Kurzemes Vārds

15:02 Ceturtdiena, 2. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Romāns Miloslavskis atgriezies dzimtajos ūdeņos

No Berlīnes, kur, kā zināms, notika Eiropas čempionāts peldēšanā, atgriezies liepājnieks Romāns Miloslavskis un viņa trenere Irina Grodzicka. Vēl lāgā neattapušies pēc nogurdinošā mājupceļa, viņi labprāt dalījās iespaidos par čempionātā pieredzēto.

"Kopumā sacensības bija ļoti smagas un sarežģītas, jo, tuvojoties olimpiādei, dalībnieku sastāvs sacensībās kļūst arvien spēcīgāks," stāstīja I.Grodzicka. "Dažkārt daudziem par pārsteigumu pat olimpiskie čempioni neiekļuva finālā. Visi rezultāti bija ļoti blīvi."

Pirms Eiropas čempionāta, aizvadot treniņnometni Igaunijā, strādāts tika tā, lai optimālo formu sasniegtu tieši uz čempionāta sākumu. "Jutos lieliski. Pirmajā startā (50 m tauriņstilā) nepeldēju, lai sasniegtu augstu rezultātu. Svarīgi bija sajust sacensību atmosfēru un iejusties vidē," atcerējās R.Miloslavskis. "Vispār jau varēju sasniegt labāku rezultātu. 100 un 200 metru distancē nevajadzēja tik ātri kāpināt tempu, jo beigas nopeldēt bija grūtāk."

Savi secinājumi ir arī sportista trenerei: "Romāns nenopeldēja pēc tāda grafika, kādu es biju viņam uzrakstījusi, taču to var saprast. Piedaloties sacensībās Baltijā, viņam konkurentu nav, tāpēc iznāk peldēt vienam pašam. Berlīnē bija pavisam citādi. Uzreiz bija spēcīgi sāncenši, un Romāns jau distances sākumā lidoja tiem līdzi, tāpēc beigās pietrūka ātruma. Treniņos var nopeldēt vienreiz, tad izvērtēt rezultātus, tad peldēt atkal jau pēc cita grafika, tādējādi sasniedzot optimālo rezultātu. Berlīnē bija pavisam citādi: tu ielec, un tev uzreiz ir jāpeld starp ātriem un spēcīgiem peldētājiem. Pietrūka augsta līmeņa startu pirms čempionāta. Viens tāds bija paredzēts, bet dažādu formalitāšu dēļ neizdevās tajā piedalīties."

"Savas kļūdas sapratu. Zinu, ka nebūt nav sasniegts viss, tāpēc turpināšu trenēties un uzlabot rezultātus," piebilda R.Miloslavskis.

Vaicāts par piedzīvoto ārpus baseina, R. Miloslavskis pastāstīja, ka vienīgā reize, kad izdevies apskatīt pilsētu, bija pēdējā dienā pēc stafetes. Viss laiks pagājis, trenējoties, startējot un vērojot sāncenšu startus, citiem vārdiem sakot, Eiropas čempionāts nebūt nav ekskursija.

Pat zinot, ka liepājniekam (tāpat kā jebkuram citam Latvijas peldētājam) tā arī neizdevās pārvarēt kvalifikācijas kārtu, var nepārprotami apgalvot, ka izvirzītais mērķis – uzlabot personiskos rezultātus ir sasniegts. "Ir jāturpina trenēties, lai iekļūtu Latvijas olimpiskajā vienībā, kuru komplektēs jau šogad," par turpmākajiem plāniem stāstīja I.Grodzicka. "Tad būs labāki apstākļi un vairāk naudas. Protams, arī mērķis skaidrs – olimpiskās spēles Atēnās."

Šobrīd Romāns stājas studentu rindās, un par studiju vietu viņam kļuvis Liepājā esošais Baltijas Krievu institūts. "Vēl īsti nevaru pateikt, ko es tieši mācīšos, bet gribu studēt Liepājā. Arī trenēties turpināšu šajā pilsētā."

"Būs grūti apvienot mācības ar treniņiem, bet ar Romānu visu var sarunāt. Kad viņš uzzinās, kādi būs lekciju laiki, tad arī izdomāsim, kad trenēties. Ja izdosies iekļūt olimpiskajā vienībā, tad gan būs jāizmanto akadēmiskais gads institūtā, lai varētu visu laiku ziedot treniņiem," skaidroja sportista trenere.

Kopumā rodas iespaids, ka ne I.Grodzicka, ne R.Miloslavskis nelauza galvu par grūtībām, kas sagaida ceļā uz augstākajām virsotnēm sportā. Viņi zina, uz ko tiecas, un saprot, kā to sasniegt, un pats galvenais – to arī konsekventi dara.

Romāna Miloslavska rezultāti Eiropas čempionātā:
50 m tauriņstilā – 29.vieta (25,49 sek.)
100 m brīvajā stilā – 29.vieta (51,66 sek. – Latvijas rekords)
200 brīvajā stilā – 19.vieta (1:52,77 sek – Latvijas rekords)
50 m brīvajā stilā – 35.vieta (24,13 sek.)
4×100 m kompleksā stafete – 14.vieta (3:53,30 – Latvijas rekords)