Kurzemes Vārds

03:41 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Konkurss bez ārzemju viesiem

Emīls Dreiblats

Sestdien tieši pusdienlaikā uz koncertdārza "Pūt, vējiņi" skatuves kāpa festivāla "Liepājas dzintars" konkursa dalībnieki, lai, demonstrējot savu spēlētprasmi un mākslinieciskos dotumus, ieinteresētu žūrijas locekļus.

Septiņu jauno grupu sniegumu vērtēja mūziķi Vilnis Krieviņš, Uldis Marhilēvičs, Jēkabs Ozoliņš, Aigars Grāvers, kā arī dīdžejs no Lielbritānijas Kens Monervils. Žūrijas sastāvā bija paredzēta arī Igaunijas un Lietuvas pārstāvju klātbūtne, tomēr dažādu iemeslu dēļ viņi līdz Liepājai tā arī neatkļuva. Tāpat līdz Liepājai neatbrauca arī grupa no Dānijas "Swain". Konkursa grupu koncerts, lai arī ne pārāk apmeklēts, muzikāli un emocionāli bija gana spilgts, un skeptiķiem un tamlīdzīgu pasākumu noliedzējiem atliek tikai sakost zobus un secināt, ka "Liepājas dzintara" neatņemamā sastāvdaļa – konkurss – savu dzīvotspēju ir apliecinājis visā pilnībā. Tumšā zirdziņa lomu šoreiz spēlēja abas grupas no Daugavpils, un, ja arī grupas "Desease" piedāvātais kokteilis par artroka un heavy metal tēmām izklausījās visai pelēki, tad grupas "Kryki Martina" sniegums ļāva saprast, ka ideju trūkums un nostalģiskas noskaņas Latgales puses mūziķus nav skāris. Lieliski nospēlēja Liepājas grupa "Dawn Town", savukārt otra liepājnieku brigāde "Loop!" savu labāko sniegumu šoreiz tā arī nespēja parādīt. Konkursa Rīgas atlases kārtu nepārvarējusī, tomēr rezervistu statusā uzaicinātā grupa "Aparāts" izpelnījās gan klausītāju atbalstu, gan žūrijas novērtējumu.

Kopumā konkursa dalībnieku sastāvs bija gan muzikāli spēcīgs, gan pietiekami daudzveidīgs, lai droši varētu apgalvot, ka konkursam festivālā "Liepājas dzintars" vieta noteikti atradīsies arī nākamgad.

Londonas gospeļkoris spīd "Liepājas dzintarā"

Sestdienas vakara koncerta galvenie viesi bija Londonas gospeļkoris, kas ar savu atraktīvo uzstāšanos meistarīgi lauza stereotipus par kordziedāšanu un dievvārdu sludināšanu ar populārās mūzikas starpniecību. Kora sniegums jebkādas šaubas par izpildītās mūzikas profesionālo kvalitāti izgaisināja līdz ar pirmajām taktīm, un festivāla "Liepājas dzintars" apmeklētāji un klausītāji var būt gandarīti par šā gada ciemiņiem.

Par lielisku sniegumu sestdienas vakara koncertā varam pateikties sirdī un dvēselē joprojām īstajiem liepājniekiem grupai "The Hobos", kuri spēlēja gan labi pazīstamās kompozīcijas, gan arī radiostacijās dzirdētos gabalus no nesen iznākušā jaunā albuma "Flashback Mornings". Savu akustisko programmu nospēlēja arī Ingus Ulmanis, eksliepājnieks Igo vienojās kopīgā dziesmā ar Kanādas latviešu dziedātāju Lindu Marutu, un koncertestrādē "Pūt, vējiņi" klātesošie varēja baudīt patiesi daudz un patiesi labu mūziku. Visai pabāli uz šī fona izskatījās un izklausījās viesmākslinieki no Krievijas grupa "Mister Twister", kas piedāvāja vairāk vai mazāk klasisku rokenrolu, atšķaidītu ar krievu izpratni par mūziku.