Kurzemes Vārds

12:31 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Priekules skolā no ziemas vairs nebaidās

Anda Pūce

Jau pēc nedēļas būvuzņēmuma "Nams" strādnieki būs pilnībā paveikuši visus darbus, atliks vairs tikai pabeigt kosmētisko remontu klašu telpās un visu pienācīgi sakārtot, lai 1.septembrī Priekules vidusskola svinīgi sagaidītu savus skolēnus šovasar izremontētā skolas namā. "Esam par to ļoti priecīgi un domājam, ka šādu brīdi piedzīvot ir pelnījušas visas skolas," stāsta Priekules vidusskolas direktore Vija Jablonska.

108 jauni logi

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka Priekules vidusskola, visticamāk, ir pēdējā Liepājas rajona skola, kas tiks renovēta Pasaules bankas finansētās programmas ietvaros. Līdz šim rajonā renovētas divas skolas - pirms diviem gadiem siltināšanas darbi notika Aizputes vidusskolā, bet aizvadītajā gadā nosiltināja Grobiņas vidusskolas telpas. Šogad vērienīgais siltināšanas projekts, kura kopējās izmaksas ir aptuveni 150 tūkstoši latu, tika īstenots Priekulē. Apzināti un mērķtiecīgi uz šo soli gājusi arī pilsētas pašvaldība, apzinoties, ka būs jāuzņemas kredītsaistības, un reizē arī saprotot, cik nozīmīgs šis projekts ir skolas nākotnei. Viens no šīs programmas pozitīvajiem faktoriem ir tas, ka skolai Pasaules bankas aizdotā nauda nav jāatdod, bet tuvāko gadu laikā jāiegulda skolas turpmākajā attīstībā. "Gribētu iztikt bez politikas pieminēšanas, tomēr nevaru, jo bez mūsu puses deputātes Silvas Goldes atbalsta, mums nebūtu izdevies iesaistīties renovācijas programmā," saka V.Jablonska.

Kā stāsta darbu vadītājs Dzintars Bergs, projekta īstenotāji, akciju sabiedrības "U.Pīlēna birojs" būvuzņēmuma "Nams" strādnieki, Priekulē sāka strādāt 10.jūnijā. Divu mēnešu laikā nosiltināta skolas piebūves fasāde, uzlikts jauns jumts, ielikti 108 plastmasas logi, astoņas alumīnija durvis, piebūvei veikta arī vertikālā hidroizolācija, nomainīta apkures sistēma, atjaunota ventilācija un veikti citi darbi. Celtnieki neko nav atstājuši pusdarītu, viss realizēts līdz galam, arī tad, ja gadījušies kādi sarežģījumi. Direktore gan piebilst, ka būtu viņai vēl kāds pusmiljons latu, tad gan skolā viss būtu pilnībā sakārtots, bet arī tagad ir ievērojami labāk, nekā bija iepriekš.

Celtnieki iztiek bez kasīšanās

Jau tagad darbi praktiski ir pabeigti, atlicis sakārtot pagrabstāvu, pabeigt kosmētisko remontu klašu telpās un kabinetos un sakopt visu apkārtni. "Kurzemes Vārds" pārliecinājās, ka skolā darbi notiek aktīvi, vīri nopļauj zāli skolas tuvumā, strādā tehniskie darbinieki, skolotājas kopā ar skolēniem tīra klašu telpas, uzkopj skolas apkārtni. "Šāds darbs ir grūts, bet tomēr patīkams, jo jau redzami rezultāti," viņas atzīst. Tiesa gan, uz atjaunotās piebūves fona vecās skolas sienas izskatoties krietni sliktāk un prasīties prasoties pēc moderna apšuvuma.

V.Jablonska uzsver, ka viņai vislabāk paticis "Nama" vīru darba temps. "Esmu bijusī sportiste, tāpēc mani patiesi kaitina kasīšanās, bet te nekā tāda nebija, viss notika tempā, katrs darīja savu darbu, nekādas aizķeršanās un citu likstu," viņa stāsta. Direktore smej, ka šovasar jau pilnībā no pedagoģes pārkvalificējusies par celtniecības speciālisti, tomēr stāsta, ka pēdējo gadu laikā jau pie tā pieradusi. Ik vasaru nākas domāt par kosmētisko remontu, jāmeklē sponsori. "Bet neko lielu jau par to naudu paveikt nevar," viņa saka. Tomēr, pateicoties vietējo uzņēmēju un citu sponsoru atbalstam, arī šogad izdevies iegūt papildu līdzekļus iekšējiem remontdarbiem un apkārtnes labiekārtošanai. Arī "U.Pīlēna birojs" atvēlējis naudu, lai pilnībā izremontētu vienu klašu telpu. "Paši apmaksāja darbus un paši padarīja," slavē direktore. Ļoti būtisks ir arī Priekules pilsētas un pagasta pašvaldību un skolēnu vecāku atbalsts un izpratne. "Šogad neliels remonts bija nepieciešams ļoti daudzās klasēs, jo, sakārtojot ventilāciju, piemēram, tika izgrautas sienas, arī pēc logu maiņas visur vajadzēja pielabot sienas," skaidro V.Jablonska.

Cer ietaupīt arī uz apkures rēķina

Būvnieki stāsta, ka skolas ēkai bija vajadzīgi īpaša veida logi. Tiem nepieciešams īpašs rūtojums, jo skola atrodas vecā muižas ēkā. Dz.Bergs stāsta, ka logus lieliskā kvalitātē un precīzi noteiktajos termiņos izgatavoja uzņēmuma "Aile" speciālisti. "Tas, ka varam tik veiksmīgi sadarboties, tikai palīdz, īstenojot šādus būvprojektus," viņš sacīja. "Nams" sadarbībā ar "Aili" šovasar strādājis arī pie Liepājas 1.vidusskolas renovācijas projekta, kur izgatavoti 90 interesantas konstrukcijas logi, tāpat renovācijas darbi veikti Liepājas 31.arodvidusskolā un Liepājas 5.vidusskolā. Pirms tam uzņēmums renovējis arī Liepājas Pedagoģijas akadēmijas un Aizputes vidusskolas ēkas. "Siltuma ekonomija bija ievērojama, turklāt jau pirmajā apkures sezonā. Esmu pārliecināts, ka šeit būs tāpat," saka Dz.Bergs. Savukārt V.Jablonska ir pilnīgi pārliecināta, ka būs labāk nekā pērnziem, kad skolā bija grūti sasniegt augstāku temperatūru par plus septiņiem grādiem. "Tagad katlumājā dedzinām dēļu galus un papīrus, un siltais ūdens ir jau pēc piecpadsmit minūtēm," viņa priecīgi stāsta. Katrā ziņā, ziema nu nemaz vairs nešķietot bīstama. "Atbrauciet decembrī ciemos," aicina V.Jablonska.