Kurzemes Vārds

13:24 Sestdiena, 11. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nometne kurā mācās palīdzēt cits citam

Daina Meistere

Vakar Pilsētas domē ciemojās bērnu ar speciālām vajadzībām vasaras nometnes dalībnieki. Viņus ar domi un tās darbību iepazīstināja domes priekšsēdētāja vietnieks Tālivaldis Deklaus un jaunatnes un nevalstisko organizāciju lietu eksperte Brigita Dreiže.

Nometnē Bernātos atpūšas trīsdesmit zēnu un meiteņu ar speciālām vajadzībām, viņu vidū pieci Liepājas pilsētas un rajona bērni. Nometnes mērķis, kā pastāstīja projekta "Pasaule tava un mana" koordinatore Inese Banceviča, ir pulcēt kopā bērnus, kurus skārusi dažāda veida invaliditāte. Līdz ar to mazais, kuram garīgas dabas invaliditāte, spēj palīdzēt savam vienaudzim, piemēram, uz riteņkrēsla, bet tas, kurš māk runāt, apgūst zīmju valodu, lai sazinātos ar nedzirdīgo. Bērni atpūšas svaigajā gaisā un relaksējas siltajās smiltīs, viņiem ir nodarbības, kā auduma apdrukāšana, un tikšanās. Nometņotāji gaida ciemos Latvijas Neredzīgo biedrības Liepājas nodaļas vadītāju Māri Ceiruli.

Projektu izstrādājusi nevalstiskā organizācija "Vieglās valodas aģentūra", kura tā ietvaros izdod arī grāmatas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, pedagogiem, kuri ar viņiem strādā, kā arī bērnu vecākiem, kuriem jāiemācās sadzīvot ar savu likteni. Viens no izdevumiem ir grāmata "Kas ir pašvaldība", kura sarakstīta tā, lai būtu viegli uztverama un dotu ieskatu pašvaldību darbības galvenajos punktos. Brigita Dreiže sacīja, ka tas ir tikai apsveicami, ka pašvaldību darbu un telpas, kur tā strādā, iepazīst bērni, gan skolēni, gan arī pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi.