Kurzemes Vārds

08:29 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sit dur un citādāk izrāda agresivitāti

Andrejs Rjabcevs

Magnētisko vētru un lielā karstuma dēļ arī kārtībsargājošo struktūru darbiniekiem pagājušās nedēļas nogalē bijis diezgan daudz darba, jo iedzīvotāji gan dienas laikā, gan naktīs izradījuši neparasti lielu agresivitāti. Arī Liepājas Centrālajā slimnīcā šajās dienās ievietots liels skaits cietušo ar dažādām sistām un durtām brūcēm.

Pašvaldības policijas Informācijas dienests ziņo, ka jau ceturtdienas vēlā vakarā sākuši pienākt ziņojumi par iedzīvotāju agresivitātes izpausmēm. Ģimenes strīds bija izcēlies kādā dzīvoklī Smilšu ielā 8. Kad notikuma vietā ieradās policijas darbinieki, viņus sagaidīja 1980.gadā dzimusī sieviete, kas stāstīja, ka gadu vecākais vīrs Jānis P. viņu piekāvis. Cietusī un pāridarītājs nogādāti valsts policijā apstākļu sīkākai noskaidrošanai. Savukārt sestdienas pēcpusdienā 1970.gadā dzimušais Jurijs V. bija pamanījies iekaustīt kādu trīs gadus jaunāku sievieti, kas arī pēc palīdzības vērsās Pašvaldības policijā. Negadījums bija noticis Turaidas ielā 16.

Vēl viens vīrietis pagājušās nedēļas nogalē pamanījies kārtības sargu uzmanību piesaistīt pat divas reizes. Vispirms iedzīvotāji pie policijas vērsās ar sūdzībām, ka iereibis un stipri agresīvi noskaņots vīrietis sitot logus K.Ukstiņa ielā 18. 34 gadus vecais nekārtību radītājs Dzintars O. norādītajā vietā arī tika aizturēts. Kad nokārtotas visas formalitātes un vīrietis palaists mājās, nepagāja ilgs laiks, kad Pašvaldības policijas dežūrdaļā atskanēja kārtējais palīdzības sauciens - šoreiz Dzintars bija pamanījies logu stiklus izsist arī K.Ukstiņa ielā 27. Tagad gan iereibušais huligāns nogādāts valsts policijā.

Svētdienas agrā rītā ap pulksten 5.40 pie Pašvaldības policijas Operatīvās grupas darbiniekiem pieskrējuši divi puiši un stāstījuši, ka viņus pirms neilga laiciņa piekāvusi jauniešu grupa, kas vēlāk devusies bijušā tirdzniecības nama "Kurzeme" virzienā. Kopā ar cietušajiem apsekojot apkārtni, tramvaja pieturā netālu no minētā nama tika aizturēti pieci jaunieši, kurus cietušie atpazina kā savus pāridarītājus.

Tajā paša naktī ap pulksten 3 Pašvaldības policijai nācās iejaukties vēl kādā jauniešu savstarpējo attiecību kārtošanā. Pie koncertdārza "Pūt, vējiņi!" tika aizturēti divi puiši, kas savas nesaskaņas bija nolēmuši risināt ar dūru spēku. Viens no incidenta dalībniekiem Uldis B. nogādāts pie Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes mediķiem, jo viņam stipri asiņoja seja, savukārt otrs jaunietis - 1984.gadā dzimušais Andris K. tika nodots policijas operatīvajai grupai.

Vakar jau informējām, ka pēdējās dienās notikuši arī negadījumi, kuros cilvēki mēģinājuši izdarīt pašnāvību, izlecot pa Centrālās slimnīcas desmitā stāva logu. Vēl viens vīrietis pašlaik nenoskaidrotos apstākļos vakar izkritis arī pa otrā stāva logu Klaipēdas ielā 104. Taču policija svētdienas vakarā saņēmusi papildinātu informāciju, ka Centrālās slimnīcas Reanimācijas nodaļā ievietots vēl kāds pacients, kurš stiprā alkohola reibumā nokritis no ceturtā stāva. 1968.gadā dzimušais Aleksandrs F. Botkina ielā bija mēģinājis pārlīst no viena balkona uz otru, bet nav noturējies, tāpēc nokritis. Šajā lietā notiek apstākļu sīkāka noskaidrošana.