Kurzemes Vārds

06:44 Sestdiena, 29. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Sēžam uz pulvera mucas, bet vēlamies dialogu

JĀNIS ENKUZĒNS, "Rietumu radio" direktors

Šobrīd mūsu radiostacija, tāpat kā virkne Rīgas kolēģu, nonākusi līdz nepieciešamībai šķetināt autortiesību problēmu, kas īstenībā, tēlaini izsakoties, jau vairākus gadus karājas gaisā un nav sakārtota. Autortiesību aģentūra vēlas ar radiostacijām, arī mūsējo, tiesāties, bet mēs uzskatām, ka tā būs tikai spēka un principu demonstrācija, jo neatrisinās problēmu pēc būtības.

Neviena no radiostacijām taču nenoliedz, ka autoriem jāsaņem atlīdzība par savu darbu, taču šobrīd pastāvošās tarifu sistēmas ievērošana padarītu par neiespējamu raidorgānizāciju darbu un katrā ziņā ciestu to kvalitāte. Un zaudētāji būtu ne jau tikai radiostaciju īpašnieki, bet arī klausītāji. Šobrīd līdz ar to it kā sēžam uz pulvera mucas, taču mēs patiešam vēlamies dialogu, kā arī esam par sistēmas sakārtošanu. Tāpēc, manuprāt, ir nepieciešamas sarunas starp autortiesību pārstāvjiem, radiostaciju īpašniekiem, un man šķiet, ka savs vārds galu galā būtu sakāms arī Nacionālajai radio un televīzijas padomei, jo tagad skaidrs, ka reģionālajām radiostacijām un visā Latvijā skanošajiem radio taču šīm līgumu summām vajadzētu būt atšķirīgām.

Gribu arī vērst uzmanību uz to, ka nav jau tā, ka radio vēlētos tikai nopelnīt uz nabaga mūziķu rēķina. "Rietumu radio", tāpat kā vairums reģionālo kolēģu, diezgan aktīvi popularizē jauno autoru skaņdarbus, un bieži vien jaunajām grupām tieši vietējais radio ir bezmaz vienīgais veids, kā kļūt atpazīstamiem, jo, cik tad Liepājā ir to klubu, kur spēlēt, un cik tad ir to cilvēku, kas tur viņus klausās un novērtē. Tāpēc šādos gadījumos tas, manuprāt, ir tāds kā barterdarījums, kurā ieguvējas ir abas puses.