Kurzemes Vārds

02:18 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunieši netradicionāli sporto jūrmalā

Anda Pūce

Vakar Nīcas pagasta Jūrmalciemā, atzīmējot Starptautisko jaunatnes dienu, notika Liepājas rajona jauniešu kluba "Pulss" rīkotās Netradicionālās sporta spēles, kurās azartiski iesaistījās ap 80 jauniešu no vairākām rajona pašvaldībām.

Kā pastāstīja Liepājas rajona jaunatnes lietu koordinatore Inita Ate, ideja par kopīgu sportošanu pieder pašiem jauniešiem, kas arī paši strādājuši un šo ieceri īstenojuši. "Starptautiskā jaunatnes diena mums šķita piemērota, lai sarīkotu visiem rajona jauniešiem kopīgu sarīkojumu, un šāda sportošana ir ļoti populāra," viņa sacīja. Ideju atbalstīja arī vairāku pašvaldību jaunieši, kas ieradās uz spēlēm.

Kopumā Netradicionālajās sporta spēlēs spēkiem mērojās astoņas komandas – Bārtas, Dunikas, Kazdangas, Priekules, Embūtes, Otaņķu un Virgas pašvaldību jauniešu komandas un apvienotā jauniešu kluba "Pulss" un Nīcas pagasta jauniešu komanda. Netradicionālo sporta spēļu atklāšanā klāt bija arī Liepājas rajona Izglītības pārvaldes vadītājs Zigmunds Cinkus, kas noskatījās visu komandu uzrunas un vēlāk vēroja arī sacensības.

Visas Netradicionālo sporta spēļu disciplīnas izgudroja paši jaunieši, viņi arī iepriekšējā vakarā sagatavoja spēļu norises vietu pludmalē. "Pulsa" jaunieši paši disciplīnas arī iemēģināja – Ilze Kviese no Vērgales, Inguna Balode no Virgas, Uģis Štrauss no Kazdangas, Raivis Tapiņš no Nīcas, Santa Jurkovska no Priekules un Daiga Puļķe no Bārtas, iespējams, tāpēc arī viņi vēlāk bija vieni no sacensību līderiem.

Līdz pat sacensību sākumam bija noslēpums, kas būs jādara jautrības stafetē ar devīzi "Smejies, cik spēj, mēs ar' to var'". Tomēr "Kurzemes Vārds" noskaidroja, ka tur jauniešiem noderēja gan līšanas, gan rakšanas, arī skriešanas un lēkšanas prasmes. Šajā disciplīnā laurus plūca Embūtes un Bārtas komandas. Lai gan jūras ūdens kādam šķita pārlieku vēss, tas nebija attaisnojošs iemesls, lai nepiedalītos laivu braucienā "Velc, kā gribi, jūra līdz ceļiem". Diviem puišiem no katras komandas vajadzēja izvizināt laivā meiteni, turklāt bija svarīgi pēc iespējas ātrāk nokļūt no vienas atzīmes līdz otrai. Vislabāk tas izdevās jauniešiem no "Pulsa", Priekules un Otaņķu komandām. Azarts un cīņasspars noderēja spilvenu kaujās "Pūkas pa gaisu, kritiens uz leju", kur braši turējās gan puiši, gan meitenes. Godalgotās vietas – Priekules, Bārtas un "Pulsa" komandām. Pat bumbiņas bija netradicionālas, jo sacensībās "Nav jau grūti, vajag sēt, bedrē trāpīt, uzvarēt!" jauniešiem vajadzēja pēc iespējas tālāk aizmest ar smiltīm pildītu balonu. Virgas, Priekules un "Pulsa" komandu pārstāvji vakar meta vistrāpīgāk.

Bet vispirms komandas sacentās savdabīgā bumbu spēlē, ko rīkotāji nez kāpēc dēvēja par minifutbolu. "Kurzemes Vārdam" gan tā izskatījās pēc rokasbumbas uz ceļiem, tomēr galvenais jau nebija nosaukums, bet pati spēle. Jauniešu komandas uz ceļiem rāpoja pa smiltīm un centās bumbu iedabūt improvizētos vārtos. Malās sēdošie līdzjutēji skaļi sauca: "Sarauj, sarauj, mūsējiem ir jāuzvar!", bet spēles tiesnese uzmanīgi sekoja līdzi notikumiem laukumā, piešķirot soda metienus, izspēlējot "strīda bumbas" un norājot noteikumu pārkāpējus. Apkopojot rezultātus, noskaidrojās, ka šajā netradicionālajā sporta veidā visveiksmīgākie bijuši Otaņķu, Virgas un Embūtes komandu pārstāvji.

Sacensību noslēgumā katrā no disciplīnām zelta šokolādes medaļas tika labākajiem katrā disciplīnā, apbalvojumus saņēma arī artistiskākie spēļu dalībnieki no Dunikas un Kazdangas komandām. Tika godinātas trīs labākās komandas – Priekules, Virgas un Embūtes pašvaldību jaunieši, bet sacensību rīkotāji uzsvēra, ka tas neesot galvenais, svarīgāka ir iespēja būt kopā, savstarpēji iepazīties un sadraudzēties. Draudzības stiprināšanai dienas nobeigumā notika arī kopīga zvejas vada vilkšana un svētku uguņošana. Vēl nobeigumā Jūrmalciemā sabraukušie ar laikraksta starpniecību vēlējās nodot sveicienus arī citiem jauniešiem Starptautiskajā jaunatnes dienā!