Kurzemes Vārds

17:41 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Kādas ir lasītāju tiesības

Vasara turpina smaidīt, un virs visas Liepājas skaidru debešu ir tieši tik daudz, lai apstiprinātu, ka tā ir viena no saulainākajām Latvijas pilsētām. Kaut arī Eiropā tieši augusts ir karstākais atvaļinājumu laiks, mūspusē ļaudis jau sāk vairāk domāt par rudens darbiem, bet lasītāji, kuru vēstījumu apskatiem sestdienās veltām šo sleju, vairāk sākuši atcerēties par savām tiesībām.

Vairākkārt liepājnieki pauda sašutumu par uzņēmumos laikā neizmaksātajām algām, un bieži šajā sakarībā tika minēts Zivju konservu rūpnīcas un SIA "Tosmare" vārds. Mēs varam vienīgi piekrist, ka šāda attieksme no darba devēju puses nav godīga, un apstiprināt, ka nesamaksāt par padarīto ir netaisnīgi, taču diemžēl mēs nevaram panākt, lai nauda tiktu izmaksāta. Tomēr, ja šo problēmu apskata no pragmatiski praktiskās, nevis emocionālās, puses, tad reāli vairāk par izmisuma saucieniem laikrakstā un priekšniecības anonīmu lamāšanu noteikti palīdzētu juristi vai arī arodbiedrība, ja vien tā izveidota savu funkciju pildīšanai, nevis dažādām blakuslietām.

Savukārt, ja par veikaliem, kuros pārdod vecu gaļu, vai par kafejnīcām, kurās ir nekvalitatīvas maltītes, tad jūs paši bez laikraksta starpniecības varat sodīt paviršos pavisam vienkāršā veidā, proti, vairs neiepērkoties tajos veikalos vai nepusdienojot tādās kafejnīcās. Jo produktu tirgošanas un ēdināšanas tīkls Liepājā ir pietiekami liels, lai šādu sodamēru izvēlētos.

Visbeidzot – kāpēc nav tiesības izteikt savu viedokli par to, cik gudrs un tālredzīgs ir kādas partijas līderis, gribēja uzzināt vairāki vēlētāji. Tad nu gribētu teikt, ka vēlētājiem ne tikai ir tiesības, bet, manuprāt, būtu pat pienākums izteikt savu viedokli par kādu no politiskajiem spēkiem. Vispareizākais brīdis, kad to izdarīt, būs šā gada 6.oktobrī. Bet to, ka karstā telefona atreferējumus laikrakstā no 1.augusta neļaujam pārvērst bezmaksas aģitācijas rubrikā, esam jau vēstījuši. Tas, protams, nenozīmē, ka politiski aktīvie cilvēki nevarētu izrādīt savu aktivitāti. Manuprāt, par volontieriem, it īpaši bezmaksas, priecātos vairums partiju.

Edgars Lūsēns