Kurzemes Vārds

18:52 Otrdiena, 31. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pēc tiesas

Kā mazmeitiņas uzturlīdzekļi uzturēja vecmāmiņu

Inga Liepiņa

Šo krimināllietu izskatīja Liepājas tiesā. Ne visai bieži ļaudis tiek tiesāti par oficiālu dokumentu viltošanu un mantas iegūšanu ar krāpšanu, taču šis ir tieši tāds gadījums.

1992.gadā izšķīra Ludmilas meitas Irinas laulību ar Andreju. Tiesa nosprieda, ka Andrejam jāmaksā uzturlīdzekļi bijušajai sievai abu meitas uzturam. Līdz 1992.gada augustam Irina pati saņēma uzturlīdzekļus, bet tad kopā ar meitu aizbrauca dzīvot uz Krieviju, nenoformējot pilnvaru alimentu saņemšanai. Kas lai zina, kādi apsvērumi tobrīd vadīja Irinas māti, kad viņa 1993.gada augustā savā darbavietā pati uzrakstīja pilnvaru, ko viņai it kā izsniegusi meita, pilnvarojot saņemt alimentus. Pilnvaru apstiprinājusi kā ar savu parakstu, tā savas darbavietas kadru nodaļas zīmogu un priekšnieces parakstu. Pēc tam Ludmila šo dokumentu iesniedza meitas bijušā vīra darbavietā un regulāri kasē saņēma uzturlīdzekļiem paredzēto naudu. Līdz 1996.gadam - apmēram 900 latu. Tiesas sēdē Ludmila paskaidroja, ka meitai esot aizsūtījusi 100 ASV dolāru, bet pārējo naudu paturējusi sev un izmantojusi savām vajadzībām, jo kļuvusi bezdarbniece.

Lieta līdz tiesai nonāca tādēļ, ka Andrejs pēc kāda laika noskaidroja, ka viņa meitai domātos uzturlīdzekļus pēc pilnvaras saņem bijušās sievas māte, bet naudu savai mazmeitai nesūta. Andrejs pat aizbrauca uz Krieviju pie šķirtās sievas un pārliecinājās, ka Irina nav savai mātei izdevusi pilnvaru alimentu saņemšanai. Tad arī noskaidroja, ka uz Ludmilas pašas rakstītās pilnvaras ir viltots paraksts un notikusi krāpšana. Andrejs cēla prasību tiesā par nelikumīgi izmaksāto alimentu piedziņu. 1997.gadā tiesājamā meitai nosūtījusi vēstuli, kurā Ludmila atzinās, ka negodīgi piesavinājusies mazmeitai domātos uzturlīdzekļus.

Izvērtējot krimināllietas materiālus, visus apstākļus un uzklausītās liecības, tiesa atzina, ka Ludmila ir sodāma. Par galīgo sodu 1946.gadā dzimušajai sievietei noteikta brīvības atņemšana uz 1 gadu ar pārbaudes laiku arī uz 1 gadu. Par labu Andreja darbavietai no tiesājamās jāpiedzen 1122 lati. Šajā summā ietverti gan izkrāptie uzturlīdzekļi, gan tiesas izdevumi.