Kurzemes Vārds

11:21 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Montāžnieki savu dzimšanas dienu nosvin ar vērienu

Sarmīte Pelcmane

Trīs dienas mūspusē savu astoto dzimšanas dienu vērienīgi svinēja Rīgas firma "Montāžnieks D", turklāt iesaistot svinībās arī liepājniekus. Jauki, ka pēdējā laikā lielas firmas arvien biežāk savos svētkos apdāvina arī iedzīvotājus. "Montāžnieks D", piemēram, bija parūpējies par to, ka liepājnieki varēja par velti slidināties ledushallē, mazie – izlēkāties pa piepūšamajām atrakcijām, bet sestdienas vakarā visi – ballēties koncertdārzā "Pūt, vējiņi!", kur uzstājās grupas "The Hobos" un "Kaimiņi".

Bet pašu montāžnieku svētku programma bija vēl daudz plašāka. Sākās tā ar pulcēšanos pie Liepājas robežas, pēc tam ar firmas zīmēm greznotās automašīnas garā kolonnā devās cauri pilsētai uz kempingu "Gaiļi" Nīcas pagastā. Jāteic, ka liepājnieki sen nebija pieredzējuši tik varenu braucienu, jo kolonnu, kur cita aiz citas brauca gan vieglās automašīnas, gan smagā tehnika, pavadīja policijas mašīnas ar ieslēgtām bākugunīm, turklāt visos krustojumos tika apstādināta satiksme, lai svinētāji varētu godam izbraukt.

Kempingā "Gaiļi" montāžnieki uzcēla teltis un devās vilkt vadu, pēc tam bija zivju kūpināšana, sivēna cepšana un pēc tik pamatīgas iestiprināšanās – dejas līdz rītam grupas "Vecais kapteinis" pavadījumā.

Nākamajā dienā notika dažādi pasākumi – Liepājas apskate, slidošana, ātrlaivu sacensību vērošana, līdz beidzot launags koncertdārzā "Pūt, vējiņi!". Un tad jau izklaidējoši informatīvais pasākums "Zem firmas zīmes" varēja sākties – koncerts mijās ar atrakcijām un dažādiem konkursiem par firmas "Montāžnieks D" tēmu. Atpakaļ uz galvaspilsētu jubilāri devās tikai svētdienas rītā.

Pārbaudīs skolu gatavību uzņemt bērnus

Daina Meistere

Ar rītdienu sāksies skolu pieņemšana jaunajam mācību cēlienam. Ir sastādīts konkrēts grafiks, kādā kārtībā komisija apmeklēs izglītības iestādes. Visu vasaru skolas, ņemot vērā finansiālās iespējas, veica klašu, kabinetu, gaiteņu un mācību ēku remontdarbus. Jo pieņemšanas komisija, kuru vada Izglītības pārvaldes priekšniece Ludmila Molčanova un kurā ietilpst Izglītības pārvaldes, Valsts darba inspekcijas, Sabiedrības veselības aģentūras un Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji, parasti mēdz būt visai prasīga. Jo galvenais ir – lai skolēniem un visiem skolas darbiniekiem ēkās, kurās notiek mācības un nodarbības, būtu ērti, komfortabli un droši.

Nopietna žurnāla vērtējums

«Kurzemes Vārds» jau stāstīja par Liepājas Būvvaldes neseno piekto gadskārtu. Tagad šim faktam uzmanība pievērsta nopietnā valsts mēroga izdevumā – krāsainajā žurnālā «Latvijas Architektūra», kas iemantojis labu slavu ne jau tikai speciālistu aprindās vien. Pēdējā, ceturtajā numurā ir stāstīts par mūsu arhitektu lielajiem sasniegumiem un atsevišķiem, pēdējā laikā tapušajiem objektiem. Liela uzmanība pievērsta izstādei, kas sarīkota Būvvaldes sēžu zālē. Tā atspoguļo notikumus celtniecības un arhitektūras jomā kopš 1705.gada. Tās ir kartes, shēmas, zīmējumi, fotogrāfijas. Žurnāla lasītāji droši var braukt uz Liepāju pēc pieredzes.

Literārajā klubā

Lai arī Krievu literārajam klubam šobrīd nekāda oficiāla statusa nav, tā aktīvisti turpina daudzpusīgu un intensīvu organizatoriski radošo darbu. Grupa aktīvistu vada gatavošanos 12.septembrim, kad pilsētas Dzejas dienu plānā paredzēts literāri muzikāls vakars Jaunliepājas bibliotēkā. Viena lappuse būs veltīta Konstatina Simonova daiļradei, cita – vietējo autoru dzejoļiem, utt. Citās vietās tikšanās rīkos Autordziesmas kluba biedri. Ir nolemts, ka «Kurzemes Vārda» literāro lappušu radošās grupas dalībnieki pēc vasaras atvaļinājuma reizi mēnesī tiksies laikraksta redakcijā, lai konsultētos, apspriestu savu darbu, apmainītos ar literatūru.

Astoņas jaunas sabiedrības

Augusta pirmajā pusē parādījušās oficiālas publikācijas par vēl astoņām jaunām sabiedrībām ar ierobežotu atbildību, kas reģistrētas Liepājā. Pagaidām to nosaukumi vēl maz zināmi: «SCRAP», «Servissistēma», «Halten Industries», «Olmet», «Pārbrauktuve», «Jauns krasts», «IT KON» un «Markus JO» Nīcā. Pilsētā reģistrēti arī divi individuālie komersanti – Marija Golubeva un Ludmila Butņicka. «Latvijas Vēstnesis» paziņoja par Liepājas SIA «Torneo» likvidācijas procedūras uzsākšanu.

Darbu uzsāks jauns muitas punkts

Šonedēļ darbu uzsāks jauns muitas punkts, informēja Valsts ieņēmumu dienesta Liepājas nodaļas priekšnieka vietnieks Jānis Ķepals. Tas darbosies akciju sabiedrības "Liepājas Autobusu parks" administrācijas ēkā, Cukura ielā 8/16, un pirmos apmeklētājus sāks pieņemt jau trešdien no pulksten 8 rītā, kaut arī oficiālā atklāšana un aicināto viesu uzņemšana notiks dienu vēlāk. Kā skaidroja J.Ķepals, līdz ar jaunā punkta atvēršanu kravu deklarācijas, tranzīta kravu dokumentācijas nokārtošana un citu ar muitas formalitātēm saistītu pakalpojumu sniegšana tiks pārtraukta līdzšinējā muitas punktā – Vecā Ostmalā 54. "Tas tika darīts tāpēc, lai kravas automašīnām nevajadzētu tik daudz braukāt pa pilsētas ielām un visas formalitātes varētu nokārtot daudz pieejamākā vietā – ārpus centra," Ieņēmumu dienesta pārstāvis skaidroja "Kurzemes Vārdam".

Piektdien CSDD nodaļā īsāka diena

Kā informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijas Liepājas rajona nodaļā, piektdien, 23.augustā, dokumentu noformēšana būs iespējama tikai līdz pulksten 12. CSDD darbinieki šajā dienā plāno paaugstināt savu kvalifikāciju seminārā, un tādēļ viņi nebūs sastopami savās darba vietās. CSDD Liepājas rajona nodaļa atvainojas klientiem par sagādātajās neērtībām un atgādina, ka tuvākās nodaļas ir Ventspilī, Saldū, Kuldīgā, Dobelē un Jelgavā.