Kurzemes Vārds

11:49 Piektdiena, 3. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Apturēta deviņu uzņēmumu darbība

Daiga Mikuļska

Valsts sanitārās inspekcijas Liepājas kontroles un uzraudzības daļas speciālistiem darba nekad nav trūcis, un ar viņu ieteikumiem, aizrādījumiem, uzliktajiem administratīvajiem sodiem jārēķinās daudziem uzņēmējiem. Tas tiek darīts, lai tiktu ievēroti visi higiēniskie nosacījumi un epidemioloģiskās drošības prasības.

Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Valsts sanitārās inspekcijas Liepājas kontroles un uzraudzības daļas vadītāja Gunta Purmale, šā gada pirmajā pusē pārbaudes notikušas 270 objektos kā Liepājā, tā rajonā. Veiktas 327 kontroles. No tām 167 reizes jeb 51 procentā visu gadījumu konstatētas neatbilstības normatīvo aktu prasībām. Deviņos gadījumos pat nācies apturēt uzņēmumu darbību. Tās ir sešas frizētavas, divi kosmētiskie kabineti, medicīniskās iestādes vakcinācijas kabinets. Joprojām nav saņēmusi atļauju atsākt darbību frizētava Medzes pagasta "Vārpiņās", frizētava Atmodas bulvārī 40, kā arī skaistumkopšanas salona "Spogulis" kosmētiskais kabinets Aizputē.

Gada otrajā ceturksnī sāktas plānveida kontroles ūdensapgādes sistēmas objektos, lai pārbaudītu, kā tiek ievēroti Ministru kabineta noteikumi "Dzeramā ūdens obligātās nekaitīguma prasības". G.Purmale: "Liepājas rajonā pārbaudīti vairāki pagasti un konstatēts, ka pašvaldību attieksme pret ūdensapgādes sistēmām ir nenopietna. Netiek izdalīti līdzekļi ūdensapgādes sistēmu sakārtošanai un uzturēšanai. Nesakārto stingrā režīma aizsargjoslas ap ūdens urbumiem, neuztur kārtībā ūdens apgādes sistēmu ēkas un būves. Šādos gadījumos mūsu darbinieki vainīgajiem uzliek naudas sodus. Tā tas noticis Grobiņas, Kalētu, Medzes, Nīcas pagastā. Kā pozitīvu piemēru jāmin uzņēmums "Liepājas ūdens", kur daudz paveikts, lai liepājniekus apgādātu ar kvalitatīvu dzeramo ūdeni.

Valsts sanitārās inspekcijas Liepājas kontroles un uzraudzības daļas kompetencē ir ķīmisko vielu un produktu aprites kontrole, kā arī kosmētisko līdzekļu tirdzniecība. Pārbaudes liecina, ka šajā jomā praktiski visos objektos valda neatbilstība normatīvo aktu prasībām, uzņēmēji ar tām nav iepazinušies. G.Purmale: "Patērētājiem ir tiesības zināt, kādu un cik kvalitatīvu preci viņi lieto, tādēļ nebūs lieki atgādināt, ka kosmētikas līdzekļu, tajā skaitā ziepju, zobu pastu, dušas želeju u.c., marķējumam jābūt uz kosmētikas līdzekļa iesaiņojuma vienības. Tas ir, uz flakona, pudelītes, tūbiņas un tās iepakojuma, bet kosmētikas līdzekļa sastāvdaļu saraksts var būt tikai uz iepakojuma. Ja kosmētikas prece izrādījusies nekvalitatīva, radījusi kaitējumu veselībai vai ir bez atbilstoša marķējuma latviešu valodā, iedzīvotāji var vērsties pie mums – Valsts sanitārās inspekcijas Liepājas kontroles un uzraudzības daļā.