Kurzemes Vārds

03:16 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Spriež par Latvijas mūzikas biznesa problēmām

Svētdienas rītā, kad festivāls jau bija uzņēmis savus apgriezienus, pie kopēja diskusiju galda sēdās Latvijas mūzikas biznesa pārstāvji, lai spriestu par mūzikas biznesa problēmām Latvijā.

Kā jau tas bija gaidāms, vislielākās sarunas izvērtās par festivālu "Liepājas dzintars". Ne vienu reizi vien pēdējā laikā ir dzirdēts par to, ka dzintars ir zaudējis savu nozīmi, ka dzintars vairs nav tas, kas publikai vajadzīgs u.tml. Skaidrs ir viens, ka mūzikas biznesā svarīga ir peļņa, un kā atzina festivāla organizators Aivars Hermanis, tad šobrīd, lai festivālā valdītu romantiska gaisotne, no sākuma jāatbild uz jautājumu: kas par to maksās? Kā viens no iespējamajiem variantiem, kā varētu "Liepājas dzintaru" atsvaidzināt, ir izmainīt konkursa formu. Mūziķis Aigars Grāvers ieteica lietai pieiet radoši un izdomāt veidu, kā konkursu padarīt pievilcīgāku. Sarunu laikā pavīdēja pat doma, ka savā starpā sacensties varētu tādas grupas kā "Jumprava", "Credo" un "Līvi".

Tāpat sāpīgs jautājums ir konkursa grupu attieksme pret festivālu. Daudzi uzskata, ka uzvara konkursā pavērs visas durvis un karjera virzīsies uz augšu, bet diemžēl tas tā neesot. No sākuma ir jāsaprot mūzikas biznesa būtība.

Galu galā Gundars Račs diskusijas noslēgumā izteica savu rezumējumu, kam piekrita visi klātesošie: ""Liepājas dzintaram" ir jābūt!"