Kurzemes Vārds

06:46 Trešdiena, 3. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tagad vizināsimies mersedesā

Kirils Bobrovs

Aizvakar Liepājas Autobusu parkā autobūves firmas «Mercedes-Benz» ģenerālpārstāvja Baltijas valstīs – sabiedrības «Silverstar» izpilddirektors Uģis Cinis bija sarīkojis jauna autobusa prezentāciju. Tas ir modelis «Mercedes-Benz Citaro». Protams, neesam pieraduši pie tādām mašīnām. Tā ir Eiropas autobusu pēdējā paaudze ar visaugstākajām tehniskajām prasībām. Autobusam ir platas ātrdarbīgas durvis (visas bez pakāpieniem), daudz lielāki logi, nekā šobrīd izmantojamajiem autobusiem «Volvo», salonā ir iespējams iebraukt ar invalīdu ratiņiem, ir pat televīzijas kamera uz muguras, un, braucot atpakaļgaitā, tā ieslēdzas automātiski utt.

Mums izrādītais autobuss nedēļu kursēs 6.maršrutā. Pirmajā reisā tas devās tūlīt pēc prezentācijas brauciena pa pilsētu kopā ar aicinātajiem viesiem un žurnālistiem. Mersedesus jau izmanto Ventspilī, Jūrmalā un Rīgā. Galvaspilsētā jau ir 18 šā modeļa mašīnu. Un atsauksmes ir labas. Tātad pēc nedēļu ilgas ekspluatācijas volvo tagad varēsim salīdzināt ar mersedesu. Droši vien mums tas ir izdevīgāks, jo vairāk ir stāvvietu.

Kā teica Autobusu parka direktors Rūdolfs Embutnieks, nākamajā gadā jānomaina vismaz desmit autobusu, kurus izmanto pilsētas maršrutos. Diemžēl tie visi nebūs jauni. Jāpasaka, ka izreklamētā citaro minimālā cena ir 120 tūkstoši latu. Ja vien brauciens maksātu nevis 15 santīmu, bet gan 1 latu, kā tas ir Eiropā, nekādu problēmu nebūtu.

Atpūšas darbīgie vidusskolēni

Daina Meistere

2.vidusskolas telpās darbojas nometne. Tajā pulcējušies pilsētas un rajona aktīvākie vidusskolēni. Nometnes vadītāja ir Izglītības pārvaldes speciāliste Aelita Antonova, ar zēniem un meitenēm ikdienā strādā divas audzinātājas, ir arī uzaicināti atsevišķu nodarbību vadītāji. Pirmo reizi realizēts tāda tipa intelektuālas ievirzes vasaras atpūtas projekts, kas domāts tiem skolēniem, kas uzrādījuši labas sekmes mācībās un bijuši darbīgi visu skolas gadu. Tāpēc viņu dienas rit spraigas, bijušas tikšanās ar liepājniekiem – Saeimas deputātiem un psiholoģijas nodarbības, tāpat domāts par aktīvu atpūtu – ir teātra spēles un sporta nodarbības, radošās darbnīcas. Aktīvā nedēļa beigsies laukos, kur būs gan ugunskurs, gan nakts pārgājiens.

Arī invalīdi brauc ekskursijās

Liepājas invalīdu reģionālā biedrība "Kristīne" saviem biedriem bija sarīkojusi ekskursiju uz Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu un baseinu kompleksu "Akvalande". Tajā piedalījās 11 cilvēku, kuri pārvietojas tikai riteņkrēslos, bet kopā ar citiem biedriem un viņu ģimenes locekļiem šo ekskursiju izbaudīja 47 cilvēki. Tas bija šās biedrības pirmais lielais organizētais pasākums. Līdzekļus tam piešķīra Pilsētas dome, bet nokļūt līdz autobusam invalīdiem palīdzēja Pašvaldības policijas vīri. Liepājas invalīdu reģionālā biedrība "Kristīne" juridisku statusu ieguvusi pagājušā gada decembrī. Pašlaik tajā ir ap 60 biedru.

Spoku nakts «Robinsonu pilsētiņā»

Sestdien «Robinsonu pilsētiņā» notiks Spoku nakts. Vakarā parkā aicināti drosminieki, kuriem patīk baidīties un patīk spokošanās, spoku stāsti un šaušalīgas nakts spēles. Līdzi jāņem kabatas lukturīši. Spokošanās domāta bērniem, taču līdzi droši var doties arī vecāki. Bet, ja vecāki paliek mājās, viņiem jāuzraksta rakstiska atļauja, ka atvase drīkst apmeklēt Spoku nakti. Bērnus visas nakts garumā pieskatīs virsaiši un audzinātāji, par drošību gādās arī policisti. Spoku sarīkojumā piedalīsies cirka studija "Cirks". Spokošanās beigsies pulksten 7 rītā. Tuvāka informācija «Robinsonu pilsētiņā» no pulksten 12 līdz 17.

Nometnē iestudē lugu

Bērnu un jauniešu centrā norisinās skolēnu nometne ar devīzi "Ko darīt tad, ja nav ko darīt". Piecpadsmit zēnu un meiteņu kopā ar darbnīcu vadītājām Vinetu Bērziņu, Artu Strakši un Ausmu Slaboviču iestudē ludziņu, paši sagatavojot visu uzvedumam vajadzīgo – raksta tekstu (tā būs par skolas tēmu), gatavo tērpus, skatuves noformējumu. Nometnes noslēgumā iestudējumu parādīs vecākiem. Bet skolēniem ir arī citas nodarbības un pasākumi, piemēram, pie viņiem viesojās Rīgas Leļļu teātris ar lugu "Eža kažociņš".

