12:46 Otrdiena, 22. oktobis

Tenisa sporta skolas balvas pieņemas svarā

Edgars Džiguns

Beigusies Liepājas Tenisa sporta skolas balvas gadskārtējā izcīņa, kurā spēles ritēja piecās vecuma grupās. Pavisam piedalījās 285 dalībnieki no Latvijas, Baltkrievijas, Krievijas un Lietuvas.

"Neatceros, kad šajā turnīrā būtu piedalījies tik daudz spēlētāju," stāsta Tenisa sporta skolas direktors Imants Andersons. "Parasti par veiksmīgi izdevušos turnīru uzskatām, ja tajā spēlē apmēram divi simti." Daudziem dalībniekiem jaunākajās grupās līdzi bija atbraukuši vecāki, kas izmantoja izdevību baudīt Liepājas pludmales jaukumus, kamēr jaunākā paaudze turpat aiz kāpas piedalās sacensībās. Visu nedēļu bija lieliski laika apstākļi, par ko gandarījumu pauda visi atbraukušie.

Vispārliecinošāk liepājnieki dominēja U14 grupā, kurā meiteņu konkurencē uzvarēja Ilze Dejus, bet 2.vietu izcīnīja Zane Iesalniece. Zēnu turnīrā Liepājas tenisisti ieguva visas trīs vietas: 1.vietā ir Kārlis Žāžis, 2.vietā – Valters Jēkabsons, 3.vietā – Vladislavs Kozļuks.

Lina Lileikite izcīnīja uzvaru U10 grupā meitenēm, bet Edvarts Stelmakers ierindojās 3.vietā šajā grupā zēniem. Anastasija Sevastova un Monta Reinfelde bija attiecīgi 1. un 2. vietā U12 grupā meitenēm, bet Daniels Kozlovs šajā grupā bija labākais no zēniem.

Andris Antonovs uzvarēja U16 grupā un, tikai piedzīvojot zaudējumu trešajā setā, neiekļuva pieaugušo finālā, bet izcīnīja 3.vietu. Dāmu konkurencē pieaugušo grupā 2.vietā ierindojās Karīna Ledāja.

Jāpiebilst, ka pieaugušo sacensības bija viens no Latvijas Tenisa asociācijas individuālā kausa izcīņas divpadsmit posmiem, turklāt Latvijas mēroga sacensības pieaugušajiem Liepājā nebija notikušas sen.

Par priecīgu un vienlaikus skumīgu (labā nozīmē) izvērtās apbalvošanas ceremonija. Pēc uzvarētāju apbalvošanas Karīnai Ledājai un Ievai Balčus tika dāvināti fotoaparāti – Tenisa sporta skolas tradicionāla dāvana Liepājas tenisistiem, kas dodas studēt un spēlēt tenisu uz ASV. Jāpiebilst, ka abas meitenes būs attiecīgi astotā un devītā, kas meklēs laimi viņpus Atlantijas okeāna.