Kurzemes Vārds

06:06 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pēc tiesas

Sita, pazemoja, spīdzināja

Inga Liepiņa

Vakar Kurzemes Apgabaltiesā Krimināllietu tiesas kolēģijas tiesnesis A.Vīnkalns pasludināja spriedumu vienam vīrietim un divām sievietēm. Krimināllietu izskatīja slēgtā tiesas sēdē. Noziegumi notika pirms diviem gadiem, cietušajai V. tolaik bija 16 gadu, arī viena tiesājamā nebija pilngadīga.

1978.gadā dzimušo J. tiesāja par cietušās sistemātisku sišanu, kam spīdzināšanas raksturs, un par vardarbīgu dzimumtieksmes apmierināšanu ar nepilngadīgo. Cietušās māsīcu, 1983.gadā dzimušo S. tiesāja par mantas tīšu iznīcināšanu un bojāšanu, bet S. māti G. – par nelikumīgu brīvības atņemšanu. Arī abas šīs sievietes sauktas pie kriminālatbildības par cietušās sistemātisku sišanu, kam spīdzināšanas raksturs.

V. bija apmetusies uz dzīvi savas māsīcas S. dzīvoklī. 2000.gada vasarā, kādu rītu S. konstatēja, ka pazudušas vairākas viņas mantas, nauda un arī V. personiskās lietas. Viss rādīja, ka zagle bijusi V. Māsīca par to bija dziļi sašutusi un nolēma atriebties. Nolūka īstenošanai viņa aicināja talkā paziņu J. Abi aizgāja uz dzīvokli, kur patvērumu bija sameklējusi V. Meiteni izsauca uz ielas un pret viņas gribu sāka vest uz S. dzīvokli. Māsīca bija nikna un atriebības pilna. Ejot pāri gājēju tiltam pie dzelzceļa stacijas, S. norāva gūsteknei vējjaku un krekliņu, atstājot meiteni tikai garajās biksēs un krūšturī. V. morālā pazemošana, sišana un spīdzināšana turpinājās dzīvoklī Meža ielā. Pieprasot atzīties, viņu iepļaukāja, grūstīja. Uz lūgumiem pārtraukt vardarbību, S. un J. nereaģēja. Lai papildinātu savas atriebēju rindas, S. pie sevis uzaicināja māti, V. krustmāti G., kas arī ļāvās gūsteknes iepļaukāšanas priekam. S., paņēmusi asu virtuves nazi, sagrieza V. garās bikses, ievainojot kājas, ar naža asmeni iegrieza arī brūces gūsteknes ādā, uz kakla.

Turpinot ņirgāties un spīdzināt cietušo, J. ar S. ziņu no līdzpaņemtās veļas auklas izveidoja cilpu, aplika ap V. kaklu, otru galu pārmeta pāri koka zaram. Velkot aiz brīvā auklas gala, meiteni vairākkārt pacēla gaisā, kamēr sāka trūkt elpas. Spīdzināšana turpinājās. Nākamās dienas rītā pie darba ķērās G. Viņa meiteni aizveda uz savu dzīvokli un tur sasēja V. rokas un kājas. Meitene tika ieslodzīta tumšā vannas istabā, tās durvis aizsprostoja, taču, kamēr G. nebija mājās, gūsteknei izdevās no auklām atbrīvoties, izlauzt durvis un aizbēgt pa logu.

J. savu vainu izdarītajos noziegumos atzina un veicināja lietas objektīvu izmeklēšanu, bet S. un G. savu vainu noliedza. Tiesa nosprieda kā galīgo sodu J. piemērot brīvības atņemšanu uz 3 gadiem ar pārbaudes laiku uz 2 gadiem. S. notiesāja ar brīvības atņemšanu uz 1 gadu un 6 mēnešiem. Pārbaudes laiks 2 gadi. Sods G. – nosacīta brīvības atņemšana uz 1 gadu un naudassods 300 latu.