Kurzemes Vārds

02:42 Sestdiena, 26. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jau piekto gadu tuneļu dzīlēs

Pauls Kaufmanis

24.augustā Liepājā jau piekto gadu pēc kārtas norisināsies jauno mediju kultūras festivāls "Down-the-Tunnelz-5". Tā galvenā iecere ir sniegt ieskatu laikmetīgās kultūras aktuālākajās norisēs, apvienojot mūziku, video un vizuālo mākslu, arī literatūru un digitālos medijus.

Kā jau katru gadu, arī šogad par festivāla norises vietu pasākuma galvenie organizatori radošā apvienība "Bio.codes Recording" un starpnozaru kultūras projekts "99 % svaigs" izraudzījušies Dienvidu fortus (pirms Liepājas robežas, braucot uz Klaipēdas pusi), kuri līdz pat pirmā festivāla norisei 1998.gadā nav lietderīgi izmantoti. Šajos tuneļos pulcēsies dīdžeji, videomākslinieki un citi festivāla dalībnieki no Igaunijas, Somijas, Lielbritānijas un, protams, no Latvijas.

Par vienu no iespaidīgākajiem un visvairāk gaidītajiem var uzskatīt projektu "Technical ITCH" ar Marku Karo priekšgalā. Viņa kompozīcijām jau vairākus gadus ir stabila vieta elektroniskās mūzikas apritē. Šā gada sākumā firma "Technical ITCH" nodibinājusi arī ierakstu kompāniju "Penetration", lai īstenotu dažādus muzikālos eksperimentus. Visi tās izlaistie ieraksti tiek izpirkti īsā laikā un daži no tiem atrod vietu elektroniskās mūzikas topu virsotnēs.

Šo nekomerciālās mūzikas festivālu ik gadu apmeklē vairāk nekā 500 jauniešu no Latvijas un citām Baltijas valstīm. Šogad pazemes mūzikas tuneļu pasākuma laikā ārpusē būs atvērta arī telts, kurā ikvienam interesentam būs iespēja iegādāties dažādu apvienību izdotos žurnālus un grāmatas par jauno mediju kultūru, kā arī jauno dzejnieku izdevumus un Latvijā izdotus neatkarīgās elektroniskās mūzikas diskus.

No pulksten 12 notiks bezmaksas pasākumi. Konferences un projektu prezentāciju apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar ārvalstu un vietējo jauno mūziķu projektiem un Latvijas jauno elektroniskās mūzikas pārstāvju daiļradi. Uzstāsies Rasa un Raitis Smiti ar projektu "Acoustic Space Lab", organizācija "Section-1.org" ar projektu "Latvian Drum'n'Base Compelation", arī virkne citu Latvijas mākslinieku.

Taču pasākuma galvenā daļa sāksies pulksten 21, kad pazemes dzīles ducinās virkne mākslinieku, lai pievērstu plašākas sabiedrības uzmanību netradicionāliem un alternatīviem mūsdienu mākslas projektiem ārpus tradicionālās Rīgas kultūrvides.