Kurzemes Vārds

19:19 Otrdiena, 31. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Neatlaidīgi turpina sporta halles būvniecību

Anda Pūce

AIZPUTES PAGASTS. Pašvaldība šovasar saņēma mērķdotāciju 10 tūkstošu latu apmērā, lai turpinātu iekšdarbus joprojām nepabeigtajā skolas sporta hallē. Tagad šī nauda apgūta, bet Aizputes Pagasta padomes priekšsēdētājs Aivars Šilis uzsver, ka turpinās meklēt naudu būves pabeigšanai.

Sporta halle pie Aizputes pagasta pamatskolas ir vienīgā skolas sporta būve, kas vēl Liepājas rajonā palikusi nepabeigta. Vēl nesen arī tāda celtne atradās blakus Rucavas vidusskolai, bet tā apdraudēja bērnu drošību un bija jānojauc. Aizputes pagasta pašvaldība ir vienīgā, kas neatlaidīgi soli pa solim turpina sporta halles būvi jau piecus gadus. "Sporta halli sāka celt vēl kolhozu laikā, bet, šķiet, 1989.gadā būvniecība apstājās. Tad 1997.gadā mēs sākām domāt, ka varētu to pabeigt, jo skolai nav savas sporta zāles un bērni gan sportošanai, gan citiem pasākumiem izmanto nelielo zāli skolā," stāsta A.Šilis. Tomēr pašvaldībai nav bijis lielu līdzekļu, ko halles celtniecībā ieguldīt, tāpēc viss noticis pamazām. Pa šiem pieciem gadiem pagasts kopumā ēkā ieguldījis ap 10 tūkstošiem latu, 5 tūkstošus latu savulaik piešķīrusi Sporta pārvalde, tad pērn apvienība "Latvijas ceļš" gādājusi par mērķdotācijas piešķiršanu 10 tūkstošu latu apmērā, bet šogad 10 tūkstošus latu lielu mērķdotāciju piešķīrusi Tautas partija. "Mēs sadarbojāmies ar Oskaru Spurdziņu un Silvu Goldi šajā jautājumā, bet arī citi tur palīdzēja," stāsta A.Šilis. Par piešķirto naudu hallē ir iebetonēta grīda, tā sauktais melnais segums, lai varētu klāt dēļu grīdu, ar siltumizolējošiem materiāliem un mitruma un triecienizturīgo rigipsi gandrīz pilnībā nosiltināta gala siena un ievilktas galvenās apkures pievadcaurules. "Nākamie darbi būtu otras sienas noklāšana ar rigipsi, dēļu grīdas ieklāšana zālē, sānu sienu apdare un ģērbtuvju un dušu iekārtošana zāles galā," stāsta A.Šilis. Lai pabeigtu halles izbūvi tiktāl, ka tā ir pieejama skolēniem, nepieciešami vēl 27 tūkstoši latu. "Par piebūves pabeigšanu pagaidām nav runas, bet tas arī nav nepieciešams. Arī sporta zāli, mēs gandrīz uz pusi saīsinājām - sākumā tā bija 45 metrus gara, bet tagad vairs tikai 25 metrus," saka A.Šilis. Viņš stāsta, ka pašvaldība kārtējo reizi iesniegusi projektu valdībai, un cer uz budžeta grozījumiem rudenī, kad lēmums par līdzekļu piešķiršanu varētu būt labvēlīgs. Arī ar celtniekiem - būvfirmu "Kristaps" no Liepājas, kas jau vairākus gadus strādā hallē, panākta vienošanās, ka tiklīdz būs nauda, brigāde atsāks darbus. "Mēs ar viņu darbu esam apmierināti, un arī viņi piekrīt šādam darba grafikam, tāpēc domāju, sadarbība veiksmīgi turpināsies," piebilst pašvaldības vadītājs.

Priekšsēdētājs uzskata, ka pašvaldība būtu pelnījusi saņemt trūkstošo naudu zāles pabeigšanai, galvenokārt tāpēc, ka ir parādījusi neatlaidību un pakāpeniski tomēr šos darbus turpina, neskatoties uz finansu trūkumu. Būtiski ir arī tas, ka nauda paredzēta skolai un pagasta cilvēkiem, tomēr tas, pēc A.Šiļa domām, valdībai ir slikts arguments. "Viņiem šķiet, ka šādas un līdzīgas problēmas atrisinās teritoriālā reforma un pēc apvienošanās viss būs kārtībā," saka A.Šilis.