Kurzemes Vārds

08:21 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Ielūkojieties savā pasē!

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Liepājas nodaļas vadītāja Vija Vilmane lūdz Latvijas pilsoņus – vēlētājus uzmanību pievērst savām pasēm. 5.oktobrī notiks 8.Saeimas vēlēšanas. Bez pases pilsoņi 8.Saeimas vēlēšanās piedalīties nevarēs. Tā ir noteikts «Vēlēšanu likumā». Pēdējā darba diena pirms šīm vēlēšanām, kad tiks izsniegtas jaunās pilsoņu pases, viņa informēja "Kurzemes Vārdu", būs 4.oktobrī. Pēdējā diena, kad parastā kārtībā var iesniegt dokumentus, lai mainītu veco pasi pret jauno, būs 5.septembrī, jo pases parastā kārtībā tiek noformētas mēneša laikā. Pēc šī datuma to varēs, protams, izdarīt paātrinātā kārtībā, bet tas maksās daudz dārgāk. Viņa aicina Latvijas pilsoņus – vēlētājus ieskatīties savās pasēs jau šobrīd, jo arī ar pasi, kurai būs beidzies termiņš, nedrīkstēs piedalīties vēlēšanās.

Ziedojumu akcija izdevusies

Kā "Kurzemes Vārdu" informēja Latvijas Jaunatnes Sarkanā Krusta Liepājas nodaļas vadītājs Vilis Brūveris, pagājušajā nedēļā notikusī akcija, kuras laikā visus, kas iepirkās veikalos "Birojiņš" un "Rems Līnija", aicināja ziedot skolai vajadzīgās preces arī mazturīgo ģimeņu bērniem, ir beigusies necerēti veiksmīgi. Ir saziedotas mantas aptuveni 300 latu vērtībā, un tās sadalīs mazturīgo ģimeņu bērniem, kas šogad sāks mācīties 2.klasē. Visvairāk saziedoto mantu skaitā ir burtnīcas un pildspalvas, pietiekamā daudzumā ir arī zīmuļu krāsas, akvareļu krāsas, penāļi, zīmuļi un citas mantas. Augusta beigās un septembra sākumā pēc Izglītības pārvaldes sagatavota saraksta tās saņems bērni, kuru vecākiem pašiem ir grūti sagādāt visu mācībām vajadzīgo. Akcijas organizatori pateicas visiem, kas tajā piedalījās ar savu ziedojumu.

Luga "Kaupēn, mans mīļais!" sajūsmina Rīgas publiku

Liepājas teātris atgriezies no Rīgas, kur uz Dailes teātra skatuves rādīja skatītājiem lugu "Kaupēn, mans mīļais!". Kā pastāstīja teātra direktore Maruta Pāvelsone, teātra kolektīvs secinājis, ka šis iestudējums ir jāpatur repertuārā. To apliecināja lielā publikas atsaucība. Visas četras izrādes bija kupli apmeklētas, Aplausi ilga pat divdesmit minūšu garumā. Noskatīties bija ieradušies ne tikai rīdzinieki, bet arī citu rajonu un pilsētu iedzīvotāji, arī no Kurzemes puses. Rīgā liepājnieki rādīja četras «Kaupēna» izrādes. Tagad pavisam maz atlicis līdz jubilejas – simtajai izrādei. Septembra vidū liepājnieki atkal dosies uz Rīgu viesizrādēs.

Kādai būt nākotnes Eiropai?

Šonedēļ Tallinā notiek projekta "Nākotnes Eiropa" pirmais seminārs, kurā piedalās arī vairāki mūsu pilsētas pašvaldības pārstāvji – Ārējo sakaru un protokola daļas vadītāja Ligita Pudža, Attīstības pārvaldes Mārketinga un komercnodaļas vadītāja Sanita Linde un domes priekšsēdētāja palīgs Vilnis Vitkovskis. Šī Zviedrijas finansētā projekta ietvaros plānoti vairāki informatīvi un izglītojoši semināri pašvaldību darbiniekiem par to, kā gaidāmā ES paplašināšana varētu ietekmēt pašvaldības darbu – par nākotnes iespējām un prasībām, īpaši iztirzājot starptautiskās sadarbības metodes, kā arī komercdarbības attīstību pašvaldībās. Projekta vadītāja ir Zviedrijas Melardalenas reģiona pašvaldību apvienība "Forum Balticum". Projektā piedalīties uzaicinātas tās Baltijas valstu un Krievijas pašvaldības, kuru sadraudzības pilsētas ir apvienības "Forum Balticum" dalībnieces. Liepāja uzaicinājumu piedalīties saņēma no Nīneshamnas – savas sadraudzības pilsētas Zviedrijā.

Gatavojas izstādei "Liepājas uzņēmējs"

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Liepājas nodaļa sadarbībā ar Pilsētas domi 11. un 12. oktobrī Liepājas kultūras centrā (Latviešu biedrības namā) rīkos Liepājas un rajona uzņēmēju izstādi "Liepājas uzņēmējs – 2002". Četrus gadus šī izstāde bijusi lielākā un apjomīgākā Kurzemē. Pērn izstādē piedalījās jau ap 100 uzņēmumiem, arī vairākas firmas no Lietuvas un Vācijas. Kopējais izstādes apmeklētāju skaits sasniedza 10 000, kas ir absolūts rekords reģionālo izstāžu apmeklējumu ziņā. Šobrīd potenciālie izstādes dalībnieki tiek aicināti pieteikties, sīkāka informācija gūstama LTRK Liepājas nodaļā.

Iepriecinās ar klasiku

24.augustā Sporta un kultūras pilī kompānija «Lumiére» atklās teātra sezonu. Tāpēc iznācis veidot aliansi ar Rīgas firmu «Devro» un V.Dolmatovu, kam afišās teikts īpašs paldies. Šoreiz Liepājas teatrāļus patiešām iepriecinās ar klasiku – Šekspīra komēdiju «Sapnis vasaras naktī», ko pirms gada uz Tagankas teātra mazās skatuves iestudējusi Renate Sotiriadi, aktrise, kas ar režisūru sākusi nodarboties nesen un pieredzi smēlusies provincē. Gan režisore, gan aktieri saņēmuši daudzas balvas un diplomus, viņi spēlē daudzas galvenās lomas Tagankas teātra un teātra «Sovremeņņik» repertuārā, taču Liepājā viņi maz pazīstami. Ja dekorācijas un kostīmi atbilst reklāmai, tad divu stundu ilgais uzvedums solās būt, kā jau komēdija, ekstravagants un jautrs.