Kurzemes Vārds

08:00 Piektdiena, 14. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Liepājas skartais atgriežas ar gleznām

Galerijā "Rožu laukums" atklāta jauna ekspozīcija. Šoreiz apmeklētāji var aplūkot mākslinieka Viļņa Eglīša gleznas. Lai arī viņš tagad dzīvo Rīgā, gleznotājs sevi uzskata par īstu liepājnieku. Pirms ceļš veda uz Mākslas akadēmiju, te pabeigta Lietišķās mākslas vidusskola, te dzīvo un strādā viņa toreizējie skolasbiedri. "Pēdējo reizi Liepājā izstādīju darbus pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu vidū Vēstures un mākslas muzejā. Rīgā manas personālizstādes ir bijušās vairākās galerijās," pastāstīja V.Eglītis. Viņš teica, ka Rīgā kāds mākslas eksperts par viņa darbiem teicis, ka gleznotāja otu vējš dzenā. Par izteiciena piemērotību darbiem varēs pārliecināties arī galerijas apmeklētāji. Gleznas ir košās krāsās, bet ar tādu kā dramatisku noskaņu. Izstādes atklāšanā Vilni Eglīti ar ziediem un apsveikumiem par atgriešanos sveica kolēģi mūsu pilsētā.

Durvis vēris parfimērijas veikals "Rivoli 3"

Nupat Tirgoņu iela ieguvusi vēl vienu jaunu un skaistu veikalu. Pēc divus mēnešus ilgas rekonstrukcijas durvis vēris SIA "Kamēlijas zieds" parfimērijas un kosmētikas veikals "Rivoli 3". Tā kā telpas ir paplašinātas, lielāks ir arī preču klāsts gan sievietēm, gan vīriešiem. Kā pastāstīja pārdevēja Aiva Seļukova, veikals šobrīd ir vienīgā vieta pilsētā, kur ikviens ar jauno aparatūru "Skin diagnostik SD 27" varēs noteikt savu sejas vai galvas ādas tipu, nagu stāvokli. Tādējādi daudz vienkāršāk un ātrāk iespējams izvēlēties piemērotus kopšanas līdzekļus.

Taurenīši uz salas

Gulbju dīķa saliņā nolaidušies taurenīši. Tie priecē ikvienu garāmgājēju, arī tos, kuri nezina, ka šos jaukos lidoņus savām rokām darināja mūsu bērni un jaunieši. Brīvdabas darbnīcas "Taureņu sala" laikā mazie mākslinieki - viņu vidū bija gan pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi, gan bērnu mākslas studiju dalībnieki, gan vienkārši garāmgājēji, kurus ieinteresēja šī kopējā darbošanās, - strādāja tik čakli un aizrautīgi, ka rīkotāji pat baidījās, ka tik nepietrūktu sagatavju. Akcija izdevās. Mazos dalībniekus priecēja arī noslēguma sarīkojums. Tāpat par šo jauko skatu priecājās pludmales viesi. Tikai - vai nebūtu laiks pievērst uzmanību arī Liepājai tik raksturīgās vietas - Gulbju dīķa - akvatorijas iztīrīšanai, apmaļu sakārtošanai?

Mainīs brauktuves segumu

Vakar Jūras ielā ar Liepājas Komunālās pārvaldes ziņu sāka sagatavošanas darbus brauktuves seguma maiņai. Vispirms tika novāktas vecās ietves apmales. Divu nedēļu laikā paredzēts noasfaltēt Jūras ielas posmu no Tramvajtilta līdz Zirgu ielai. Šos darbus izpildīs uzņēmuma "Aizputes ceļinieks" speciālisti. Ceļa remonta laikā Jūras iela autosatiksmei netiks slēgta, bet autovadītājiem tomēr jābūt uzmanīgiem un jāievēro ceļa zīmju norādes.

Uzņēmēji vēlas piedalīties konkursā

Kā "Kurzemes Vārdu" informēja Liepājas Tirgotāju asociācijas vadītājs Valdis Rašmanis, šā gada konkursa "Latvijas labākais veikalnieks un krodzinieks" pirmajai kārtai pieteikušies un iesniegumus jau uzrakstījuši četru firmu pārstāvji. Konkursā vēlas piedalīties tirdzniecības centrs "Sala XL", Datoru centrs, veikals "Fēnikss Plus" M.Ķempes ielā, tirgus "Rāmava". Pieteikšanās Liepājas Tirgotāju asociācijā turpināsies līdz augusta beigām, bet pēc tam būs objektu vērtēšana un pirmās kārtas noslēguma sarīkojums. Piedalīties konkursā nolēmuši vairāki citi Liepājas un rajona uzņēmēji, kas vēl tikai gatavojas rakstīt iesniegumus. Savas balsis par, viņuprāt, simpātiskāko, uzticamāko, stabilāko ēdināšanas, tirdzniecības vai pakalpojumu uzņēmumu var dot ikviens Liepājas vai rajona iedzīvotājs. Pa tālruni 3422419 jāzvana "Kurzemes Vārdam" un jānosauc savs kandidāts konkursam. Izlozes kārtībā zvanītājus gaida pārsteiguma balvas.

Apmaksas līmenis palielinās

Par siltuma apmaksas palielināšanās tendenci «Liepājas siltumā» runā jau sen. Šajās dienās uzņēmuma direktora vietniece ekonomikas jautājumos Sandra Laimiņa informēja «Kurzemes Vārdu» par jaunākajiem datiem. Kopš gada sākuma rēķini par pakalpojumiem dzīvokļu sektorā izrakstīti par 2505,2 tūkstošiem latu. Patērētāji samaksājuši 96,4 procentus no šīs summas. Tik augsts līmenis iepriekšējos gados nav bijis, jācer, ka arī līdz apkures sezonas sākumam tas turpinās palielināties. Ja aplūko rezultātus, neņemot vērā Tosmares mikrorajonu un Karostu, tad līmenis vispār ir labs: samaksāti 101,4 procenti. Lai lasītājam nerastos pārpratums, ir jāpaskaidro, ka šajā skaitlī ietverti arī agrākie parādi. Aplūkojot «Liepājas siltuma» tabulu, ir redzams, ka, piemēram, aprīlī samaksas līmenis palielinājies salīdzinājumā ar pērno par 24, maijā - par 9, jūnijā - par 6 procentiem. Bet 2001.gada nogalē pārmaksa bija vēl lielāka. Uzņēmuma vadītāji to izskaidro ar Rīgas firmu darbību, piedzenot parādus. Ietekmē droši vien arī papildmaksājumi pēc līgumiem, kas noslēgti ar parādniekiem.

Aiziesim!

Reimatiķus aicina vienoties par biedrības turpmāko darbu

Reimatiķu biedrības biedru iepriekšējā tikšanās reizē dažādu apstākļu dēļ nav izrunātas vairākas svarīgas lietas un nokārtotas formalitātes, lai biedrība varētu veiksmīgi darboties. Vai tas būs iespējams turpmāk, ir atkarīgs no pašiem biedrības biedriem. Lai par to runātu, kā arī precizētu gaidāmās ekskursijas laiku un maršrutu, biedrības biedrus vēlreiz aicina uz tikšanos K.Valdemāra ielā 7 piektdien, 16.augustā, pulksten 17. Šajā reizē lūgums arī samaksāt biedranaudu.