Kurzemes Vārds

02:18 Trešdiena, 3. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Ugunsgrēkā iet bojā vīrietis, bet dzēsēji turpina cīnīties ar zāles degšanu

Andrejs Rjabcevs

Vēl nenoskaidrotu iemeslu dēļ naktī uz svētdienu pamatīgs ugunsgrēks izcēlies kādā dzīvojamā mājā Grobiņā. Diemžēl ugunsnelaime prasījusi arī viena cilvēka dzīvību.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādē "Kurzemes Vārds" uzzināja, ka naktī uz svētdienu pulksten 2.55 dežurants saņēmis informāciju, ka Grobiņā, Atpūtas ielā 20, liesmas apņēmušas divstāvu dzīvojamā nama jumtu un uguns plosās arī divos dzīvokļos. Notikuma vietā dzēsēji konstatēja, ka liesmas izpostījušas dzīvojamā nama kāpņu telpu, jumtu un vēl divus dzīvokļus aptuveni 180 kvadrātmetru platībā, taču sarkano gaili tomēr izdevies iegrožot un likvidēt. Diemžēl ugunsnelaime bijusi ar upuriem – bojā gājis 1939.gadā dzimušais Laimonis V. Kā ziņoja VUGD, liesmu lokalizēšanā un apslāpēšanā iesaistītas divas ekipāžas no Grobiņas, tikpat no Liepājas un viena autocisterna atbraukusi no Medzes. Notiek sīkāka apstākļu noskaidrošana.

Pagājušās nedēļas nogalē ugunsgrēkā cietis vēl viens vīrietis. VUGD "Kurzemes Vārds" uzzināja, ka piektdienas vakarā ap pulksten 10.30 saņemts izsaukums uz Durbi, kur kādā dzīvoklī Rīgas ielā 1 bija aizdedzies televizors. Tiesa, mājinieki paši bija tikuši galā ar liesmu nodzēšanu, taču negadījumā ar dūmiem saindējies 1941.gadā dzimušais Jānis Č., kas vēlāk hospitalizēts.

Arī šajās brīvdienās ugunsdzēsējiem joprojām daudz darba sagādājusi degošā zāle. Sestdien dzēsēji no Priekules devušies dzēst zāli netālu no Vairogu mājām Priekules pagastā. Tur vēl īsti nenoskaidrotu iemeslu dēļ liesmas strauji izplatījušās divu hektāru platībā. Sestdienas vakarpusē vēl viens izsaukums bijis uz Ģenerāļa Baloža ielu Liepājā, kur netālu no 27.nama arī degusi zāle. Pavisam izdeguši 50 kvadrātmetru. Ugunsdzēsēji nav varējuši mierīgi pavadīt arī piektdienas vakaru, jo īsi pirms pulksten 19 saņemts izsaukums uz Grobiņas pagasta Cimdeniekiem, kur netālu no lidostas liesmas bija apņēmušas aptuveni 4 hektārus zāles. Šās ugunsnelaimes likvidēšanā iesaistītas divas autocisternas no Ālandes un viena no Liepājas.

Mēģina izlēkt pa slimnīcas logu

Pašvaldības policijas Informācijas dienestā "Kurzemes Vārds" uzzināja, ka diezgan dramatiski notikumi piektdien risinājušies Liepājas Centrālajā slimnīcā. Tur dežurējošais Pašvaldības policists saņēmis informāciju, ka kāds vīrietis mēģina izlēkt pa slimnīcas desmitā stāva logu. Policists aizturējis pašnāvību izdarīt nobriedušo vīrieti, un, lai tas nenodarītu sev kādus savainojumus, viņš līdz policijas operatīvās grupas ierašanās brīdim saslēgts roku dzelžos. Vēlāk 1979.gadā dzimušo Mareku nogādāja Liepājas Psihoneiroloģiskajā slimnīcā pārbaužu veikšanai.

Vakar Klaipēdas ielā 104 pa otrā stāva logu izkritis 1955.gadā dzimis vīrietis, kas pēc tam nogādāts Centrālās slimnīcas Reanimācijas nodaļā.

Nozog divas automašīnas

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē "Kurzemes Vārdu" informēja, ka brīvdienās ne Liepājā, ne rajonā nav reģistrēti būtiski noziegumi. Konstatētas vairākas sīkas zādzības, tāpat arī viegli satiksmes negadījumi, kuros cilvēki nav cietuši. Vairākās avārijās braucēji nav ievērojuši drošu distanci, tāpēc sadūrušies ar priekšā braucošiem automobiļiem. Pagājušās nedēļas nogalē nozagtas divas automašīnas, turklāt abas izrādījušās vienas un tās pašas markas – "Opel Kadett". Viens no spēkratiem bija atstāts Liepājā, otrs – Grobiņā.

Arī iepriekšējās nedēļas nogalē atrasts kāda vīrieša līķis. Piektdienas vakarā drīz pēc pulksten 18 saņemta informācija, ka Dunikas pagastā Roju karjerā noslīcis kāds vīrietis. Izsauktie Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta speciālisti ar laivu un īpašu āķi pārmeklēja ūdenstilpnes grunti, līdz noslīkušo vīrieti atrada.

Aiztur dzīvokļa apzadzēju

Nama iedzīvotāji Liepājā, Uzvaras ielā 65, pagājušās nedēļas nogalē bija pamanījuši, ka kādā no dzīvokļiem iekļuvusi sveša persona, kas nes ārā televizoru, putekļu sūcēju un citas mantas. Iedzīvotāji par šo novērojumu nekavējoties ziņoja Pašvaldības policijas dežurantam, tāpēc jau pavisam drīz tika aizturēta par zādzību aizdomās turamā persona – 1961.gadā dzimušais Jānis B. Vīrietis nogādāts valsts policijas Vecliepājas iecirknī.