Kurzemes Vārds

14:35 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Dēklai vasara vēl nebeidzas

Daina Meistere

Salidojumi pie mums un pie kaimiņiem

Latviešu daudzbērnu ģimeņu asociācijai "Dēkla" 4.augustā apritēja 13 gadu. Savu dzimšanas dienu kuplās saimes atzīmēja nevis mājās - Liepājā, bet gan daudzbērnu ģimeņu salidojumā Salaspilī. Bet tas nebija vienīgais salidojums, kurā piedalījās "Dēklas" vecāki un bērni.

Kā pastāstīja "Dēklas" vadītāja Brigita Dreiže, vērtīga bija pieredze, kas gūta, piedaloties Igaunijas ar bērniem bagāto ģimeņu biedrību salidojumā. Tas notika Narvā, un kā viesi šo notikumu kuplināja ne tikai Latvijas delegācija, bet arī Lietuvas, Norvēģijas un Somijas pārstāvji.

- Vakarā bija vadītāju sanāksme, kurā iepazīstinājām mājiniekus, kāda ir situācija Latvijā, arī ar to, ko mēs, ar bērniem bagātās ģimenes, darām Liepājā. Viņus visvairāk pārsteidza, ka mēs esam atraduši iespēju rīkot savējiem mācības par dažādiem aktuāliem jautājumiem, - pastāstīja B.Dreiže. Bet Latvijas delegāciju būtiski iespaidoja fakts, ka Igaunijā ir 28 biedrības, un tas, ka ar bērniem bagāto ģimeņu biedrības saņem valsts finansējumu, turklāt vēl šīm saimēm netrūkst sponsoru atbalsta.

Salidojums bijis sarīkots tā, lai atbraukušajām ģimenēs būtu iespēja labi atpūsties, notika dažādas sporta aktivitātes, kurās tieši liepājnieku pārstāvji spēja parādīt labus rezultātus.

Nedēļu pēc atgriešanās no Igaunijas notika Latvijas daudzbērnu ģimeņu gadskārtējais salidojums, ko šoreiz rīkoja Salaspils saimes un kas norisinājās Doles salā. Kā atzina Brigita Dreiže un viens no "Dēklas" ģimeņu tētiem Normunds Aldzeris, šādas tikšanās ir vērtīgas un nozīmīgas tādēļ, ka ļauj apmainīties pieredzē, ļauj satikties, izlīksmoties un atpūsties.

Salidojuma laikā notika darbs grupās - bērniem, pusaudžiem, bija atsevišķa darba grupa tētiem ar dēliem, psiholoģijas nodarbības, kā arī pieredzē dalījās jaunieši. Un mūsējiem bija ko pastāstīt par savām aktivitātēm. Protams, notika arī ekskursijas uz Salaspils Botānisko dārzu, uz Doles muzeju.

Tieši Salaspilī atausa 4.augusts - "Dēklas" dzimšanas dienas rīts. Un tas atnesa pārsteigumu - dāvanu kasti, kas bija pilna ar saldējumu, ko bija sarūpējusi vadītāja Brigita Dreiže. Vēlāk liepājniekus sumināja arī citas Latvijas saimes.

Tikšanās Ungārijā

Normunds Aldzeris kā Liepājas "Dēklas" pārstāvis piedalījās konferencē Ungārijā. Tajā dažādu valstu delegāti tikās un pārrunāja Anglijas organizācijas "Home start" pieredzi. Organizācijas mērķis ir sniegt nepieciešamo palīdzību tām ģimenēm, kurās aug pirmsskolas vecuma bērni. Atbalsts paredzēts jebkurai ģimeni, arī tādai, kurā tikai nupat ienācis pirmais mazulis, un aptver gan audzināšanas, gan barošanas, gan māmiņas atpūtas jautājumus. Tagad veido organizāciju "Home start Latvia", jau sakārtoti nepieciešamie dokumenti, lai tā taptu arī pie mums. Ideja ir veidot tādu brīvprātīgo tīklu, kuri spētu palīdzēt jaunajām ģimenēm un jaunajām māmiņām viņu problēmās.

Nometnes

- Šovasar jau notikušas septiņas "Dēklas" jauniešu rīkotas vasaras nometnes gan pašu dalībniekiem, gan kopā ar citiem bērniem un jauniešiem, - pastāstīja jauniešu pārstāve Līga Dreiže.

Visu nometņu projektus izstrādāja "Dēklas" jaunieši, to apsprieda "Dēklas" valde, tie saņēma pašvaldības finansējumu. Nometnes norisinājās ārpus pilsētas - gan Liepājas novadā, gan Krimuldā, Taurupē. Madonā. Tajās piedalījās bērni un jaunieši no sešiem līdz astoņpadsmit gadiem. Divas "Dēklas" pārstāves - Līga Dreiže un Simona Petrovica - ieguva nometņu vadītāju sertifikātu. Nometnes vēl nav beigušās, vēl ir bērnu un jauniešu grupas, kas vēl tikai pošas izzinošai un aktīvai atpūtai.