Kurzemes Vārds

20:13 Otrdiena, 31. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Pirms skolās ienāk bērni

Daina Meistere

Vakar skolu pieņemšanas komisija apskatīja gatavību jaunajam mācību gadam 2., 6. un 8. vidusskolā, kā arī Ezerkrasta sākumskolā. Kā pastāstīja 8.vidusskolas direktore Jevgeņija Mickēviča, komisijas locekļi izstaigāja mācību iestādi no pagraba līdz bēniņiem, pārliecinoties, kā ievērotas drošības un higiēnas, arī kabinetu un mācību telpu ierīkošanas prasības. Katra mācību iestāde atbilstoši savām iespējām ir veikusi remontdarbus un sakārtojusi telpas. "Mēs šovasar saviem spēkiem izremontējām četrus kabinetus," pastāstīja J. Mickeviča. "Ieklājām linoleju gaiteņos, sakārtojām tualešu telpas."

Komisijas locekļi izsaka skolu direktoriem savus novērojumus un ieteikumus. Piemēram, 8.vidusskolai vajag turpināt nomainīt linoleju, kā arī vēl papildus jāiegādājas ugunsdzēšamie aparāti. Šodien skolu pieņemšana turpinās, un speciālisti apmeklē Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolu, arī 11. un 12. vidusskolu.

Notiks aizlūgums pie jūras

1.septembrī pulksten 14.30 pie pieminekļa bojā gājušajiem zvejniekiem un jūrniekiem pulcēsies ļaudis, lai piedalītos Liepājas Vides aizsardzības kluba rīkotajā aizlūgumā pie jūras. Par to 19.augustā Liepājas domē iesniegts pieteikums. To sagatavojis zaļo aktīvists Anatolijs Fjodorovs. Viņš uzsvēris, ka akcijas nolūks ir atgādināt cilvēkiem, ka "vēlamies arī turpmāk dzīvot pie tīras jūras ar skaidru un baltu dvēseli". Sarīkojuma laikā pie pieminekļa paredzēts nolikt vainagu visiem tiem, kuru kaps atrodas dzelmē. Pēc tam dalībnieki nokāps smilšainajā liedagā, kur, viļņiem skaroties pie kājām, sadosies rokās un klusēdami teiks lūgšanu. Organizatori aicina aizlūgumā piedalīties visus liepājniekus un cer, ka atsaucības netrūks. "Tā nav izpalikusi citus gadus, un ticu, ka neizpaliks arī šogad," teica Anatolijs Fjodorovs.

Pašvaldība dosies pie iedzīvotājiem

Pilsētas domes Finansu komiteja nolēmusi no rezerves fonda piešķirt 1190 latu pašvaldības un valsts iestāžu Informatīvās dienas rīkošanai 14.septembrī Kuršu laukumā. Šāds pasākums pirmo reizi notika pērn un pulcēja daudz interesentu. Paredzams, ka šogad Informatīvajā dienā savus stendus iekārtos vairāk nekā 20 uzņēmumu. Domes ierīkotajā teltī ikviens varēs saņemt visplašāko informāciju par pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem, konsultēties ar domes speciālistiem. Kā uzsvēra pilsētas galva Uldis Sesks, pašvaldības pārskats iedzīvotājiem, uzņēmumu un servisa organizāciju pakalpojumu demonstrēšana reizi gadā varētu kļūt par labu tradīciju.

Piedāvā paspārni muzejam

Uzņēmējs Ivars Kesenfelds piedāvājis savā kompleksā "Māja" izvietot Liepājas Vēstures un mākslas muzeja filiāli – Zvejniecības un kuģniecības muzeju, kas patlaban atrodas L.Hikes ielā 9. Pašreizējā muzeja ēka ir kritiskā stāvoklī, tai nepieciešams remonts. Mājas īpašnieks, kas dzīvo Dānijā, ir paziņojis, ka līgumu par muzeja atrašanos ēkā piekritīs pagarināt tikai tad, ja pašvaldība ēkas remontā ieguldīs 38 000 latu. Tā kā līgums jāpārslēdz jau nākamgad, Liepājas Vēstures un mākslas muzeja direktore Aina Burija uzskata, ka pašvaldībai nav lietderīgi ieguldīt tik lielu summu objektā, par kuru nav nekādas garantijas, ka muzejs tajā varēs darboties vēl vismaz 20 gadu. Pagaidām I.Kesenfelda ierosinājumu konceptuāli atbalstījuši arī Liepājas domes deputāti.

Tiekas grupu terapeiti

Kopš vakardienas līdz pat nedēļas nogalei Jelgavas pilī norisināsies 2. Baltijas Moreno dienas. To nosaukums ir "Sapņu vējš". Tās rīko Latvijas Psihodrāmas, sociometrijas un grupu psihoterapijas asociācija sadarbībā ar Latvijas Moreno institūtu, un to laikā notiks vairāki semināri un praktiskas nodarbības. Asociācijas priekšsēdētājs ir liepājnieks psihoterapeits Agris Palkavnieks, tajā darbojas vēl trīs liepājnieki – psihoterapeiti Rovena Zarakovska, Vineta Šplīta un Gita Paspārne. Seminārs ir nosaukts psihodrāmas tēva Jakoba Levi Moreno vārdā, kas to kā vienu no psihoterapijas novirzieniem nodibināja pagājušā gadsimta sākumā. Šīs metodes pamatā ir darbs ar grupu, kurā izspēlē dažādas situācijas cilvēku dzīvē un meklē tām atrisinājumu. Bet sociometriju kā attiecību pētīšanas un konfliktu risināšanas metodi izmanto gan izglītībā, gan biznesā, gan sportā, kultūrā un citur. Drīzumā psihodrāmas metodi varēs apgūt arī Liepājā.

Privatizācija norit aktīvi

Pilsētas domes Dzīvokļu privatizācijas komisijas statistika rāda, ka šobrīd savā īpašumā īrnieki pārņēmuši jau 65 procentus pilsētas dzīvokļu fonda. Tie ir tikai tie objekti, kas pilnīgi noformēti atbilstoši likumu prasībām. Bet process turpinās. Kā sacīja komisijas Tehniskās nodaļas vadītājs Viljams Opšteins, pēdējā laikā katru nedēļu tiek saņemts apmēram 50 iesniegumu. Turklāt parasti rudenī aktivitāte palielinās. Un tā var palielināties arī tāpēc, ka gaidāma māju privatizācijas saskaņošana Karostā, kas atkarīga no Speciālās ekonomiskās zonas vadītāju pozīcijas.

Iespējams, kāds saņems arī sodu

Kārtējā izdevumā «Info», ko regulāri sagatavo Būvvalde un Būvinspekcija, apkopotas ziņas par iepriekšējā nedēļā apstiprinātajiem projektiem, atļaujām veikt celtniecības un rakšanas darbus, par ekspluatācijā pieņemtajiem objektiem, utt. Biļetenā ir arī saraksts par atklātajiem pārkāpumiem, tas ir, nelikumīgo būvniecību. Tas sakāms par autostāvvietu Šķēdes ielā 7b, žogu, ko Peldu ielā 32/34 būvē J.Gailis, ielas seguma iegrimi pie mājas Pērkones ielā 26 pēc tam, kad ieguldīja ūdensvadu. Par mācību jākļūst atklātajām nelikumīgajām dzīvokļu pārbūvēm, piemēram, Pasta ielā 12–26. Izdevumā arī uzzinām, ka tuvākajā laikā jaunu asfalta segumu uzklās O.Kalpaka ielas posmā no Siļķu ielas līdz krustojumam ar ostas ievadceļu.