Kurzemes Vārds

10:16 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Uguns Papē skārusi vairāk nekā 10 ēku

Ints Grasis

Kā "Kurzemes Vārds" rakstīja, svētdien dienas vidū Rucavas pagasta Papē pašlaik vēl nezināmu iemeslu dēļ izcēlies ugunsgrēks, kā rezultātā nodegušas divas dzīvojamās mājas un vairākas saimniecības ēkas – kopumā cietušas vairāk nekā 10 celtnes, kā arī izdedzis 2,5 hektāru meža kāpu zonā. Ugunsgrēka iemesli, kā arī materiālie zaudējumi tiek noskaidroti.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses sekretāre Solveiga Smiltene informēja, ka ugunsgrēks pilnībā nodzēsts tikai īsi pirms pusnakts un ugunsgrēkā cilvēki nav cietuši. Degšanas vietā pastāvīgi dežurē ugunsdzēsēji, kas uzrauga iespējamo ugunsgrēka atsākšanos.

Pēc Solveigas Smiltenes teiktā, nodegušas divas dzīvojamās mājas – Kauli un Alsti, kopumā 188 kvadrātmetru platībā, kā arī 10 saimniecības ēkas ar kopējo platību 998 kvadrātmetri. Tās bijušas kūts un šķūnis zem viena jumta, divi pagrabi, saimniecības ēka, garāža, stallis un saimniecības ēka zem viena jumta, Pūķu mājām nodegusi pirts, kā arī kūts un šķūnis zem viena jumta, bet Jānīšu mājām nodedzis pagrabs un stallis, uguns bojājusi arī koka tualeti.

Ugunsgrēku ieradušās dzēst Liepājas brigādes divu autocisternu apkalpes, brīvprātīgie ugunsdzēsēji no tuvējiem pagastiem, izmantotas arī trīs automašīnas no Liepājas virsmežniecības, kā arī divi traktori ar cisternu un arklu, zemnieku saimniecības "Birzmales" traktors ar cisternu un cita jaudīga tehnika. Dzēšanā izmantoti ne tikai parastie, bet arī lafetes stobri.

Kā pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Inna Ermansone, ugunsdzēsējiem izdevās izglābt Jānīšu un Pūķu dzīvojamās mājas. Viena no iespējamajām versijām par nelaimes izcelsmi ir neuzmanīga rīcība ar uguni, iespējams, dedzinot kūlu. Svētdien velotūriste Gunta Kalniņa "Kurzemes Vārdam" izteica viedokli, ka vainojami atpūtnieki.

Rucavas Pagasta padomes priekšsēdētājs Jānis Bārdulis "Kurzemes Vārdam" sacīja, ka Kaulu mājās neviens vairs nav dzīvojis, taču Alstu saimniece, vecāka sieviete, palikusi bez dzīvojamās mājas un saimniecības ēkām. Šobrīd viņa mitinās pie bērniem.

Kādam Lietuvas žurnālistam no avīzes "Lietuvas Rytas", kas sazinājās ar "Kurzemes Vārdu", bija informācija, ka nodedzis arī kāds lietuvietim piederošs īpašums. Šīs ziņas Rucavas pagasta vadītājs noliedza, sakot, ka skāde nodarīta tikai mūsu valsts pilsoņu īpašumam un mantai.

Vakar notikuma vietā ieradās arī Rajona padomes izpilddirektors Indulis Ozoliņš, arī Rucavas pašvaldības vadītājs Jānis Bārdulis. Pagasta padome un Rajona padome tuvākajā laikā lems par palīdzības sniegšanu nelaimē cietušajiem. "Cik mūsu iespējas atļaus, palīdzēsim," sacīja J.Bārdulis. "Skaidrs, ka šoreiz ugunsnelaimes iemesls nav nedz pārkurināta krāsns, nedz bojājumi elektrosistēmās, un domāju, ka uguni izraisījusi cilvēka rīcība."

Ugunsgrēks Papē nav skāris savvaļas zirgu pašreizējo apmešanās vietu Kalnišķos, aģentūrai LETA informēja Pasaules dabas fonda projektu direktors Ints Mednis. Kalnišķi ir aptuveni 10 – 12 kilometru no ugunsgrēkā cietušās teritorijas, tāpēc tiešā veidā tas zirgus nevarēja ietekmēt. Pašreizējās zirgu apmešanās vietas tuvumā esot gan ezers, gan arī dažādi grāvji un mitras vietas, kur iespējamās nelaimes gadījumā zirgi varētu paglābties, stāstīja Ints Mednis. Viņš arī atzina, ka savvaļas zirgi līdz šim nav pieredzējuši ugunsgrēku, tādēļ ir grūti prognozēt to rīcību šādas nelaimes gadījumā. Zirgu teritorijā "gidi pieskata cilvēkus, lai netiktu dedzināti ugunskuri vai veiktas citas darbības, kas varētu izraisīt ugunsgrēku".