Kurzemes Vārds

16:08 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Bērnu darinātie taurenīši nolaižas Gulbju dīķī

Vakar dzīva rosība valdīja pie Gulbju dīķīša. Tur projekta "Tauriņu dienas" ietvaros bērni kopā ar Liepājas māksliniekiem darināja krāsainus taureņus. Cītīgi un rūpīgi savu pedagogu vadībā strādāja Velgas Gūtmanes, kā arī Lienes Eltermanes un Ilzes Karlsones bērnu mākslas studiju audzēkņi, bērnudārzu mazuļi, bērni ar īpašām vajadzībām. Tāpat rīkotāji neatteica interesētajiem garāmgājējiem, kuru atvases arī vēlējās ņemt rokās baltās sagataves un padarīt tās krāsainas. Šodien bērnu darinātie taurenīši nolaidīsies uz Gulbju dīķīša salas.

– Mēs bijām rēķinājušies, ka varētu piedalīties apmēram simts bērnu, bet te ir vismaz divi simti, – teica projekta koordinatore Inga Auziņa. Viņa pastāstīja, ka "Tauriņu dienu" iniciatori ir Pilsētas dome un pilsētas galvenā māksliniece Gunta Šnipke, to izdodas realizēt, pateicoties Pludmales un parka padomes atbalstam.

Projekta "Tauriņu dienas" darbība noteikti pievērsusi pludmales un Jūrmalas parka apmeklētāju uzmanību, jo darbības zona ir visai plaša. Jau pirmajā dienā bērni iemēģināja 3.pludmales soliņu simpozija dalībnieku veikumu – soliņus. Tajā pašā dienā U.Pīlēna birojā atklāja mākslinieka Ojāra Feldberga tēlniecības darbu izstādi. Bērni kopā ar Liepājas māksliniekiem, Pedagoģijas akadēmijas mācībspēkiem un mākslas studiju programmu studentiem bija izgājuši brīvā dabā. Viņu veikums izlikts apskatei apkārtējās vasaras kafejnīcās. Māksliniece Liene Eltermane pastāstīja, ka septiņas ģimenes apgleznoja "Daugavas" stadiona žogu, trīs ģimenes padarīja acīm tīkamas pludmales pārģērbšanās kabīnes.

Projekts noslēgsies ar plašu izstādi "Tauriņu ceļš" – pie strūklakas būs izliktas apskatei gleznas, grafikas, tekstils, keramika.