Kurzemes Vārds

22:33 Piektdiena, 14. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Iedzīvotājiem laupa naktsmieru

Ints Grasis

Daļa Siļķu ielas iedzīvotāju ir neizpratnē, kādēļ Pulvera ielas rekonstrukcijas dēļ smagais autotransports, kas dodas uz ostu, kopš jūlija vidus ticis novirzīts pa Siļķu ielu, nevis, piemēram, pa nesen izremontēto Flotes ielu. Tukšas baļķvedēju piekabes naktīs tiek grabinātas pa ļoti bēdīgā stāvoklī esošo bedraino Siļķu ielu, radot neciešamu troksni.

Iebilst pret apvedceļa izvēli

Tā kā pa Pulvera ielu virzās ostas firmu transports, uz remonta laiku nepieciešams izveidot apvedceļu, un ikvienam ir saprotams, ka zināmu laiku daļai pilsētas iedzīvotāju nākas samierināties ar neērtībām, tomēr Siļķu ielas iedzīvotāja Gunta Dekovica uzskata, ka, ja remontu un apvedceļu plānotāji vairāk rūpētos par pilsētnieku mieru, varētu rast labāku variantu.

Apmēram vienā laikā tika beigti remontdarbi Flotes ielā un sākti Pulvera ielā. Labā stāvoklī ir Krūmu iela un Flotes iela, tādēļ automašīnu pārvietošanās pa šīm ielām naktīs neizraisītu tik lielu troksni.

Būvvaldes speciāliste Līga Auziņa "Kurzemes Vārdam" sacīja, ka tad, ja pašvaldība būtu saņēmusi pretenziju vēstuli ar iedzīvotāju parakstiem, apvedceļu varētu novirzīt arī pa Flotes ielu. Turpretī Latvijas Autoceļu direkcijas Liepājas nodaļas vadītājs Armands Kronlaks pastāstīja, ka apvedceļa norādei ir tikai rekomendējošs raksturs un tik un tā nevar aizliegt autotransportam braukt, piemēram, pa Siļķu ielu. Varot uzstādīt zīmi ar svara ierobežojumu, bet tad pa Siļķu ielu nevarēs braukt neviens smagāks transportlīdzeklis.

Komunālās pārvaldes uzņēmuma tehniskais direktors Andris Vjaksa uzskata, ka ostas transporta pamatplūsma Pulvera ielas remonta dēļ virzās pa Raiņa ielu. Starp citu, arī no šīs puses ir saņemtas iedzīvotāju sūdzības par miera traucējumiem. Pēc plāna Pulvera ielas remontu būtu jāpabeidz 9.septembrī, taču iespējamas arī novirzes no plāna. Bet, runājot par Siļķu ielu, tās remonts tuvākajā laikā neesot plānots.

Izpilddirektors sniedz formālu atbildi

Gunta Dekovica Liepājas domē iesniedza sūdzību, uz ko pēc divām nedēļām - 16.augustā saņēma domes izpilddirektora Edvīna Drigina parakstītu atbildi. Jāatzīst, ka atbilde ir ļoti formāla atrakstīšanās, jo tajā pārrakstīts izpilddirektora rīkojuma teksts, kas jau bija izlasāms laikrakstā "Kurzemes Vārds". Atbildē vēlreiz nosaukts apbraucamais maršruts pa Saraiķu - Ziemupes - Sakas - Vānes - Ventspils - Ziemeļu - Siļķu - O.Kalpaka ielām.

G.Dekovica uzskata, ka tādējādi jūtama domes amatpersonu vienaldzīgā attieksme pret problēmas būtību.

"Drigina kungs, jūs tomēr manu sūdzību līdz galam neesat sapratis. Tās nav īslaicīgas neērtības, kā jūs rakstāt, bet gan gandrīz divu mēnešu garumā laupīts naktsmiers vairāk nekā tūkstotim liepājnieku, kas dzīvo Siļķu ielā. Nevar par normālu uzskatīt nakts atpūtu, ja trīs vai četras reizes naktī ir jāatmostas no briesmīga trokšņa, ko rada tukšās baļķu vedēju mašīnas ar savām žvadzošajām nostiprinājuma ķēdēm un grabošajām piekabēm uz nelīdzenā Siļķu ielas asfalta," šis ir fragments no vēstules, ko Dekovicas kundze vakar iesniedza Pilsētas domē.

Diemžēl Drigina kungs ir atvaļinājumā, un viņa viedokli par šo jautājumu neizdevās uzklausīt.