Kurzemes Vārds

10:17 Otrdiena, 11. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liesmas plosās pilsētas centrā

Ints Grasis

Vakar pilsētas pašā centrā netālu no valsts policijas ēkas uz Rakstvežu un Peldu ielas stūra dega divstāvu šķūnīši, bet pēc tam uguns pārsviedās uz netālu esošo dzīvojamo māju, stipri sabojājot jumtu, nama 2.stāvu un vienu ēkas pusi.

Neraksturīgi, ka uz šo ugunsnelaimi liepājnieki bija spiesti talkā saukt Grobiņas ugunsdzēsējus. Ne jau tāpēc, ka pietrūktu spēka, bet gan tādēļ, ka vienlaicīgi ap pusdienlaiku uguns plosījās uzreiz četrās vietās un gandrīz visi glābēji jau bija izsaukumos. Piemēram, tajā pašā laikā Zirgu salā vakar bija aizdegusies zāle, un vējš liesmas dzina uz laivu būdām.

Uz ugunsnelaimi pilsētas centrā bija norīkotas astoņas autocisternas ar dzēsējiem. Kā sacīja viens no ugunsdzēsējiem, aizvien biežāk raižu sagādā bezpajumtnieki, kas šķūnīšos mēdz dzīvot, un nereti viņu īpatnējais dzīvesveids ir ugunsnelaimes iemesls. Iespējams, arī šoreiz dzirksteli iededza klaidoņi, jo šķūnīšos nav elektrības.

Pēc neoficiālas informācijas degušajā dzīvojamajā mājā mitinājās viena sieviete.

Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests vēlreiz brīdina, lai šajā sausajā, karstajā un vējainajā laikā nekādā gadījumā iedzīvotāji nemēģina dedzināt pērno zāli un lai mežā nekurina ugunskurus. Tas var beigties traģiski.