Kurzemes Vārds

12:34 Ceturtdiena, 12. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Gatavojas izsludināt ārkārtas situāciju sakarā ar ugunsbīstamību

Ints Grasis

Rajona Ārkārtējo situāciju komisijas priekšsēdētājs Modris Ekšteins gatavs tuvākajās dienās izsludināt ārkārtas situāciju sakarā ar paaugstināto ugunsbīstamību, ja turpināsies sauss laiks un daudzie ugunsgrēki.

Rajona padomes izpilddirektors Indulis Ozoliņš vakar deputātiem pauda viedokli, ka pagaidām ārkārtas situāciju nav nozīmes izsludināt, jo tas vairāk būšot formāls lēmums. Izpilddirektors uzskata, ka šobrīd nav resursu, lai varētu darboties atbilstoši ārkārtas situācijai. "Es neredzu ārkārtas situācijas nodrošinājuma," pauda I.Ozoliņš. Tomēr Rajona padomes civilās aizsardzības speciālists ugunsdzēsības jautājumos Arnis Bamšis izteica raizes, ka vēlāka ārkārtas situācijas izsludināšana jau var izrādīties nokavēta.

Modris Ekšteins sacīja, ka atbilstošs lēmums var tikt pieņemts tuvākajās dienās, ja situācija turpinās palikt tik draudoša. Viņš pats personīgi Papē pārliecinājies, ka stāvoklis ir nopietns.

Kā zināms, pēdējie lielie ugunsgrēki notika Papē, kur dega trīs lauku sētas, un vakar Nīcā, kad uguns plosīja saimniecības ēku, šķūni, iznīcināja sienu un kokmateriālus.

Šajā sausajā laikā, lai novērstu plaša mēroga traģēdiju, uz nelaimes vietu jādodas lieliem ugunsdzēsēju spēkiem. Un šajā apstāklī slēpjas vēl kāda liela problēma. Pašvaldību ugunsdzēsēji lielākoties izsmēluši degvielas limitus, un trūkst naudas to darbības nodrošināšanai. Ir pašvaldības, kas atsakās maksāt par ugunsgrēka likvidēšanu, ja palīgā traukušies kaimiņpagasta ugunsdzēsēji, un var izveidoties situācija, ka kāda ugunsdzēsēju brigāde vairs nebrauc palīgā cīņā pret uguni. Indulis Ozoliņš šādu situāciju nosauca par nenormālu. Piedevām ugunsgrēka likvidēšanā Papē esot atklājies, ka trūkst sadarbības starp Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādi un pašvaldību ugunsdzēsējiem. Rucavas ugunsdzēsēji pēc pirmā signāla neesot devušies uz nelaimes vietu, iekams nebija saņemts ziņojums no Liepājas...

Latvijā jau četros rajonos izsludināta ārkārtas situācija - Balvu, Krāslavas, Madonas un Jēkabpils. Izsludinot ārkārtas situāciju, darba gatavībā jābūt nepieciešamajai tehnikai, aktīvi jāstrādā rajonu ārkārtējo situāciju komisijām, kā arī tiek ierobežota saimnieciskā darbība mežā, arī sēņošana un ogošana.