Kurzemes Vārds

11:27 Ceturtdiena, 26. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mūzika

Grupa "BTH" atkal redzama "MTV"

Latvijas deju mūzikas grupas "BTH", kurā veiksmīgi darbojas arī liepājnieks Jānis Grīnvalds, izpildītās dziesmas "Something Got Me Started" videoklips atkal skatāms populārajā mūzikas kanālā "MTV Nordic".

Atšķirībā no grupas "Prāta vētra" dziesmas "Waterfall" videoklipa (nesen itin veiksmīgi startēja šajā pašā mūzikas kanālā), kas bija filmēts Somijā, grupas "BTH" izpildītās dziesmas videoversija tapusi tepat Latvijā, kompānijai "Mikrofona ieraksti" sadarbojoties ar kompāniju "Trests Digital". Videoklipa režisors ir Artis Dzērve, bet producents Pēteris Ripa. Pagājušajā nedēļā dziesma "Something Got Me Started" "MTV Up North Chart" tabulā ierindojās piektajā pozīcijā.

Dziesmas "Something Got Me Started" klips jau labu laiku ir skatāms arī mūzikas kanāla "MTV" Krievijas pārraidēs, tikmēr singls jau ticis izdots vairākās valstīs, tostarp arī Vācijā, ierakstu kompānijas "ZYX" paspārnē. Grupas iepriekšējais videoklips dziesmai "Last Christmas" tika filmēts Londonā un tika pārraidīts tādos mūzikas kanālos "MTV UK", "Viva", "MTV 2 Germany" un citos.

Grupa "BTH" joprojām turpina sparīgi strādāt pie sava debijas albuma ierakstīšanas, un "Mikrofona ieraksti" cer to darīt pieejamu publikai ne vēlāk kā oktobrī. Nesen kopā ar producentu un dziesmu autoru Modri Skaistkalnu ir pabeigts darbs pie grupas jaunākās dziesmas "Fantasy Girl". Liepājnieki ar grupas "BTH" daiļradi klātienē varēja iepazīties festivāla "Liepājas dzintars" pirmās nakts pasākumā "Amber dance party".

"Zodiaks" pārtop par "ReLoad"

Kā ziņoja Anglijas populārā dīdžeja Pola Okenfolda deju mūzikas izdevniecības "Perfecto" interneta mājas lapa, grupas "PPK" jaunais singls "ReLoad" Anglijā nāks klajā 30.septembrī. Dziesma "ReLoad" ir pazīstamā komponista Jāņa Lūsēna 80.gados sacerētās kompozīcijas "Zodiaks" pārveidotā versija, kas agrāk bija klausāma grupas "Zodiaks" pirmajā skaņuplatē. Jaunā darba pamatā ir tieši Lūsēna melodiskā līnija, lai gan viss pārējais muzikālais priekšnesums maz atgādina agrāko grupas "Zodiaks" versiju.

Jāatgādina, ka grupas "PPK" iepriekšējais singls "ResuRection" divpadsmit nedēļas noturējās Anglijas 40 labāko singlu sarakstā un neilgi pabija pat trešajā pozīcijā. Singla pārdoto kopiju skaits pārsniedza 250 tūkstošus kopiju tikai Anglijā vien. Singls "ResuRection" iekļuva pavisam 10 dažādu Eiropas valstu visvairāk pārdoto dziesmu sarakstu sākumā.

Radiostacijās jaunais singls "ReLoad", papildināts ar vairākiem remiksiem, nonāks jau šomēnes. Šīs dziesmas remiksu ir veidojis arī producents Edijs Gņedovskis, un šī versija kopā ar daudziem citiem remiksiem un grupas "Zodiaks" oriģinālajiem ierakstiem ir atrodama pirms trim gadiem iznākušajā grupas "Zodiaks" kompaktdiskā "Disco Alliance".

"Tumsa" jaunā albuma gaidās

Liepājas grupas "Tumsa" jaunais albums "Spēlējot debesīs" klajā nāks Zinību dienā 1.septembrī. Pirmais singls ar nosaukumu "Tā tas, mās" joprojām ir gana pieprasīts un populārs. Bet otrais radiosingls "Es esmu mazliet Donkihots" jau nonācis Latvijas radiostaciju apritē.

Viss jaunā ieraksta materiāls tapis studijā "G.E.M" kopā ar skaņu režisoru un līdzproducentu Ediju Gņedovski. Pavisam albumā būs 12 jaunas dziesmas, kuru autors un ieraksta producents ir grupas līderis Mārtiņš Freimanis. Dziesmas "Logi mākoņos" ierakstā piedalījušies liepājnieku jaunās paaudzes mūziķi no grupas "Device". Ir arī uzsākts darbs pie videoklipa izveides albuma tituldziesmai "Spēlējot debesīs". Kā stāsta Mārtiņš Freimanis, šo albumu var klausīties kā filmu bez attēla, jo katra dziesma papildina cita citu un veido kopīgu sižetu. Kas attiecas uz muzicēšanas stilu, grupa "Tumsa" esot gatava spēlēt visu, jo "stilam nav nozīmes, visu izšķir slāpes." Bet albums būšot par mīlestību.

Ancei Krauzei pirmais videoklips

Pabeigts Liepājā, un ne tikai, labi pazīstamās dziedātājas Ances Krauzes pirmais videoklips. Videoversija dziesmai "Rasa" tika filmēta tepat tuvumā – Jūrkalnes pusē, pavisam netālu no Alsungas, kur Ance pavadījusi bērnību. Otra filmēšanas daļa norisinājās maestro Raimonda Paula Līču skolā, un procesā piedalījās arī pats komponists un šīs dziesmas autors, kas, kā runā, esot patiesi apmierināts ar rezultātu. Videoklipa režisors ir Arnis Tenters, kas veidojis pirmo videoversiju arī grupas "Prāta vētra" dziesmai "Weekends Are Not My Happy Days". Tiem, kuriem arī vasarā izdodas atlicināt laiku televizora vērošanai, jauno klipu noteikti izdosies pamanīt kanālā "LNT".