Kurzemes Vārds

09:00 Ceturtdiena, 3. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nebūs sociālo aprūpētāju un pārtikas ražotāju

Anda Pūce

Abās Liepājas rajona vidējās speciālās izglītības iestādēs – Kazdangas tehnikumā un Cīravas arodvidusskolā vēl joprojām rit dokumentu pieņemšana, 20.augustā Kazdangā būs arī atkārtots fizisko pārbaudījumu eksāmens tiem, kas vēlas mācīties programmā "Autotransports ar specializāciju militārajā autotransportā", bet citās programmās pārbaudījumu nav.

Kā pastāstīja Kazdangas tehnikuma pasniedzēja un lietvedes pienākumu izpildītāja Dzintra Dovkante, šogad audzēkņu uzņemšana rit ļoti labi, pat lieliski. Uz šo brīdi saņemti jau 102 jauniešu iesniegumi, un dokumentu pieņemšana vēl turpinās. "Vēl šodien pieņēmām divus iesniegumus," sacīja Dz.Dovkante.

Kā allaž vispopulārākā ir tā sauktā jaunsargu programma ar nosaukumu "Autotransports ar specializāciju militārajā autotransportā". Šajā programmā pieteikušies jau 42 jaunieši, bet uzņemti tiks ne vairāk kā 34 audzēkņi. Tāpēc arī šeit uzņems tikai tos, kas būs veiksmīgi izturējuši fiziskos pārbaudījumus. "Šāds eksāmens jau notika 10.jūlijā, bet, tā kā pēc tam vēl puiši iesniedza dokumentus, pārbaudījumus rīkosim vēl vienu dienu," paskaidroja Dz.Dovkante. Viņa sacīja, ka 19 jaunieši pieteikušies mācībām Kazdangas tehnikumā, lai kļūtu par lauksaimniecības tehnikas mehāniķiem, 12 jaunieši izteikuši vēlēšanos apgūt vides saimniecības speciālista profesiju. Lielu interesi izraisījusi arī jaunā kazdandznieku piedāvātā programma "Biroja darba organizators". Sākotnēji šajā programmā bija plānots uzņemt tikai 15 audzēkņus, tomēr jau tagad pieteikušies 29 jaunieši, lielākoties meitenes.

Diemžēl šogad neviens jaunietis neizrādīja interesi par programmu "Pārtikas produktu ražošana". Dz.Dovkante to skaidro ar nepietiekamu nodrošinājumu ar darba vietām šajā nozarē, jo mūspusē palikuši ļoti maz piena un gaļas pārstrādes uzņēmumu. Pēdējo gadu laikā, iespējams, arī skola sagatavojusi pietiekami daudz speciālistu, un pēc tiem vairs nav pieprasījuma.

Savukārt Cīravas arodvidusskolas sekretāre Gaļina Pavloviča pastāstīja, ka atsaucību nav guvusi jaunā skolas programma "Sociālā aprūpe", kurā bija paredzēts sagatavot aukles, un mācības šajā programmā uzsāktas netiks. Vislielākā jauniešu atsaucība ir uz programmu "Lauku mājamatniecība", kur vēlēšanos mācīties izteikuši 23 jaunieši. 16 audzēkņi pieteikušies uz programmu "Saimnieciskās darbības uzskaite, kontrole un analīze", kurā apgūst grāmatvežu profesiju, bet programmā "Ēdināšanas serviss", kurā sagatavo pavārus, mācīties vēlas 16 jaunieši.