Kurzemes Vārds

09:57 Svētdiena, 19. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Privāti

"Viena jauka, neaizmirstama un īpaša vasara!" – teiks vieni, atceroties šīs dienas. Citi būs gluži pretējās domās, jo nepatīkamā bijis vairāk nekā patīkamā. Šoreiz par tiem, kam vasara atnesusi prieku. Par tiem, kas saņēmuši dažādas dāvanas. Vai automašīnu, vai lomu televīzijas filmā, vai savās paša mājās un dārzā!

Jūsu "Privāti"

Sigitas lieliskais gads turpinās

Daiga Mikuļska

"Šogad 1.janvārī, apmēram pulksten četros no rīta savā mobilajā telefonā saņēmu īsziņu no režisora Regnāra Vaivara. Viņš man novēlēja satriecošu Jauno gadu. Joprojām neuzdrošinos šo īsziņu izdzēst, jo satriecošie, gluži vai neticamie notikumi joprojām turpinās!" atzīst Liepājas teātra aktrise Sigita Jevgļevska. Pats, pats interesantākais pavērsiens esot saistīts ar saņemto uzaicinājumu filmēties jaunajā vairāksēriju televīzijas filmā, kuras scenāriju Māra Svīre veidojusi pēc Vladimira Kaijaka romāna "Enijas bize" motīviem. Filmas pagaidu nosaukums "Likteņa līdumnieki". Ko tur liegt – filmēties ir vai katra aktiera klusais sapnis, un Sigitai tieši šovasar tas piepildījies... Arī teātrī darba bijis daudz, jo aktrise piedalījusies sešās pirmizrādēs.

Kad kādu vakaru satikāmies "Latvijas pirmajā rokkafejnīcā", Sigita tikai iepriekšējā dienā bija atgriezusies Liepājā no filmēšanās, kas Madonas rajona Liezeres pagastā ilgusi vairāk nekā mēnesi. Atpūtas brīdis būšot pavisam īss, jo filmas veidošana turpinās. Līdz decembra beigām jābūt nofilmētām visām divdesmit sērijām. Pirmizrāde Latvijas televīzijā paredzēta jau nākamā gada sākumā. Stāsta pati aktrise:

– Jā, es patiešām biju ļoti pārsteigta un laimīga, kad režisore Virdžīnija Lejiņa man piedāvāja vienu no seriāla galvenajām – saimnieces lomu. Tā teikt, pēc desmit gadu darba teātrī tiku pamanīta arī ārpus tā! Filmā piedalās vēl citi Liepājas teātra aktieri. Ģirts Lukevics, Gunārs Kugrēns, Ivars Krastiņš. Man filmā būs trīs bērni, divi vīri. Un mīlestība. Notikumi risinās Latvijas laukos 20.gados. Ko es daru? Staigāju 20.gadu frizūrā, cepu krāsnī maizi, strādāju lauku sētā, jāju ar zirgu. Mani tuvākie partneri filmā ir aktieri Armands Reinfelds un Ieva Pļavniece. Trīsdesmit grādu karstumā tika uzfilmēti arī daži ziemas skati. Laukā nē, bet kūtī, ar kažoku mugurā...

Jāatzīst, ka mana tuvākā un mīļākā pasaule visu laiku bijusi Liepāja un tās jūrmala, bet tagad tās robežas paplašinājušās līdz pat Madonas rajonam. Tā kā bez peldēšanās jūrā noteikti nevaru iztikt, nu par manu jūru kļuvis Liezeres ezers. Kad no rītiem soļoju uz ezeru, filmēšanas grupas kolēģiem saku: "Eju uz jūru peldēties!"

Dzīve laukos esot mainījusi attieksmi pret lietām, proti, daudz kas kļuvis vienkāršāks. Kā atzīst aktrise, viņa sākot pierast pie dabīgā minimālisma. Tīri labi varot iztikt kā bez rotām, tā nagu lakas, lūpu krāsas un spogulīša, kas šeit, pilsētā, mēdz būt pašas par sevi saprotamas lietas. Arī ģērbšanās ziņā varot nesatraukties. Kurš apģērba gabals no čemodāna ārā, tas mugurā bez gludināšanas.

"Mana privātā dzīve?" pārjautā Sigita. "Tas ir mobilais telefons un no draugiem, kolēģiem saņemtās labās īsziņas. Kad esmu prom no Liepājas, pēc draugiem ļoti ilgojos. Mierinu sevi ar domu, ka rudenī viņiem tiks piedāvāta lieliska iespēja dalīties ar savām idejām, jo esmu iecerējusi septembrī savā dzīvoklī sākt remontu. Vēl ļoti privāta lieta ir nesen, pirms došanās uz Madonas rajonu, iegādātais kompaktdisku pleijeris un tajā – Jāņa Lūsēna mūzika. Tā mani iedvesmo!"

Tā kā Sigitas satriecošais gads turpinās, izrādās, ka viņa kā otrā plāna aktrise nominēta Teātra balvai par darbu izrādēs "Trīs māsas" un "Dāmu paradīze". Kāda būs šā gada otra puse un jaunā sezona teātrī, to vēl rādīs laiks, bet vairāk nekā skaidrs, ka filmēšanas laukumā piedzīvoto aktrise atcerēsies sakot: "Tas bija kas neaizmirstams!"