Kurzemes Vārds

16:14 Ceturtdiena, 2. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Atsakās no Nikolaja Terentjeva

Līvija Leine

Vakar redakcijā ieradās politisko organizāciju apvienības "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" (pēc krieviskās abreviatūras latviskā atvasinājuma tautā sauktas "Bites") valdes locekle Elita Kosaka, lai ar laikraksta starpniecību paziņotu, ka Liepājas domes deputāts Nikolajs Terentjevs vairs nepārstāv šo politisko apvienību, bet tikai un vienīgi pats sevi. Kāpēc tāds pavērsiens?

Elita Kosaka paskaidroja, ka šādu lēmumu valde pieņēmusi tāpēc, ka Nikolajs Terentjevs nepakļaujas apvienības disciplīnai, nepilda tos lēmumus, ko tā pieņem. Lai Terentjevs tiktu par Liepājas domes deputātu, esot strādājusi visa apvienības «PCTVL» komanda. Viņam viņi strādājuši arī visu laiku, kopš viņš ir kļuvis par deputātu. Taču, kad apvienība pieņēmusi lēmumu, ka viņu deputāts nedrīkst balsot par ūdens tarifu paaugstināšanu pilsētā, Terentjeva kungs tomēr par šiem tarifiem ir balsojis. Un vispār Terentjevam par katru jautājumu ir savas domas, un tās nesaskan ar apvienības domām. Elita Kosaka arī uzskata, ka Nikolajam Terentjevam trūkst izglītības, ekonomisko zināšanu, bet, ja viņu cilvēki cenšas viņu izglītot, viņš to nepieņem. Tā kā Latvijas likumdošana neparedz, ka partija vai vēlētāju apvienība var atsaukt to deputātu, ko pati izvirzījusi, un Nikolajs Terentjevs pats mandātu nolikt negribot, politisko organizāciju apvienība "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" uzskata, ka viņš vairs nav apvienības pārstāvis Liepājas domē. "Mums ir kauns par viņa rīcību," sacīja Elita Kosaka. Konkrētāku izskaidrojumu par šo atteikšanos no sava deputāta apvienība sniegs preses konferencē, kas 14.augustā pulksten 17.30 notiks Celtnieku ielā 41/43, 21.kabinetā.

Aicina mācīties kristīgos vadītājus

No 30.augusta Svētās Annas draudzē notiks sešus mēnešus ilgi kristīgo vadītāju mācību kursi. To nolūks – sagatavot vadītājus praktiskai kalpošanai un misijas darbam draudzēs. Kursi ir virskonfesionāli, tajos var pieteikties ikviens kristietis. Tie ir bez maksas. Taču dalībniekiem ziedojumu veidā būs jāsedz visi organizatoriskie, kopēšanas un citi izdevumi. Nodarbības notiks E.Veidenbauma ielā 10 ik piektdienu pulksten 19. Papildu informāciju var saņemt, zvanot kursu vadītājai evaņģēlistei Vinetai Freimanei pa mobilo tālruni 6479026.

Festivāla laikā kontrolēs alkohola tirdzniecības noteikumu ievērošanu

Liepājas tiesībsargājošās iestādes, servisa organizāciju pārstāvji, tirgotāji un festivāla organizatori kopējā sanāksmē Pilsētas domē vienojās par kārtības nodrošināšanu festivāla "Liepājas dzintars" laikā, aģentūru LETA informēja Liepājas domes preses sekretāre Gunta Jākobsone. Iepriekšējo pasākumu pieredze rāda, ka visiem rīkotājiem nepieciešams tikties pie viena galda un koordinēt darbību, lai pasākums noritētu mierīgi un bez starpgadījumiem, sacīja domes izpilddirektora vietnieks Edvīns Drigins. Pašvaldības policijas un Kārtības policijas darbinieki vērsa tirgotāju uzmanību uz to, ka festivāla laikā īpaši tiks uzraudzīta tirdzniecības noteikumu ievērošana par alkohola pārdošanu nepilngadīgajiem. Jauniešiem, kuri šajā vakarā plāno iedzert kaut vai glāzi šampanieša, vajadzētu ņemt līdzi arī personu apliecinošus dokumentus. Tas ļautu izvairīties no nepatīkamiem pārpratumiem.

