Kurzemes Vārds

09:35 Svētdiena, 7. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Māksla brīvā dabā

Daina Meistere

Nedēļas nogalē Jūrmalas parks piederēja ne tikai festivāla "Liepājas dzintars" dalībniekiem un skatītājiem, bet arī māksliniekiem –– lieliem un maziem, pazīstamiem un tādiem, kuri tikai nupat uzsāk ceļu uz slavas virsotnēm. Trīs dienas vasaras kafejnīcā "Banga" strādāja pilsētā pazīstami gleznotāji. Un apmeklētājiem – pludmales visiem un citiem interesentiem – bija iespēja ne tikai vērot, kā top gleznas, bet arī būt par modeļiem un ļaut sevi uzzīmēt. Tas bija viens no projekta "Tauriņu dienas" pasākumiem. Projekta noslēgumā tapa izstāde brīvā dabā – no strūklakas līdz pat kafejnīcai "Medūza" uz zārdiem bija izlikti visdažādākie darbi, sākot no gleznām un grafikām līdz tekstīlijām un metālizstrādājumiem. "Tauriņu dienu" koordinatore Inga Auziņa uzsvēra, ka šie svētki deva iespēju satikties un kopā strādāt gan bērniem no mākslas studijām un vienkārši tāpat interesentiem, gan Mākslas vidussskolas audzēkņiem un Liepājas Pedagoģijas akadēmijas mākslas programmu studentiem, gan māksliniekiem, kuri dzīvo ārpus mūsu pilsētas un tiem, kuri mācās vai dzīvo Rīgā.

Liepājas skartais atgriežas ar gleznām

Galerijā " Rožu laukums" atklāta jauna ekspozīcija. Šoreiz apmeklētāji var aplūkot mākslinieka Viļņa Eglīša gleznas. Lai arī viņš tagad dzīvo Rīgā, gleznotājs uzskata sevi par īstu liepājnieku. Pirms ceļš veda uz Mākslas akadēmiju, te pabeigta Liepājas lietišķās mākslas vidusskola, te dzīvo un strādā viņa toreizējie skolasbiedri. "Pēdējo reizi es Liepājā izstādīju darbus pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu vidū Vēstures un mākslas muzejā. Rīgā manas personālizstādes ir bijušās vairākās galerijās," pastāstīja V.Eglītis. Viņš teica, ka Rīgā kāds mākslas eksperts par viņa darbiem teicis, ka "gleznotāja otu vējš dzenā". Par izteiciena piemērotību darbiem varēs pārliecināties arī galerijas apmeklētāji. Gleznas ir košās krāsās, bet ar tādu kā dramatisku piesitienu. Izstādes atklāšanā Vilni Eglīti ar ziediem un apsveikumiem par atgriešanos sveica mūsu pilsētas kolēģi.

Īrisi visā to daudzkrāsainībā

"Tovasar īrisi ziedēja tik krāsaini un tik skaisti, kā īsts brīnums, un es vienkārši nevarēju tos negleznot," teica mākslinieks Aldis Kļaviņš. Viņa darbu izstāde "Īrisi" ir apskatāma Vēstures un mākslas muzeja filiālē Zvejniecības un kuģniecības muzejā. Izstādē, kā pastāstīja darbu autors, ir izlikta apskatei viena daļa no 2000.gada vasarā tapušajiem akvareļiem. Gleznots tepat Pērkonē, aktieru Ilgas Martinsones un Jāņa Dreiblata vasaras mājas dārzā. Īrisi ir Ilgas Martinsones lolojums, tie tikpat skaisti zied arī šogad, bet izstādes apmeklētāji var iegūt iespaidu, cik krāsās niansēti spēj būt šie ziedi mākslinieka otas tverti.

Maize svaiga un nocenota

Ne tikai Pētertirgus skārņos, bet arī ārpus tā teritorijas vairākas maizes cepēju firmas piedāvā savu produkciju. Turpat arī dažādas smalkmaizītes. Ceptuvē "Gardums" tapusī riekstu pīne maksā 38 santīmus gabalā, bet medus maize 70 santīmu kilogramā. Smalkmaizītes no 5 līdz 7 santīmiem. Firmas "Dzirnavas" melnās formas maizes cena 18 santīmu, magoņu halei un rozīņu dzeltenmaizei 17 santīmu. Atkarībā no lieluma un svara baltmaizes kukulīti var nopirkt no 6 līdz 11 santīmiem. Muravjovas individuālais uzņēmums piedāvā gardas smalkmaizītes, bet zemnieku saimniecība "Kalniņi-4" gan rupjo, gan balto maizi. Veselības maizes cena 15 santīmu, bet šķēlēs sagriezts baltmaizes batons maksā 13 santīmu. Atsevišķs stends ir arī "Liepājas maiznieka" nocenotajai maizītei. Arī citas firmas par lētāku naudu piedāvā iepriekšējo dienu cepumu.

Durvis vēris parfimērijas veikals "Rivoli 3"

Nupat Tirgoņu iela ieguvusi vēl vienu jaunu un skaistu veikalu. Pēc divu mēnešu rekonstrukcijas durvis vēris SIA "Kamēlijas zieds" parfimērijas un kosmētikas veikals "Rivoli 3". Tā kā telpas paplašinātas, lielāks arī piedāvāto preču klāsts gan sievietēm, gan vīriešiem. Kā pastāstīja pārdevēja Aiva Seļukova, veikals šobrīd ir vienīgā vieta pilsētā, kur ikviens ar jauno aparatūru "Skin diagnostik SD 27" varēs noteikt savu sejas vai galvas ādas tipu, nagu stāvokli. Tādējādi daudz vienkāršāk un ātrāk iespējams izvēlēties piemērotus kopšanas līdzekļus.

Lai visi varētu doties uz skolu ar pilnu somu

Visu šo nedēļu mūsu pilsētā norisināsies akcija "Uz skolu ar pilnu somu". To organizē Latvijas Jaunatnes Sarkanā Krusta (LJSK) Liepājas nodaļa. Akcijas laikā ikviens veikalu "Birojiņš" un "Hems Līnija" apmeklētājs aicināts nopirkt kaut ko skolai noderīgu ne tikai saviem bērniem, bet arī tiem mūsu pilsētas skolēniem, kuru vecākiem ir grūti sagādāt visu skolai nepieciešamo. Turpat veikalos šīs nopirktās mantas sasaiņos un piegādās mazturīgo ģimeņu skolēniem. Ģimenes, kurām nepieciešama palīdzība, apzināt palīdz Izglītības pārvaldes darbinieki. Palīdzību akcijas organizēšanā sniegusi arī pašvaldība. Kā sarunā ar "Kurzemes Vārdu" pastāstīja LJSK Liepājas nodaļas vadītājs Vilis Brūveris, ideja par šādu akciju pārņemta no Polijas, kur to organizējot jau vairākus gadus un tādējādi palīdzot aptuveni tūkstotim ģimeņu sagatavoties skolai. Viņš gan nezināja prognozēt, kāda būs liepājnieku interese iesaistīties šajā akcijā. To, ka liepājnieki ir atsaucīgi palīdzēt līdzcilvēkiem, apliecinot jauniešu pieredze, nu jau piecus gadus organizējot akciju "Liepājnieki liepājniekiem".