Uz KNAB priekšnieka amatu pretendē arī Andris Mikuļskis

Kā informēja LR Tieslietu ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amata pretendentu sarakstā iekļauts arī Kurzemes Tiesu apgabala prokuratūras virsprokurors Andris Mikuļskis. Līdz ar to patlaban kopumā KNAB priekšnieka amata pretendentu sarakstā ir 18 personu. 13.augustā, nākamajā dienā pēc pretendentu pieteikšanās termiņa beigām, saņemts Kurzemes Tiesu apgabala prokuratūras virsprokurora Andra Mikuļska pieteikums uz KNAB priekšnieka amatu. Diemžēl, apskatot nosūtīto aploksni, uz tās netika konstatēts pasta zīmogs, kas liecinātu par savlaicīgu pieteikuma izsūtīšanu. Tomēr 14.augusta pēcpusdienā Andris Mikuļskis nosūtīja Noziedzības un korupcijas novēršanas padomes izpildsekretāram, sekretariāta vadītājam Rūdolfam Kalniņam iesniegumu, pievienojot klāt Latvijas pasta Liepājas filiāles kases aparāta čeku, kas apliecina faktu, ka A.Mikuļskis nosūtījis pieteikumu laikus, izmantojot kurjerpasta pakalpojumus. Līdz ar to arī Andris Mikuļskis iekļauts pretendentu sarakstā uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amatu. Desmit dienu laika sabiedrība ir aicināta savu viedokli par jebkuru pretendentu paust Noziedzības un korupcijas novēršanas padomei, Brīvības bulvārī 36, Rīgā LV1536, tālruņi 7036766, 7036764, e-pasts: [email protected]

«No mūsu galdiņa jūsējam»

Sestdien svētkus visiem liepājniekiem piedāvās firma "Montāžnieks D", kas savu 8 gadu jubileju svinēs tieši mūsu pilsētā. Kā informēja firmas pārstāvniecības "Liepāja" vadītājs Nauris Vecpils, firma vēlējusies šo savu jubileju svinēt plašākā lokā, tādēļ arī liepājniekiem būs iespēja piedalīties svinībās "No mūsu galdiņa jūsējam". Svinēšana sāksies jau no pulksten 12, kad ar firmas "Montāžnieks D" gādību Liepājas ledushallē ikviens varēs izslidoties bez maksas, būs jāmaksā vienīgi par slidu nomu. Turpat pie halles gandrīz visas dienas garumā bez maksas būs pieejamas atrakcijas mazākajiem liepājniekiem, bet pulksten 17 ledushallē notiks Kurzemes sumobola turnīrs – vairāk atraktīvs, nekā sportisks pasākums. Arī tajā ieeja brīva.

Vakarpusē svētku svinības pārcelsies uz koncertestrādi "Pūt, vējiņi!", kur spēlēs šlāgergrupa "Kaimiņi", pēc pusnakts uzstāsies grupa "The Hobos", bet vēlāk līdz rītam klātesošos izklaidēs dīdžejs Uldis Kleins. Mūziķu uzstāšanās starplaikos notiks dažādi konkursi, atrakcijas un citas izdarības. Pasākuma režisors ir Ivars Lūsis.

Vēlas veidot vēl vienu boulinga centru

Pilsētas Būvvalde izsludinājusi sabiedrisko apspriešanu Peldu ielas 66.ēkas rekonstrukcijai par boulinga centru. Kā zināms, pagaidām pilsētā ir tikai viens boulinga centrs – ostmalā, un tas par apmeklētāju trūkumu nevar sūdzēties, tāpēc vēl kāds līdzīgs centrs pilsētā, turklāt jūrmalas atpūtas zonas tuvumā nenāktu par ļaunu. Būvniecības ierosinātājs ir SIA "L Investīcijas", būves skices pieejamas un apskatāmas Pilsētas domē līdz 6.septembrim.

Interneta kafejnīcas kļūst arvien populārākas

Interneta klubiem un kafejnīcām ir pieprasījums, un to mūsu pilsētā kļūst arvien vairāk. Šobrīd pilsētas Būvvaldē izsniegta atļauja interneta kafejnīcas ierīkošanai kādā dzīvoklī Lielās ielas 12.mājā, bet saņemts būvniecības pieteikums interneta kafejnīcas izveidošanai kādā Krūmu ielas 32.nama dzīvoklī. Alejas ielā, netālu no 10.vidusskolas, nesen jau darbu uzsācis jauns interneta klubs. Šķiet, datorspēļu faniem būs kur izvērsties.

Gāzesvadi jau ierīkoti

Kā pastāstīja «Liepājas siltumā», divu pēdējo ar mazutu darbināto katlumāju (Grīzupes un Cukura ielā) pārkārtošana sokas paredzētajā laikā. Nav šaubu, ka līdz apkures sezonas sākumam visi darbi tiks pilnīgi pabeigti. Uzņēmuma Ražošanas un tehniskās nodaļas priekšnieks Viktors Matjahs vakar informēja, ka ārējie gāzesvadi līdz abiem objektiem jau ieguldīti – šos darbus tradicionāli paveica «Būvmehanizācijas» speciālisti. Visa katlumājām vajadzīgā iekārta jau ir pasūtīta, to saņems apmēram pēc divām nedēļām. Tad arī izraudzīsies firmu, kurai «Liepājas siltums» uzticēs montāžas darbus.