Kurzemes Vārds

19:33 Trešdiena, 3. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sāk eksaminēt skolas pirms jaunā mācību gada

Anda Pūce

Vakar ar Dunalkas, Aizputes, Kazdangas un Vecpils pagastu izglītības iestāžu apmeklējumu Liepājas rajona Izglītības pārvaldes speciālisti, Valsts darba inspekcijas Kurzemes reģionālās nodaļas, Sabiedrības veselības aģentūras Liepājas filiāles, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes un Liepājas rajona Bibliotēku dienesta pārstāvji sāka ikgadējo rajona mācību iestāžu pieņemšanu, pārbaudot skolu gatavību jaunajam mācību gadam.

Kārtība, kādā notiek skolu pārbaude, ir izstrādāta vairāku gadu gaitā. Kontroles dienestu pārstāvji pārbauda, kā skolas izpildījušas iepriekš izteiktos aizrādījumus, un seko līdzi jauninājumiem, punktiem, kur izmainīta likumdošana, pievērš uzmanību lietām, kas ir aktuālas.

Galvenie jautājumi izglītības iestāžu pieņemšanas komisijas darbā ir iestādes gatavība jaunajam mācību gadam, iestādes nodrošinājums ar pedagoģisko personālu un bibliotēku darbs skolā. Šogad gan SVA Liepājas filiāles pārstāve Vineta Kūla, gan VDI Kurzemes reģionālās inspekcijas speciālists Agris Štrehers un VUGD Liepājas brigādes Aizputes posteņa inženieris Juris Plamše un viņu kolēģi īpaši raudzīsies, kā iekārtotas telpas piecus un sešus gadus veco bērnu obligātajai apmācībai. Aizputes pagasta pamatskolā mazajiem pirmsskolēniem atbrīvota telpa otrajā stāvā, kur agrāk bija zīmēšanas kabinets, blakus būs arī rotaļu istaba bērniem. Pavisam pirmajā septembrī šeit skolai sāks gatavoties 18 bērnu. Skolas direktore Gunta Zundmane gan uzskata, ka tas nav liels skaits pirmsskolēnu, tomēr skola priecājas par katru bērnu un ir apmierināta, ka pilsētas tuvumā tomēr izdevies nokomplektēt grupu. Iespēja gulēt dienasvidu bērniem būs bijušajā skolas internātā, kur iekārtotas vairākas guļamistabiņas.

Pārtikas un veterinārā dienesta Liepājas pārvaldes inspektori jau pabijuši skolās un savos aktos minējuši, kādi uzlabojumi veicami skolu virtuvēs un ēdamzālēs, lai ēdināšana skolās noritētu pēc noteikumiem. Aizputes pagasta pamatskolas virtuvē iekārtota viena papildu izlietne. "Vēl mums it kā būtu nepieciešama viena papildu eja uz virtuvi, tomēr to pagaidām mums nav nekādas iespējas iekārtot, tāpēc domāsim, ko darīt," atzīst direktore. Visvairāk viņa lepojas ar jaunajām skolas tualetēm, kas izbūvētas skolas otrajā stāvā. Sausās tualetes vietā tagad ir ierīkotas trīs ar ūdeni un kanalizāciju aprīkotas tualetes - zēniem, meitenēm un darbiniekiem.

Skolu pieņemšana turpināsies 30.augustā, kad komisija viesosies Krotes, Bārtas, Sikšņu, Rudes pamatskolās un Rucavas pagasta izglītības iestādēs, bet lielākā daļa skolu par vasarā paveikto komisijai atskaitīsies septembrī.