Kurzemes Vārds

04:20 Trešdiena, 8. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

«Ieslēdz gaismu – būs!»

NATALJA VECVAGARE, Lejaskurzemes Tūrisma informācijas biroja darbiniece

Pēdējā laikā sāku biežāk apmeklēt kino. Nezinu, vai mājās nav ko darīt, vai bērns pie omammām, vai filmas ir labas, bet fakts paliek fakts. Un ko es atklāju? Tukšu zāli, minimālu interesi.

Bet filmas taču ir vienreizējas! Kaut vai piemērs – nesen ar vīru aizgājām uz filmu "Quo Vadis". Nedaudz kavējām, un ieradāmies pēdējā brīdī. Piegājām pie kases, es apjautājos, vai neesam nokavējuši. Kasiere, pirms mums pārdot biļetes, zvanīja kinomehāniķim un pateica: "Ieslēdz gaismu – būs." Izrādās, mēs bijām tie piektie, līdz mums bija tikai četri cilvēki, kas izmisīgi gaidīja, vai nenāks kāds, jo pretējā gadījumā filmu vienkārši nerādītu. Tad es arī padomāju: vai tiešām mēs esam tik izlepuši, ka labāk skatāmies sliktas kvalitātes pirātiskas kopijas mājās? Vai tad tās filmas, ko mums piedāvā bijušajā Metalurgu kultūras pilī, ir galīgi garām? Un man šķiet, ka vaina ir cilvēkos. Cik fantastiski laba ir filma "Quo Vadis"! Tiešām pēc noskatīšanās kļūst skaidrs, kāpēc romāna autors Henriks Senkēvičs par savu darbu, pēc kura uzņemta filma, ir dabūjis Nobela prēmiju.

Ja tas būtu tikai mans personīgais viedoklis, lai tā būtu, bet mans vīrs, cilvēks ar pavisam pretēju raksturu, kuram kinomāksla, jūtas, profesionālisms filmās dažreiz nepavisam nav svarīgākais, bija mēms pēc šīs filmas. Frāze nekāda vaina un pārsteidzošs klusums bez komentāriem starplaikos – ticiet man, tas par daudz ko liecina. Es pusstundu raudāju, skatoties filmu, tās varbūt ir manas jūtas. Viss jau būtu lieliski, bet tikai tāds mīnusiņš – ja mēs šoreiz nebūtu atnākuši, tie četri cilvēki tā arī aizietu, neko neredzējuši. Nākamreiz tie būs varbūt vēl pāris cilvēku.

Kas notiek? Vai tā nav, piedodiet, kāda deģenerācijas pazīme? Nedod Dievs, kino pārtrauks rādīt vispār, bļaušanas būs pāri malām. Bet paši vien taču būsim vainīgi.