Kurzemes Vārds

08:31 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Atkal sola nesmirdināt

Sarmīte Pelcmane

Kaut arī SIA "DG Termināls" pārstāvji bija solījuši, ka no 15.augusta pārtrauks pārkraut gaistošo merkaptānu saturošos produktus, kas piesārņo vidi un rada liepājniekiem neērtības nepatīkamās smakas dēļ, tomēr tikko uzņēmuma komercdirektors Aivars Millers nācis klajā ar jaunu paziņojumu, proti, ka pārkraut minētās vielas uzņēmums beigšot tikai pirmdien, 19.augustā.

"Kurzemes Vārdam" pa šo laiku jau atkal zvanīja satrauktie iedzīvotāji, kas joprojām regulāri jūt nepatīkamo smaku. Vai vairākkārt pārceltie termiņi un solījumi šoreiz piepildīsies, rādīs laiks. Taču liepājniekus satrauc, ka daudzreiz jau noticēts, bet iznācis vilties.

Kā šoreiz skaidrojis A.Millers, 7.augustā esot pārkrauta lielākā daļa atlikušo naftas produktu, kas satur gaistošo merkaptānu, taču cisternu aizkavēšanās dēļ patlaban vēl neesot pārkrauts produkts K-10, kas ķīmisko vielu satur lielā apjomā. Pēc komercdirektora vārdiem, atlikušais šā produkta daudzums tikšot pārkrauts pirmdien, un pēc tam uzņēmums, ievērojot ar Liepājas domi iepriekš panākto vienošanos, vairs neveiks darbības ar šīm ķīmiskajām vielām.

Kā jau rakstījām, starp Liepājas domi un uzņēmumu iepriekš bija panākta vienošanās, ka no 15.augusta SIA "DG Termināls" vairs neveiks operācijas ar viegli gaistošajiem, merkaptānu saturošajiem naftas produktiem.

Pašvaldība ir arī pieprasījusi uzņēmumam kompensēt ārstēšanās izdevumus iedzīvotājiem, kuriem ķīmiskie izgarojumi izraisīja veselības traucējumus. To arī uzņēmums solīja darīt.

Pagaidām gan "DG Terminālā" ar žūksni medicīnisku izziņu vērsusies tikai viena sieviete, kurai turklāt ir arī mediķu atzinums, ka veselības traucējumi ir saistīti ar izgarojumiem. Taču uzņēmums vēl nav uz to reaģējis, un, kā stāsta cietušās pārstāvji, biznesmeņi neesot šajā situācijā pretimnākoši, jo acīmredzot nebija domājuši, ka tiešām varētu pieteikties cilvēki ar konkrētiem dokumentiem un prasīt atlīdzināt ārstēšanās izdevumus.