Kurzemes Vārds

04:19 Pirmdiena, 1. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pērk sev un arī ziedo citiem

Kristīne Pastore

Visu šo nedēļu ikviens pircējs, kas kaut ko iegādāsies veikalos "Birojiņš" vai "Hems Līnija", var kļūt par akcijas "Uz skolu ar pilnu somu" dalībnieku. Lai par tādu kļūtu, ir tikai jānopērk kāda skolai vajadzīga lieta, un turpat veikalā to var ziedot tiem pilsētas skolēniem, kuru vecāki nevar sagādāt saviem bērniem visu skolai nepieciešamo.

Šo savdabīgo akciju organizē Latvijas Jaunatnes Sarkanā krusta Liepājas nodaļas jaunieši. Ideja par to pārņemta no Polijas. Līdz šim mūsu jaunieši piecus gadus organizēja lietoto mantu vākšanas akciju "Liepājnieki – liepājniekiem".

Kā "Kurzemes Vārdu" informēja LJSK Liepājas nodaļas vadītājs Vilis Brūveris, akcijas sākumā neviens nevarēja prognozēt, kāda būs liepājnieku atsaucība, taču nupat vairs neesot bažu, ka tā varētu neizdoties. Tikai aptuveni viena trešdaļa veikalu apmeklētāju akcijā neiesaistās. Kā pastāstīja viena no akcijas organizatorēm Līga Rūse, "Birojiņā" ik dienas kāds no jauniešiem informē tā apmeklētājus par šo akciju, bet veikalā "Hems Līnija" to darot veikala darbinieki. Ja "Birojiņā" akcijā iesaistās galvenokārt vecāki, kas iegādājas preces saviem bērniem, tad veikala "Hems Līnija" apmeklētāji lielākoties ir uzņēmēji, un viņu ziedojumi esot visai bagātīgi. V.Brūveris sacīja, ka jau ir saziedots visai daudz pildspalvu, burtnīcu, zīmuļu, flomasteru, dzēšgumiju, šķēru, lineālu, bet daudz mazāk esot guašas un ūdenskrāsu, arī otiņu un zīmēšanas albumu, kas arī bērniem būs nepieciešami.

Visas saziedotās mantas akcijas beigās saņems mazturīgo ģimeņu skolēni, kas jaunajā mācību gadā sāks apmeklēt otro klasi. To, kuriem palīdzība vajadzīga visvairāk, zinās pateikt Izglītības pārvaldes darbinieki. Tos bērnus, kuriem piešķirs šīs dāvaniņas, jaunieši aicinās uz kopīgu pasākumu, kura laikā pasniegs saziedotās mantas. Tas notiks septembra pirmajās dienās.

Kā rāda poļu pieredze, ar katru gadu akcijā iesaistās aizvien vairāk cilvēku, un saziedotas mantas ir jūtams atbalsts tiem, kam rocība ir mazāka. Iespējams, arī pie mums tā kļūs par labdarības tradīciju, un tajā iesaistīsies arī citi veikali, cer akcijas organizētāji.