Kurzemes Vārds

05:40 Ceturtdiena, 3. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

SPORTS

Liepājnieki gan triumfē, gan avarē

VECPILS. Ar Mārtiņa Būčiņa un Ainara Feldmaņa ekipāžas uzvaru beidzās "Bang&Olufsen" kausa priekšpēdējais posms rallijsprintā, ko rīkoja autoklubs "Rietumi". Tas gan nebija nekāds pārsteigums, jo Mārtiņš ir arī Latvijas čempionāta līderis rallijā, tomēr, kā informē Latvijas Automobiļu federācijas Rallija komisijas preses sekretārs Uldis Hmieļevskis, par pārsteigumu parūpējās vairākas liepājnieku ekipāžas, kuras savā mājas trasē sacensības beidza ar vairāk vai mazāk nopietnām avārijām.

Savā debijas rallijā nepilnu kilometru no starta līkumā bijušo Alda Pīlēna "Audi" uz jumta nolika Ģirts Evaldsons – kā zināja teikt citi sportisti, iemesls esot bijusi stūrmaņa kļūda, nepareizi nolasot līkumu. Otrajā ātrumposmā pēc tramplīna līkumā ierakstīties nespēja brāļu Jāņa un Haralda Drāznieku "Opel Kadett", kas tika sadauzīts ar vairākiem sekojošiem kūleņiem. Tajā pašā ātrumposmā nedaudz nepaveicās arī Renāram Francim, kurš gan tika cauri tikai ar vieglu pārvēlienu. Jau nākamajā ātrumposmā Dana Lešča "Opel Kadett" pēc lēciena Stroķu tramplīnā novērpās pusass.

Visnepatīkamākais sacensību notikums atgadījās vēl pirms starta – otro reizi veicot trases pierakstīšanu, Jānis Jēkabsons īsi pēc Stroķacs tramplīna nesavaldīja stūri, kā rezultātā viņa vadītā automašīna "VW Golf" tika vienkārši iznīcināts pret pamatīgu koku. Pilotam tika konstatēts kājas lūzums, kamēr stūrmanis Andris Pšečenko tika nogādāts slimnīcā ar atslēgas kaula lūzumu un, iespējams, arī ar mugurkaula traumām.

Nākamais rallijsprints notiks 14.septembrī Pļaviņu apkaimē, bet 5. – 6.oktobrī gaidāmas sezonas pēdējās sacensības – valsts čempionāta rallijā noslēdzošais posms rallijs "Latvija 2002".