Kurzemes Vārds

08:58 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pilsētas mode

Viņas stils. Maija Spārna

"Man ļoti patīk Liepāja un jūra, pie kuras varu aiziet, kad vien sirds vēlas!" ar sajūsmu stāsta Maija, jo pati esot no Saldus un Liepājā dzīvo tikai apmēram gadu. Neskatoties uz to, viņa jau ir pamanīta. Maija strādā salonā "Avēnija", un ir dekoratīvās kosmētikas krāsu un stila konsultante. Savas iemaņas viņa apguvusi kosmētikas skolā pie meistares Dagnijas Brūveres, kura Latvijā ir pazīstama speciāliste. Maija regulāri cenšas apmeklēt kursus, seminārus, lasa profesionālo literatūru, lai papildinātu savas zināšanas. Pagaidām viņu apmierinot dekoratīvās kosmētikas paletes, ar kurām viņa ikdienā strādā, veidojot meikapu, – "Beguine" un "Beauty for all seansos".

"Man ir ļoti svarīgi, kas man ir mugurā, un, ja kaut kas nav tā, kā vajag, nejūtos labi," stāsta Maija. Izvēle notiek no rīta, vadoties pēc laika apstākļiem un garastāvokļa, reti kad gadoties vilkt divas dienas pēc kārtas vienu un to pašu tērpu, patīk kombinēt, saskaņot, mainīt, veidot jaunu ansambli. Reizēm ienākot prātā kāds tonis, kuru gribētu ieviest garderobē, un tad ar šo ideju viņa dodas uz veikaliem to meklēt. Bet gadoties nopirkt ko neplānotu, necerētu, bet, ja nu ļoti patīk, tad jāpērk? un gan jau radīsies ko klāt pievilkt.

Maija pati, raksturojot savu ģērbšanās stilu, saka: "Lai arī kā mainītos garderobe, stilu saglabāju. Tas ir mūsdienīgs, dabīgs, tāds puiciski elegants, sievišķīgi sportisks." Maija tiešām vienmēr ir dabiska, vienkārša, bet reizē arī izsmalcināta.

Strādājot savulaik Saldū, Maijas draugi viņai ļoti uzticējās, bieži prasīja padomus, iegādājoties apģērbu, aksesuārus, apavus, kosmētiku. Viņa pati bieži ir aicināta vadīt kursus, lekcijas, stāstot par meikapu un par stilu kopumā. Maija, strādājot jau desmit gadu savā profesijā, ir nākusi pie atziņas: "Sievietei nevajag censties būt perfektai, bet gan būt savā vislabākajā veidā un formā!"

Krāsas. Piestāv vēsi, ne pārāk spilgti toņi. Dabas toņi – slapjas smiltis, dūmakaini, zili mākoņi. Tā vienkārši nepakļaujas modes krāsām, nejūtas labi melnā.

Rotas. Ikdienā baltais zelts ar enerģiju, jo neder sudrabs ar jaņ. Tās ir smalkas, labas, kvalitatīvas rotaslietas no dārgmetāla ar dabīgiem akmentiņiem. Pie vakartērpiem patīk bagātīgas, dārgas, mirdzošas rotaslietas.

Aksesuāri. Maijai nepatīk niekoties ar pārāk smalku piemeklēšanu, lietas atnākot pašas. Ar cimdiem, šallēm, cepurēm neaizraujoties. Vienīgi, kad salst, uzliekot pižiku no dabīgās ādas.

Kosmētika. Ikdienā lieto labu kosmētiku no japāņu firmas "AnnaIake", dekoratīvo kosmētiku, protams, no paletēm, ar kurām strādā "Beguine" un "Beauty for all seasons". Smaržas "Eternity" no firmām "Calvin Klain" un "Issey Miacke". Vakaram – no "Chanel" – "Coco".

Apavi. Tiem jābūt labas kvalitātes, uz vidēji augsta papēža, ērtiem. Naudu nežēlošot, jo tas ir svarīgi kopīgam izskatam. Kam gan gribas sabojāt tēlu ar sliktām kurpēm. Kurpju sievietei nevar būt par daudz!

Literatūra. Laika trūkuma dēļ nesanāk daudz lasīt. Maija noteikti izlasot savus mīļākos sieviešu žurnālus "Pastaiga" un "Santa", bet, ja atliek laika kādai grāmatai, tad tā ir psiholoģiska satura, pamācoša grāmata.

Mūzika. Džo Kokers, Stings, «Enigma». No latviešu grupām "Prāta vētra" un "Līvu" vecie ieraksti.

Kino. Patīk filmas, kas atstāj iespaidu, un pēc tam ir par ko padomāt. Palikusi prātā filma, kuru noskatījusies vairākas reizes, – "Forests Gamps". Televīzijā skatās Dainas Jāņkalnes raidījumus, baudāmas ir melodrāmas. Vairāk patīk teātris. Pagājušajā sezonā skatījusies izrādes "Kaupēn, mans mīļais!", "Dāmu paradīze". Agrāk Maija biežāk braukusi uz Rīgas teātriem.

Mājas stiliņš. Mājās viņa noteikti pārģērbjas. Tas ir brīvs, ērts, sportisks stils – šorti, T-krekli.

Maija atstāsta kādu dīvainu lietu, tādu kā liktenīgu mīklu: "Savulaik cilvēki Saldū tenkoja, ka es mainīšot dzīvesvietu, aizbraucot no Saldus. Par šādām nepareizām ziņām biju ļoti pārsteigta, bet nepagāja pat ne gads, un tiešām, pārcēlos uz Liepāju? Bet esmu ļoti apmierināta – šeit ir jūra, gaiss un laba aura."