Kurzemes Vārds

17:54 Otrdiena, 28. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Durvis vēris parfimērijas veikals "Rivoli 3"

Nupat Tirgoņu iela ieguvusi vēl vienu jaunu un skaistu veikalu. Pēc divus mēnešus ilgas rekonstrukcijas durvis vēris SIA "Kamēlijas zieds" parfimērijas un kosmētikas veikals "Rivoli 3". Tā kā telpas ir paplašinātas, lielāks ir arī preču klāsts gan sievietēm, gan vīriešiem. Kā pastāstīja pārdevēja Aiva Seļukova, veikals šobrīd ir vienīgā vieta pilsētā, kur ikviens ar jauno aparatūru "Skin diagnostik SD 27" varēs noteikt savu sejas vai galvas ādas tipu, nagu stāvokli. Tādējādi daudz vienkāršāk un ātrāk iespējams izvēlēties piemērotus kopšanas līdzekļus.

Aiziesim!

Reimatiķus aicina vienoties par biedrības turpmāko darbu

Reimatiķu biedrības biedru iepriekšējā tikšanās reizē dažādu apstākļu dēļ nav izrunātas vairākas svarīgas lietas un nokārtotas formalitātes, lai biedrība varētu veiksmīgi darboties. Vai tas mūs iespējams turpmāk, ir atkarīgs no pašiem biedrības biedriem. Lai par to runātu, kā arī precizētu gaidāmās ekskursijas laiku un maršrutu, biedrības biedrus vēlreiz aicina uz tikšanos K.Valdemāra ielā 7 piektdien, 16.augustā, pulksten 17. Šajā reizē lūgums arī samaksāt biedranaudu.

Lai turpinātu saņemt ģimenes pabalstu

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Liepājas filiāles darbinieki lūdza atgādināt liepājniekiem, ka valsts pabalsta izmaksas turpināšanai ģimenei par bērniem, kuri vecāki par 15 gadiem un iegūst izglītību vidējās vispārējās, kā arī profesionālās izglītības iestādēs un nesaņem stipendiju, nepieciešams iesniegt VSAA filiālē skolas izziņu par 2002.–2003. mācību gadu. Profesionālās izglītības iestādes izsniegtajā izziņā obligāti ir jābūt norādei, ka audzēknis nesaņem stipendiju. Derīgas ir arī augustā izdotās izziņas, ja tajās precīzi norādīts mācību gads. Izziņas pieņem Klientu apkalpošanas daļā, Graudu ielā 50, 1.stāvā. VSAA speciālisti lūdz laikus atnest dokumentus, lai tie, kam pienākas, varētu turpināt saņemt valsts pabalstu ģimenei.

Jauna radošā darbnīca

Sadarbībā ar Sorosa fondu «Latvija» cilvēktiesību un etnisko studiju atklātais sabiedriskais fonds "Strauts" piedalījās projektu konkursā par garīgi slimu cilvēku interešu aizstāvību ar projektu "Radošās darbnīcas izveide personām ar garīgās veselības traucējumiem". Tas ticis augstu novērtēts, un tā autori – psiholoģe Ērika Gintere, fonda "Strauts" direktore Irita Intenberga un arodmeistars Mareks Vītols – ieguvuši 1521 ASV dolāru, lai to īstenotu. Kā pastāstīja projekta vadītāja Ērika Gintere, par šo naudu Pilsētas domes Dienas rehabilitācijas centrā bērniem un jauniešiem ar garīgās attīstības traucējumiem tiks izveidota darbnīca, kurā strādās šā centra klienti. Tā viņiem būs kā darba terapija un iespēja sevi apliecināt. Iecerēts, ka viņi meistara vadībā no koka gatavos loģiskās spēles, klucīšus, uz kuriem būs uzzīmēti burti, cipari, dzīvnieku attēli utt. Vēlāk tie tiks uzdāvināti pirmsskolas iestādēm. Par projektu konkursā iegūto naudu tiks iegādāts darbagalds un attiecīgie instrumenti, telpu, kurā paredzēts iekārtot darbnīcu, apsolījusi izremontēt Pilsētas dome, bet darbam vajadzīgo izejvielu – koku savukārt solījusi uzdāvināt mēbeļu firma "Erke". Darbnīcu paredzēts izveidot un aprīkot mēneša laikā.

Pilsēta un jūra nesteidzīgā gaisotnē

Galerijā "Klints" apskatāma jauna izstāde. Tajā eksponēti 7.starptautiskā gleznotāju un zīmētāju plenērā "Pilsēta un jūra" tapušie darbi. Kā pastāstīja mākslinieks Aivars Kleins, tagad gleznas un zīmējumi ir glīti ierāmēti, un, izlikti telpās, tie ieguvuši pavisam citu dimensiju nekā tas bija izstādē brīvā dabā. Plenērā piedalījās 32 mākslinieki (viņu vidū bija gan Liepājas un Latvijas, gan ārvalstu pārstāvji), un katrs no viņiem mūsu pilsētu, rajonu un jūru tvēra pēc savas izjūtas. Tagad apmēram 50 darbu ir vienkopus, un katrs aicināts tos aplūkot un izjust mierīgā, nesteidzīgā gaisotnē, jo šie zīmējumi un gleznas ir tās, kuras mākslinieki atstājuši mums.

Liepājas ostā pieaugums, Ventspilī – kritums

Šā gada septiņos mēnešos caur Latvijas ostām pārkrauts 32 416 300 tonnu kravu, kas ir par 7,3 procentiem mazāk nekā pērn septiņos mēnešos, rāda Satiksmes ministrijas apkopotā informācija. Bet liepājniekus var iepriecēt fakts, ka kravu kopapjoma kritums nav uz mūsu ostas rēķina. Gluži otrādi – Liepājas ostā minētajā laikposmā kravu apgrozījums palielināts par 15,9 procentiem un ir pārkrauts 2 275 100 tonnu kravu, Rīgas ostā apgrozījums pieaudzis mazliet mazāk – par 13,9 procentiem (pārkrauts10 279 900 tonnu kravu). Straujo kopapjoma kritumu radījusi Latvijas lielākā – Ventspils osta, kur šā gada septiņos mēnešos pārkrauts 19 289 100 tonnu kravu, kas ir par 17,73 procentiem mazāk nekā pērn.