās ap 200 tūkstošiem latu.

"Nams - Kalnozols", kas bija viens no diviem pretendentiem izsludinātajā konkursā, jau iepriekš strādājis pie lieliem projektiem, piemēram, Latvijas robežsardzes Šķaunes nodaļas ēku komplekss uz Latvijas - Baltkrievijas robežas, un acīmredzot vēlas arī turpmāk sadarboties līdzīgu celtniecības objektu būvēšanā.

Darba apjomā ietilpst militāro objektu demontāža, meliorācijas sistēmas atjaunošana, drenāžas grāvju sistēmas izveide ap poligonu, kā arī meža ciršana un teritorijas sagatavošana, ieskaitot zemes virskārtas noņemšanu un celmu aizvešanu. Plānotajos darbos iekļauta arī elektrolīnijas ierīkošana no Grobiņas pilsētas līdz poligonam, gruntsūdeņu un virszemes ūdeņu monitoringa sistēmas ierīkošana, ūdens paraugu noņemšana un ķīmiskā sastāva noteikšana. "Kurzemes Vārds" pārliecinājās, ka poligona sagatavošanas darbi rit pilnā sparā - izcirsti krūmi un sazāģēti koki, sākusies militāro būvju nojaukšana un notekgrāvju tīrīšana. A.Štāls izteica gandarījumu, ka pēc vairāku gadu sagatavošanās darbiem beidzot Pasaules bankas un citu starptautisku finansu institūciju finansētajā projektā, kura kopfinansējums ir aptuveni 17 miljoni ASV dolāru, sākušās arī visiem redzamas aktivitātes.

A.Štāls pastāstīja, ka vēl šogad tiks izsludināti divi starptautiski konkursi - par Šķēdes izgāztuves rekultivāciju un par paša Grobiņas poligona būvi. "Ja viss veiksies labi, tad jaunā gada sākumā varēsim slēgt līgumus ar konkursu uzvarētājiem, lai pavasarī sāktos celtniecības darbi," izteica cerību SIA "Liepājas RAS" direktors. Poligona būve ilgs visu nākamo gadu, bet pirmās atkritumu kravas jaunā izgāztuve varētu sākt pieņemt ne agrāk kā rudenī, kad arī plānots slēgt izgāztuvi Šķēdē.