Kurzemes Vārds

02:02 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Starptautiskas vides aizsardzības mācības jūrā

Jau vakar vakarā, loču sagaidīti, Liepājas ostā ienāca un Brīvostas dziļūdens piestātnēs nakti pavadīja deviņu Baltijas jūras valstu kuģi. Šodien tie atkal dosies jūrā, lai netālu no Liepājas piedalītos starptautiska mēroga avāriju seku likvidēšanas mācībās "Balex Delta 2002", kurās tiks gūta pieredze, kā ierobežot ūdens piesārņošanu ar naftas vai citiem kaitīgiem produktiem. Mācību norisi vēros Helsinku komitejas "Helcom" priekšsēdētāja, izpildsekretārs un delegāciju vadītāji, arī daudzi žurnālisti. Tās tiks filmētas ne tikai no kuģiem, bet arī no gaisa. No mūsu ostas jūrā dosies hidrogrāfijas kuģis "Kapteinis Grants" un kuteris "Ekologs". Jāpiebilst, ka starptautiska sadarbība Baltijas jūras vides aizsardzībā sākās 1974.gadā, kad Baltijas jūras piekrastes valstis parakstīja pirmo konvenciju Baltijas jūras vides aizsardzībai.

Sportiskie ugunsdzēsēji – Ventspilī

Šās nedēļas nogalē Ventspilī notiks Baltijas valstu čempionāts ugunsdzēsības sportā, "Kurzemes Vārdu" informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Preses un sabiedrisko attiecību biroja pārstāvji. Lai arī šobrīd visās trijās Baltijas valstīs ugunsdzēsējiem ir pats karstākais darba posms, tomēr sporta spēles notiks, un par to norises vietu ir izvēlēta Ventspils. Pirmo reizi šādas sporta sacensības notika 1961.gadā, un kopš tā laika tā ir kļuvusi par jauku tradīciju ugunsdzēsējiem no visām trijām Baltijas valstīm, kad viņi kopā sporto un atpūšas, kā arī pārrunā savai nozarei aktuālas lietas. Pēdējos gados Baltijas valstu čempionātā tiek aicinātas piedalīties arī komandas no kaimiņvalstīm – šogad savu dalību jau apstiprinājušas komandas no Baltkrievijas un Krievijas. Kā stāstīja Preses un sabiedrisko attiecību biroja pārstāvji, sportiskajiem ugunsdzēsējiem gaidāmas sīvas cīņas – 100 metru šķēršļu joslas pārvarēšana, 4×100 metru speciālās ugunsdzēsības stafetes pārvarēšana un citi specifiski pārbaudījumi, arī līšana mācību tornī ar āķkāpnēm un izbīdāmajām kāpnēm. VUGD Liepājas brigādes komandieris Ļuds Jonkus "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka liepājnieki gan šajās sporta spēlēs nepiedalīsies ar savu atsevišķu komandu.

Bibliotēka gatavojas jubilejai

Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā rit remonts. Kā pastāstīja direktore Aina Krauče, SIA "Kristaps" darbinieki pašlaik labo jumtu, augšstāva griestus un 3.stāva lasītavu. Līdz ar to lasītājiem un grāmatu krātuves apmeklētājiem rodas zināmas grūtības, bet jāņem vērā, ka ēka pēc tam iegūs sakoptu izskatu. "Mēs rudenī svinēsim bibliotēkas 225.gadu jubileju," turpināja direktore. "Šajā ēkā atrodamies kopš 1923.gada. Tāpēc viss kolektīvs ir priecīgs, ka nozīmīgo notikumu varēsim svinēt izremontētās telpās."

Ciemos pie Darmštates Sarkanā Krusta

Latvijas Jaunatnes Sarkanā Krusta Liepājas nodaļas desmit jauniešu un Sarkanā Krusta Liepājas komitejas vadītāja Ingūna Aleksandroviča ir devušies uz Darmštati Vācijā, kur tiksies ar saviem sadraudzības partneriem no Sarkanā Krusta. Abu organizāciju sadarbība ilgst jau desmit gadu. Tieši darmštatieši bija tie, kas ļoti daudz palīdzēja gan materiāli, gan arī ar darbaspēku, lai sakārtotu un izremontētu ēku, kurā šobrīd Liepājā atrodas Sarkanā Krusta mītne. Šo dienu laikā mūsu pilsētas pārstāvji gan kopā ar Darmštates Sarkanā Krusta aktīvistiem dosies vizītēs uz dažādām sadarbības iestādēm, piemēram, Donoru centru un citur, gan arī apmeklēs dažādus objektus, kur kritiskās situācijās var sniegt palīdzību. Divas dienas ritēs abu sadraudzības pilsētu aktīvistu kopīgas nodarbības un mācības pirmās palīdzības sniegšanā.

Zāģēja slimos un sausos kokus

Vakar O.Kalpaka ielā uzņēmuma "Liepājas Labiekārtošanas sabiedrība" apstādījumu nozares darbinieki pabeidza slimo un nokaltušo koku zāģēšanu. Kā pastāstīja šās nozares vadītājs Rolands Gašpuitis, koku zāģēšana notikusi saskaņā ar Pilsētas domes Komunālās pārvaldes pasūtījumu. Ziemā Komunālās pārvaldes un Vides nodaļas speciālisti apsekoja tās vietas pilsētā, kur bija nokaltušie un slimie koki. Tad sāka to zāģēšanu Klaipēdas, Peldu, Brīvības, Cieceres, O.Kalpaka ielā, Jūrmalas parkā un citur.

Lietuvas trikotāža tirdzniecības centrā

Nesen tirdzniecības centrā "Sala XL" durvis vēra jauns veikals "Utenos trikotažas". Kā pastāstīja firmas "UPT Rīga" direktore Iveta Širaka, viņas vadītais uzņēmums ir Lietuvas ražotāju "Utenos trikotažas" meitasuzņēmums Latvijā. Līdz šim firma "UPT Rīga" atvērusi trīs veikalus galvaspilsētā, un tagad arī Liepājā. Tiek piedāvāta Lietuvā ražotā trikotāža un veļa bērniem, pusaudžiem, sievietēm, rudenī jauna kolekcija būs arī vīriešiem.

Frizētavas "Ella Plus" meistares pārsteidz rīdziniekus

No starptautiskās izstādes "Londas dienas", kas notika Rīgā, "Skonto" hallē, atgriezušās frizētavas "Ella Plus" meistares Indra Pāvila, Ieva Stepena, kā arī Karīna Kokojana un Līga Petrova. Viņas bija vienīgās frizieres, kas ar saviem modeļiem pārstāvēja Liepāju un ieguva skatītāju un kolēģu lielu atzinību. Bija izveidots īpašs izgājiens, un seši modeļi demonstrēja konkursa frizūras. Izstādē un tās gaitā rīkotajos konkursos piedalījās ne tikai frizieri, bet arī manikīri un ķermeņa apgleznošanas mākslinieki.