Cukurfabrikas palielina cukura cenu

Abas Latvijas cukurfabrikas – Jelgavas Cukurfabrika un Liepājas Cukurfabrika – sakarā ar cukura ražošanas pašizmaksas paaugstināšanos zemā cukura satura dēļ cukurbietēs, palielinātas cukura cenas. Kā aģentūrai LETA sacīja Liepājas Cukurfabrikas ģenerāldirektore Valija Zabe, aizvadītais gads fabrikai bija samērā nelabvēlīgs, jo pērn cukurbiešu pārstrādes sezonā cukura saturs bietēs bija samērā zems, līdz ar to saražots dārgs cukurs. Pamatā Cukurfabrika palielinājusi fasēta cukura viena kilograma cenu. Bet tā cukura cena, kas tiek pārdots maisos, nav mainīta. No janvāra līdz augustam cukura realizācijas cena palielināta aptuveni no 42 santīmiem līdz 48 santīmiem par kilogramu.

Bērnu laukumi jau iemēģināti

Bērni jau iemēģinājuši izšūpoties uz zirdziņa vai zilonīša, iesēsties koka spēļu vilcieniņā, tāpat arī smilšu kastes nestāv tukšas kā bērnu rotaļlaukumā Siena ielā, tā arī abās citās vietās – Siļķu un Meža ielā. Lai gan oficiālā to atklāšana notiek šodien, kad ir projekta "Liepājas skolēni – Liepājas bērniem" noslēgums. Projekts ieguva Valsts bērnu tiesību aizsardzības centra finansējumu 984 latu apmērā, ar līdzfinansējumu piedalījās Pilsētas dome un atbalstīja pašvaldības bezpeļņas organizācijas "Vecliepāja" un "Jaunliepāja". Spēļu laukuma labiekārtojuma elementus darināja nometnes dalībnieki – mazturīgu ģimeņu atvases un 31.arodvidusskolas korekcijas klases audzēkņi. Paveikto atzinīgi novērtēja Valsts bērnu tiesību aizsardzības centra speciālisti, kas apsekoja nometnes darbu.

Vēsta par reģistrāciju

Uzņēmumu reģistrā 18.jūlijā oficiāli reģistrēta bezpeļņas organizācijas – SIA «Baltijas Krievu institūts» Liepājas filiāle. Direktors – Oļegs Mantuļņikovs. Tātad mācību iestādei tagad ir vairāk tiesību. Reizē reģistrētas vēl četras filiāles citās pilsētās. Par to ziņo «Latvijas Vēstnesis». Kā vēsta laikraksts, jūlija beigās un augusta sākumā mūsu pilsētā nodibināti vēl vairāki jauni uzņēmumi – SIA «Emeda», «Albalat», «Almo», «Medikus data» un pieci individuālie komersanti – «Paks», kafejnīca «Pavāriņš», I.Pētersones daudznozaru uzņēmums, frizētava «Tīna».

Sētnieka sagādātais sarūgtinājums

Vakar no rīta Jūrmalas ielas 3.nama iemītnieki lūdza ātro palīdzību. Viņi vērsās namu pārvaldē, "Kurzemes Vārda" redakcijā, Komunālajā pārvaldē, bet palīdzēt neviens nespēja. Kā gan lai atjauno sētnieka nozāģētos jasmīnu krūmus, kuri tur auga kopš nama uzbūvēšanas. No tiem pāri palikuši tikai 10 centimetrus gari stumbenīši. Īrnieki šo barbarismu skaidro pavisam vienkārši: sētnieks negribēja vākt gružus zem jasmīnu krūmiem – pārāk neērti. Komunālajā pārvaldē šādu sētnieka rīcību asi nosodīja. Un nosodījumam pievienotos jebkurš pavisam vienkārša iemesla dēļ: pagalmā vienmēr ziedējušas puķes, un iedzīvotāji paši rūpējās par savu zaļo zonu. Bet diez vai viņi sagaidīs atvainošanos.

IT stratēģijas konkurss

IT – informācijas tehnoloģijas. Pilsētas dome izsludina konkursu to attīstības stratēģijas un attiecīgas darbības programmas izstrādei. Priekšlikumus pieņems līdz 5.septembrim, bet piedalīties konkursā var tikai juridiskās personas. Stratēģija iecerēta laikposmam līdz 2010.gadam, bet programmai jāaptver laikposms no 2003. līdz 2006. gadam. Šajā sakarībā aģentūra LETA uzsver vairākus priekšnosacījumus. Gatavojot dokumentus, ir jāņem vērā Eiropas savienības prioritātes, citu valstu pieredze un mūsu pilsētas attīstības plāns, tāpat kā atsevišķie pie mums jau ieviestie projekti un iniciatīvas. Konkrēti runa ir par telekomunikācijām, internetu, datoriem un datu bāzēm, programmu nodrošinājumu, informācijas sistēmu uzturēšanu, e-izglītību, e-komerciju, e-pārvaldi un tā tālāk.