Kurzemes Vārds

16:22 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Piketētāji atkal jutās vienoti

Pēteris Jaunzems

Aizvadītajā sestdienā pie Vaiņodes stacijas atceres sarīkojumā bija sapulcējušies tie nemiernieki, kas pirms pieciem gadiem bija pret Vaiņodes pasažieru dzelzceļa satiksmes pārtraukšanu. Kopā ar viņiem bija Pagasta padomes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons un bijušais Saeimas deputāts Jānis Kazāks.

Par atmiņu gaismā aizvadītajām stundām "Kurzemes Vārdam" pastāstīja viena no piketa aktīvistēm Biruta Serdjuka. Viņa teica, ka sapulcējušies ap četriem desmitiem vaiņodnieku un tādi brīži neviļus atkal satuvina cilvēkus. "Ikdienā kā jau ikdienā iznāk gan sastrīdēties, gan sabārties par dažādām sadzīves lietām un problēmām, bet, atceroties negulētās naktis, aizvadītos satraukuma brīžus un norises, pārņēma liela vienotības izjūta," viņa teica. Kaut arī sausā laika dēļ ugunskuru šoreiz baidījušies kurt, atmosfēra bijusi ļoti sirsnīga. Pagasta vadītājs atvedis alutiņu, viņa atnesusi pašas sieto sieru. Sapulcējušies ar ziediem apsveikuši zaļo aktīvistu Anatoliju Fjodorovu, kas ceļu uz atceres sarīkojumu Vaiņodē no Liepājas saules svelmē bija mērojis kājām. Atpakaļceļā nokļūt mājās viņam palīdzēja eksdeputāts Jānis Kazāks.

Sarīkojumā cilvēki atzinuši, ka ar dzelzceļa satiksmes slēgšanu nekas jau nav sasniegts. Kā izteicies Jānis Kazāks, agrāk sliežu ceļi bija Latvijas lepnums. Tagad diemžēl ar tiem vairs dižoties nevaram. Kaut arī satiksmi šobrīd nodrošina autotransports un sastrēgumu nav bijis, jo ziemas nav bijušas sniegiem bagātas, ar vilcienu ērtību ziņā mikroautobusus nevarot salīdzināt. Biruta Sedjuka teica, ka, apmeklējot tuviniekus, katrs no lauku ļaudīm šajos tik daudziem cilvēkiem grūtajos laikos cenšoties kaut ko piederīgajiem aizvest. Arī bērniem un jauniešiem, kas dodas mācīties, vecāki iztikšanai cenšas sapakot lielas ceļa somas. Ar tādām autobusā izgrozīties ir ļoti grūti, bet mikriņos pat nelaiž iekšā. Tādēļ iznāk izlīdzēties, lūdzot sūtījumus adresātiem nogādāt tiem, kam ir savas automašīnas. Taču arī tādējādi sarunāt ne vienmēr izdodas. To, kā laukos klājas vecajiem cilvēkiem, valsts vadītāji nespējot pat iedomāties.

Atceres sarīkojuma dalībnieki bija vienisprātis, ka nākamajā gadā viņi pulcēsies atkal . "Tādu solījumu esam sev devuši, ka nāksim šurp, kamēr vien dzīvosim," apņēmīgi sacīja Biruta Serdjuka.