Kurzemes Vārds

07:31 Pirmdiena, 6. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Atspīdējis cerību stars

Tā var uztvert pēc daudziem gadiem pirmo rotaļlaukumu ierīkošanu mūsu pilsētā. Jo līdz šim patīkamā šajā jomā bija maz, ja neteiktu, ka nebija vispār. Un vecāki sūkstījās, ka pilsētā praktiski nav vietas, kurp aizvest savus mazuļus un pavadīt kopā ar viņiem brīvo laiku. Par izdemolētajiem bērnu rotaļlaukumiem mikrorajonos vispār nav vērts runāt, tur lielākoties palikušas tikai mazos apdraudošas izārdītas konstrukcijas. Kā pēdējais mohikānis pirms laika pazuda arī atrakciju laukums Jūrmalas parkā, kurš, tiesa kas tiesa, bija savu laiku jau sen pārdzīvojis un nomainīt to vajadzēja, tikai jāteic, ka šis process pārlieku ievilkās.

Tā nu vienīgie prieciņi ģimenēm ar bērniem pilsētā bija ceļojošo atrakciju firmu viesošanās, taču te pirmām kārtām jāuztraucas par daudz nolietoto atrakciju tehnisko drošību, bez tam par firmu īpašnieku dīvaino izvēli lielākoties izvietot atrakcijas, piemēram, laukumā pie ledushalles, kur blakus rit visdzīvākā satiksme, ir putekļi, izplūdes gāzes un citas nelaimes.

Par kaut kādām bērnu kafejnīcām sen jau esam aizmirsuši, taču vai tas nebūtu jauki, ja pilsētā būtu vismaz kāda, kur mazie varētu nobaudīt visādus našķus un priecāties par mākslinieku priekšnesumiem. Bet būsim reāli, par to var tikai sapņot, jo kafejnīca bez alkohola laikam būtu visai nerentabls bizness.

Taču nu sāk šķist, ka ledus iekustējies – nesen izveidotā Robinsonu pilsētiņa gan tapusi ar privātpersonu entuziasmu un tādējādi ir komerciāla struktūra, bet vienalga vispārējā tukšuma apstākļos tas ir priecējoši. Bet pagājušonedēļ atklātie rotaļlaukumi, Siena, Siļķu un Mežu ielā, kas tapuši projekta "Liepājas skolēni – Liepājas bērniem" ietvaros, liek domāt, ka kaut kas šajā jomā Liepājā kopumā mainījies uz labo pusi.

Vēl jo vairāk tāpēc, ka tikko arī uzzinājām uzvarētājus Liepājas domes izsludinātajā ideju konkursā par bērnu rotaļu laukuma izveidošanu Jūrmalas parkā, kas piedāvā visvisādas izklaides. Vēl jau gan jāsagaida, kad projekti tiks realizēti, un līdz tam droši vien ne viens vien mazulis būs pāraudzis šūpošanās un karuselī virpuļošanas laiku, taču labāk vēlu, nekā nekad. Vai ne?

Sarmīte Pelcmane